Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarorszagnak miert ilyen...

Magyarorszagnak miert ilyen kicsi a brutto hazai termeke, lehetne rajta javitani?

Figyelt kérdés

Nem ertem,hogy hogyan lehet Brazilia pl. a 7.-ik helyen es Magyarorszag a 60.-ik helyen es szerintem Braziliaban ezerszer rosszabb az eletszinvonal mint Magyarorszagon.

Lenne Magyarorszagnak egyaltalan eselye 30,40 helyezetet javinia a brutto hazai termekben ?



#Magyarország #gazdaság #brutto hazai termek
2013. nov. 16. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ja. Ha kevesebb lenne az ingyenélő....
2013. nov. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert a politikusok nem javítanak a helyzeten!
2013. nov. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Nem ertem,hogy hogyan lehet Brazilia pl. a 7.-ik helyen es Magyarorszag a 60.-ik helyen es szerintem Braziliaban ezerszer rosszabb az eletszinvonal mint Magyarorszagon. "


Brazília közel 100-szor akkora, mint Magyarország, és kb 20-szor annyian lakják, mint Magyarországot. Így darabra könnyebb GDP-t termelni. Az egy főre jutó GDP-je viszont a fele sincs a magyarnak.

2013. nov. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az egy főre jutó GDP-je viszont a fele sincs a magyarnak."


Egy főre jutó gdp-k listája:

58. MO 12 652

62: Brazília 11 359


Hallottatok már a BRIC szóról? Érdemes lenne utánaolvasni.

Brazília az elmúlt 10 év egyik legdinamikusabban fejlődő országa volt a világon (pedig a 90es években még lefelé zuhantak). Simán lekörözi az USA-t, Eu-t a gazdaságának fejlődési üteme, nagysága.


Ráadásul az olimpia, vb rendezés miatt hihetetlen mennyiségű (dollár 100 milliárdokat) fektettek az országba külföldi befektetők. És ezek mind az infrastruktúrába mentek. 2020ra már mindenben előttünk lesznek, 2030-50 között pedig már a világ egyik leggazdagabb országa is lehet. De az biztos, hogy Dél Amerika vezető országa lesz (ha már most nem az).

2013. nov. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ÉS mindezt úgy csináltták, hogy a saját kutatóikat támogatták, megoldást akartak találni a problémára.

Kitalálták, hogyan lehet a tetrapak dobozokat úgy semlegesíteni, hogy ne legyen káros a környezetre, és társai.

A alu dobozos automaták, amik itthon is vannak, ők találták ki, hogy gyűjtsék a szegényebbek a szemetet. És kapjanak érte pénzt.

Nálunk, meg a kormányok, csak a haverjaiknak adják le a pénzt, megoldás nincs.

2013. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!