Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy kultúrszinten az EU végén kullogunk, a románokkal vagyok egy szinten?

Figyelt kérdés
[link]
2013. nov. 4. 19:15
1 2
 1/11 Dick Esmen ***** válasza:
Teljesen őszintén:nem érdekel.
2013. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az EU teljes lakossága majdnem 500 millió ember. Ebből megkérdeztek 27 ezret, és ebből vonnak le következtetéseket. Hajrá. Ha csak azt nézzük, hogy 28 tagállam van, országonként maximum 1000 embert kérdeztek meg.
2013. nov. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

ma 19:34


Miért van az,hogy ha valakinek nem tetszik egy felmérés eredménye akkor máris hülyeségnek bélyegzi a felmérés készítést. AZ 1000 ember már egy eléggé reprezentatív eredményt tud adni. És ez egy tudományág és feltehetőleg értenek hozzá.

2013. nov. 4. 20:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Ahol az a szó, hogy "bölcsész" szitokszó és kb. a cigánnyal van egy szinten a közellenségek listáján, ott ne is csodálkozzunk, hogy a kultúra területén ekkora a lemaradásunk.
2013. nov. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 fospuska ***** válasza:

1. Ahol az egyik legnagyobb durranás Edwin Marton nem létező 3 millió dolláros hegedűje, ott nem nagyon kell csodálkozni, hogy a kultúra-mint olyan-nem nagyon érdekli az embereket.

2. A minta lehet reprezentatív, de azért elolvasnám a kérdéssort...

2013. nov. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is édesmindegy. Mo még mindig élvonalban van az iskoláival és nekem is van több olyan magyar ismerősöm aki nem szereti annyira a színházat, de már a doktoriját írja. Ja és tippelj Európán belül hol a legmagasabb a doktorival rendelkező emberek aránya? Na az igaz hogy nem feltétlenül Mo-n, mert a magyarok kb 50%-a határon kívül él, de magyar nemzetiségű doktorival rendelkező emberek aránya az egyik legmagasabb, a feltalálókról nem is beszélve, abban világelsők vagyunk még mindig. Szóval engem ez kb annyira hat meg mintha az lenne a cím hogy "Mo-n ugyanannyian utálják a rózsaszín színt mint Romániában".
2013. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez a cím amúgy elég megtévesztő (igazából csak provokáció). A számokból láthatod hogy sok más ország is hasonló és azt a cikk is megemlíti hogy az alacsony bérekhez van köze.
2013. nov. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs rá fölös pénz se állami se állampolgári szinten, többek között ezért is a jelenlegi magyar magas művészet egy lópikulát sem ér nemzetközi viszonylatban. Ezek csak gerjesztik egymást és össznépi igényre lesz változás, ha lesz, de a nép ezzel elégedett úgy látszik.
2013. nov. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Mo még mindig élvonalban van az iskoláival"


Na, mit tudsz, amit mi nem? Van magyar egyetem a TOP10-ben? Vagy akár a TOP50-ben ami már nehezen nevezhető élvonalnak? Szerintem az első 100-ban sincs magyar felsőoktatási intézmény, úgyhogy elég távol vagyunk mi az élvonaltól, ami mondjuk a britekre (Cambridge, Oxford, Edinburgh, Glasgow...stb egyetemekkel) vagy Svájcra (Zürich, Lausanne).

2013. nov. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, készíts egy felmérést, a következő témakörben: egy év alatt hány olyan ember halt meg, akinek korábban amputálták az egyik lábát, s hány olyan, akinek nem. A felmérés eredményeként megkapod, hogy a féllábú emberek ritkábban halnak meg...
2013. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!