Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy hónap álláskeresési...

Egy hónap álláskeresési járadék után kaptam egy állásajánlatot a munkaügyitől. Nőként, egyetemi diplomával kiközvetítettek köztéri munkára. Ez vicc?

Figyelt kérdés
Nem vagyok fht-s, csak sima álláskeresésit kapok. Ha visszautasítom a csodás állásajánlatukat, megvonják. Szerintetek ez normális??? Tutira nem fogok kint dolgozni, akkor sem, ha egy fillért sem kapok, de ezt felháborítónak tartom. Eddig csak az ember saját végzettségének megfelelő munkát kellett elvállalni, nem? Mellesleg a "leendő" munkaadóm is teljesen ki volt akadva.

2013. nov. 14. 14:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
27%

Vécézés után még magadnak szoktad kitörölni? Mert 2 diplomával és 3 nyelvvizsgával nekem már biztos nem lenne gusztusom ilyen dolgokhoz... inkább felvennék erre egy alkalmazottat.


Az utcaseprés is ugyanolyan munka, mint bármi más. Valaki nem azért tudja csinálni vagy nem csinálni, mert korábban tanult. Ez is munka, amit meg kell csinálni és pénzt adnak érte. Tiszta vicc ami ebben az országban folyik. Itt mindenkinek csak jogai vannak, a munka meg büdös.

2013. nov. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem sem jó a rendszer, mivel azt igazságtalannak érzem, hogy aki visszautasítja az ajánlatot azt törlik a rendszerből.

Az jogos, elfogadható, hogy aki nem fogadja el a felajánlott munkát, attól megvonják a segélyt, de ha a kérdező nincs is rászorulva és nem végezne ilyen munkát, akkor inkább a sok rászoruló valamelyikének kellene felajánlani.

Ez a módszer csak azt szolgálhatja, hogy minél többen kerüljenek ki a munkanélküli nyilvántartásból, hogy így is csökkenjen a munkanélküliség, szebbek legyenek a statisztikák.

2013. nov. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%

). tudod, a nyugdíjjárulékért jár a nyugdíj, a tb járulékért az eü ellátás és pénzbeli ellátások, a munkaerőpiaciért meg munkanélküliség esetén jár ellátás.

Szóval szállj le te a magas lóról.

2013. nov. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
85%

A léegszebb, hogy nálunk most úgy kell elvállani a közmunkát, hogy nem tudod, mire közvetítenek ki, csak annyit mondanak, közmunka, írd alá. Aztán lehet, hogy hólapátolás a gerincsérveddel. De ha most nem írod alá, törölnek a nyilvántartásból.

Ami azért fura, mert ugye a munkaszerződésnek két kötelező eleme van, a bér és a munkakör... de az államnak ez sem kötelező.

2013. nov. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Ez nem közmunka, az teljesen más, arra akkor küldenek, ha folyamatosan foglalkoztatást helyettesítő támogatást kapsz az önkormányzattól. Abban nagyrészt azok vesznek részt, akik soha nem is dolgoztak. Ez itt egy rendes állásajánlat akart lenni, amit a munkaügyi kirendeltség közvetített, ahonnan mindössze három hónapig álláskeresési járadékot kapnék, aminek az összegét az előző bruttó fizetésem alapján számolták ki. Szerintem jóval több a járadékom, mint amennyi lenne a fizetés utcaseprőként. De százszor inkább a semmi, mint az utcát seperni. Pláne télen. Meg különben is. A vicces, hogy direkt rákérdeztek, hogy milyen jellegű állások érdekelnek, mi az, ami szóba jöhet. Szóval nem onnan indult a dolog, hogy mindegy, csak munka legyen. Mellesleg a saját helyzetemet félretéve, kétlem, hogy bárki bejelentkezne diplomával munkanélkülinek azért, hogy az utcán szerezzenek neki munkát. A három hónap álláskeresési járadék pont arra lenne, hogy ez alatt legyen lehetősége interjúkra járni, állást keresni ha nem is feltétlenül a saját szakmájában, de legalább hasonló munkakörben.
2013. nov. 14. 18:30
 16/21 A kérdező kommentje:
Utána néztem. Nem vagyok köteles elfogadni a felajánlott állást, ha a várható fizetés kevesebb, mint az álláskeresési járadék összege. Azt hiszem, nem lesz gond. Mindenesetre egy levelet maguknak, nekem megy egy félnapos pánikolást megspórolhattak volna.:)
2013. nov. 14. 19:12
 17/21 anonim ***** válasza:
39%
Ez egy teljesen haszontalan válasz. Csak azért írtam, hogy legyen mit lepontozni.
2013. nov. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Csak azért is hasznosnak ítéltem. :)))
2013. nov. 15. 11:37
 19/21 anonim ***** válasza:
Engem két diplomával már kétszer is kiközvetítettek utcát söpörni. Ne aggódj, ez csak a kezdet.
2013. dec. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Azt még elfogadhatónak tartom, hogy közmunkát adnak kötelezően azoknak, akik foglalkoztatást helyettesítő támogatást kapnak. De a három hónap álláskeresési járadék pont arra lett kitalálva, hogy az embernek legyen módja munkát keresni, interjúkra járni, elhelyezkedni újra a saját szakmájában, a megszokott fizetéssel. Minderre esélye nincs, ha már ez alatt az idő alatt is kötelezik mindenféle rosszul fizetett, állami közmunka elfogadására.
2013. dec. 2. 12:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!