Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit kellene tenni, hogy a...

Mit kellene tenni, hogy a zsidók jobban érezzék magukat Magyarországon és Európában?

Figyelt kérdés

A zsidók 48%-a fontolgatja a kivándorlást, bár felmérések szerint ez a magyarokra is igaz.

Lehet, hogy a kettő összefügg és ha a magyarok biztonságban éreznék magukat, akkor a zsidók is.


[link]



2013. nov. 9. 16:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
52%
Kedves 66%-os honnan veszed a bátorságot h azt jelentsd ki h nem tudom mi az a aranybulla? lehet többet tudok róla mint te. Érdekes ott rendben van nálatok minden h amikor a magyarok lázadtak fel a Habsburg vagy Orosz uralom alól, de amikor meg a zsidók lázadtak fel a római elnyomás miatt akkor már fúj fúj zsidók ti aztán nem alkalmaztok kettős mércét. Előzőleg írta vki h a zsidókat nem a vallási alapon tiltották el a pénzügytől hanem mert mindig csaltak, akkor kérdem én ha nem vallási okból tiltották el őket akkor milyen okból nem tölthettek be bármilyen tisztséget, miért nem művelhettek földet, miért nem végezhetek vmilyen kézműves foglalkozást??? Azért mert a zsidók a gonosz csúnya csaló ember? Hát nem hanem mert a keresztények utáltak minden más vallású embert.
2013. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
61%

Hogy veszem a bátorságot? Ó, egek micsoda sérelem ért téged, az eddig legnagyobb pofájú kommentelőhöz valaki egy rosszat szól, és szilánkosra törik a lelkivilága.

"Hanem mert a keresztények utáltak minden más vallású embert"

Hogyan veszed a bátorságot hogy ilyet kijelents? Látod még álszent is vagy :D Micsoda kettős mérce. Pofám leszakadna a helyedben :D

Lehet hogy többet tudsz róla, csak kétlem. De persze bármi lehetséges. Fő a pozitív hozzáállás a dolgokhoz!

Igen teljesen rendben van, mivel mi nem öltünk meg több százezer embert és nem irtottuk ki egész országnyi területeken a lakosságot arra méghozzá olyan indokkal, hogy ők nem emberek úgyse.Mellesleg nem nyúztuk meg őket, meg nem szedtük ki a beleiket és a többi.

Sejtheted hogy nem véletlenül hozták utána a törvénybe hogy zsidó nem teheti a lábát Ciprus szigetére, ha akár hajótöröttként sodródik partra, akkor azonnal meg kell ölni. Elég kegyetlen dolgokat csináltak. Ugyanis a rómaiak eléggé toleránsak voltak vallás terén, aki azt mondja hogy ez ok nélküli vallási alapú megkülönböztetés az nem normális.

A zsidók a XIX. század után is pénzügyekkel foglalkoztak, hiába volt engedélyezve onnantól számukra más foglalkozás is. A világ más területein, például a muszlim területeken is ez volt a fő munkájuk. A különbség annyi, hogy ott toleránsabbak voltak velük. Rá is fizettek utána szegény muszlimok, mert "hálából" a zsidók megszállták Palesztinát, kiírtják az arab lakosságot, akik rendszeres veszélyben érzik magukat mégsem érdekel senkit.

Érdekes módon a zsidókkal mindenhol csak baja van az embereknek... "Valószínűleg" mindenhol ilyen gonosz rosszindulatú emberek élnek, ők meg csak szegény áldozatok.

2013. nov. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
Te akarod játszani az értelmes embert aki ok nélkül gyűlölködik és kikéri a szélsőjobb magának h ők nem csak prolikból állnak hát itt a bizonyíték. Én eddig egyáltalán nem személyeskedtem ezt te kezdted el ami itt úgy h nem is ismersz elég primitív dolog. Most nem azért de 1848-ban nem halt meg senki vagy csak magyarok? Egy lázadásnak vannak halálos áldozatai is és rengeteg zsidó is meghalt akkor. Azt a lázadást nem lehet népirtásnak nevezni. A másik h 2 ezer éve nem úgy néztek egy ember életet mint manapság, tehát hagyd már békén a sok sületlenség okádását.
2013. nov. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell magadból én nem játszok semmit. Ha találkozunk akkor is ugyanúgy beszélek, ha gondolod bemásolom ide az eddigi gyk-s válaszaimat akkor is ezt látod :D

Most elhiszem hogy az érveimre semmi érdemit nem tudsz írni ezért csak ezzel a dumával tudtál előállni, de ez még annak is gyenge volt.

