Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit kellene tenni, hogy a...

Mit kellene tenni, hogy a zsidók jobban érezzék magukat Magyarországon és Európában?

Figyelt kérdés

A zsidók 48%-a fontolgatja a kivándorlást, bár felmérések szerint ez a magyarokra is igaz.

Lehet, hogy a kettő összefügg és ha a magyarok biztonságban éreznék magukat, akkor a zsidók is.


[link]



2013. nov. 9. 16:08
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:

"a rómaiak eléggé toleránsak voltak vallás terén"

És hogy is volt a keresztényüldözéssel???

Nem annak kellene itt történelmet oktatni, akinek lövése sincs az egészhez...

2013. nov. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
100%

Persze történelem órán az agyadba vésődtek a keresztényüldözések, de arról fogalmad sincs hogy politikai okai voltak, nem a birodalom vallási türelmetlensége.

A Római Birodalom hatalmas területet ölelt fel, és számos népet mindegyik szabad vallásgyakorlást biztosított. Nem tudom mennyire van fogalmad róla, hogy a leírt lázadás ellenére a zsidók is szabadon gyakorolhatták vallásukat, polgárjogot szerezhettek, így még állami hivatalt is viselhettek. Ez szerintem elég nagy példa a birodalom vallási toleranciájára. Nem is lett volna érdekük a vallások ügyeibe beleszólni és így számtalan ellenséget szerezni a birodalmon belül, amikor épp elég volt azon kívül is. A gond az volt hogy a keresztények durván elutasították a császár istenségét, ezzel lényegében megkérdőjelezték a császár hatalmát ami a birodalmat egyben tartotta. Erős ellentétben álltak a helyi pogány vallásokkal is, ami még a feszültséget is gerjesztette.Ezért bizonyos császárok alatt voltak rövidebb időszakok amikor keresztényüldözések zajlottak. Bár ennek valós oka gyakran csak a belső feszültséglevezetés volt.

De nyugi máskor is szívesen segítek történelemből, csak szólj.

Lehet lepontozni :D

2013. nov. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
Köszi, édes vagy, de újat nem tudtál mondani. :)
2013. nov. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik mégis, mert különben nem írtad volna le az előző kommentedet. Szóval szívesen ;)
2013. nov. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:

Nyilván a történelemtudásomról nagyobb fogalmad van, mint saját magamnak. :)

Az összefüggést nem értettem...

2013. nov. 23. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
63%

22:12

" Emlékszem hogy amikor az egyiptomi események zajlottak, aznap olvastam a hírt egy gázvezeték robbanásáról de amikor szóba hoztam már tudott róla, és nem az hírekből."


Milyen erdekes, hogy elfelejtetted odairni, hogy arabok robbantottak fel azt a gazvezeteket.

2013. nov. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
:D
2013. nov. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
Talán pont az ismerősei. :)
2013. nov. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:

Azt hittem tisztában vagytok vele, hogy Egyiptomban arabok laknak, nem gondoltam hogy külön említeni kell. Nem tudom mi meglepő van abban, hogy a forradalmak közepette felszínre jöttek az addig elnyomott (jogos) Izrael ellenes hangok. Ugyanis Izraelbe vezető gázvezetékeket robbantgattak.

Persze az én ismerőseim robbantottak. Vigyázzatok ne hogy ti is felrobbanjatok :DD

2013. nov. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
0%
Mit kéne tenni, hogy nekik jó legyen? Helyeslem a kérdsét, végülis az hogy nekünk magyaoknak mi lenne jó, az ne érdekeljen senkit mert hát mi csak gójok vagyunk és állati jogaink vannak. Na most, először is minden magyart el kéne deportálni az antarktiszra, ugyanis a magyarok használják azt az árpádsávot ami allat zsidókat terrorizáltak magyarországon konkrétan 2349 millió zsidó halt meg csak Budapesten. Szóval a minden jelképünk antiszemita ezért lek lel váltani, sőt mégjobb adjuk el magunkat ingyér Izraelnek hiszen ha nem szintén antiszemiták leszünk. De magunkat lehet nem kéne deportálni hiszen rabszolgáik leszünk örök időkig, mint holokauszt kárpótlás, minden nemzetnek ezt kellene tenni, és akkor a zsidóknak jó lenne... Nekünk már annyira em ,de azt kinem szarja le, elvégre ha a saját érdekeinket tartjuk szem elött akkor rasszisták és antiszemiták lennénk...
2013. dec. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!