Biztosan az én hibám azt hogy végül is nem értetted meg a szövegből, hogy az emberek alatt a lázadásokkal kapcsolatban csak az ártatlan civil lakosságot értettem.

Római katonákról itt még szó sincs, esetleg a kisebb helyőrségekről. Az élve megnyúzás(már ameddig lehet élve bírni) és a bélkitépés szerintem megint csak nem jellemző '48-ra. Az népírtás volt Cyrenaica egész tartománya elnéptelenedett. De már írtam is. Tehát itt nem arról volt szó, hogy ténylegesen a római uralom ellen akartak fellépni, mert elsősorban nem a katonai egységeket támadták. Egyszerűen az volt a helyzet, hogy utálták az összes körülöttük élő népet, mint ahogy régen is utálták (lásd ószövetség), és tömegesen legyilkolták őket, még az is mindegy volt nekik hogy melyik népből származik. Ez népirtás. Nyilván minden háborúnak, felkelésnek vannak áldozatai a civilek köréből is. Itt arról volt szó, hogy a népirtásnak voltak áldozatai a katonai egységek köréből is. Most sem érdekel senkit jobban az emberélet. Az hogy néha látszólagos felháborodásuknak adnak okot a felsőbb hatalmak emberei az abszolút politikai jellegű. Jó ok háborúkra, vagy diplomáciai fellépésekre.

2013. nov. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
Nem kell magadból kiindulni*
2013. nov. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
66%
Hát te így látod én meg másképp most nem fogok szó párbajozni mert nem akarlak meggyőzni és lehet nem is tudnálak, de én akkor is ugyan olyan népnek tekintem őket mint a többi népet se jobbnak se rosszabbnak. A múltja miatt minden nemzetet ellehetne ítélni mert mind követett el népirtást. Egyébként már csak így kíváncsiságból tudnál linkelni forrást ezekre a gyilkolásokra mert elszeretném olvasni.
2013. nov. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
51%
mellesleg nem vagyok szélsőjobbos. (Kezdhetném a károgást, hogy hogyan volt bátorságod ilyet feltételezni?:D)
2013. nov. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
Linkeltem forrást, csak nem nézted meg. Cassius Dio görög történetírótól.
2013. nov. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
90%

Azert a "tortenetirokat" kissealaposabb vizsgalat utan kene csak komolyan venni. Eppen ugy, mint az akkori "utleirasokat", amelyek kulonbozo szornyekkel valo talalkozasokrol szamolnak be.

Raadasul ez nem csak az okorra vonatkozik, hanem a ma photoshoppolt palesztin formedvenyekre is. Pld a nemzetkozi dijat a hirekkel kapcsolatos fotokrol egy "Temetes Gazaban" cimu fenykep nyerte. Alig egy hettel kesobb gyonyoruen kiderult, hogy kuloncozo fenykepekbol van osszeallitva, es teljesen hamis.

2013. nov. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom hogyha a zsidókkal kapcsolatos szörnyűségekről szól a kép akkor nem kéne vizsgálat alá venni, és antiszemitizmus lenne azt állítani hogy hamisítvány, vagy egyáltalán megkérdőjelezni.Mellesleg nekem vannak muszlim ismerőseim, akiknek a családja kint él. Ugyan nem palesztin területeken, de a muszlimok között gyorsan terjednek a hírek, mivel a mecsetekben gyakran megfordulnak külföldiek akik aztán a híreket is hozzák magukkal. Emlékszem hogy amikor az egyiptomi események zajlottak, aznap olvastam a hírt egy gázvezeték robbanásáról de amikor szóba hoztam már tudott róla, és nem az hírekből. Az ilyen forrásokra én személy szerint többet adok mint a médiára. Szerintem 1-1 izraeli egyenruhás "mókadélután" után idegösszeomlást kapnátok. Cassius időszámításunk után 2-3. században élt, nem volt szokás mitológiai elemeket beleszőni a történetírásba ebben az időben. Ez nem egy homéroszi eposz el lehet olvasni ha érdekel.

A túlzások gyakoriak a történetírásban szerettek nagy számokat írni. De ha 500.000 helyett "csak" 300.000-ret gyilkoltak le szerintem az is bőven elég.

2013. nov. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!