Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország miért ilyen...

Magyarország miért ilyen lerobbant?

Figyelt kérdés
A házak, vasútállomások stb szó szerin t minden rohad, sokan arra nem képesek hogy a füvet lenyírják a ház előtt, nő a gaz stb. Horvátország sem sokkal gazdagabb nálunk sőt háború is volt nem is olyan régen mégis rendezett. De pl ott van Kiev szép tiszta város nem rohad minden mint Bp-en pl.
2013. nov. 17. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Köszönd az elmúlt 8 évnek minden viccet félretéve. Abban az időszakban változtak a körülöttünk lévő ex-szoci országok lerobbant szarfészkekből, egész nyugatias, pofás kinézetűvé pl. Lengyelország, Csehország. Az MSZP alatt azonban Magyarországon szó szerint megállt az idő. Semmit sem újítottak, fejlesztettek, csak ment a sok pénz a Nokiás dobozokba, meg a felesleges Kőröshegyi Völgyhídba stb.
2013. nov. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én értem, de az emberek is elég igénytelenek a környezetükre szerintem. Nézz meg pár falut áll a vashulladék a kert végében, körülötte meg nő a gaz, nem valami szép látvány.
2013. nov. 17. 15:53
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Welcome to the Jungle.
2013. nov. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%
az első válaszadónak igaza van, a kommunista szoci terror alatt tönkrement minden! az emberek agyát is tönkretették a kommunisták! sajnos sok idő kell még helyrehoznia z elmúlt 8 év gyurcsányista-kommunista borzalmait!
2013. nov. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Én értem, de az emberek is elég igénytelenek a környezetükre szerintem. Nézz meg pár falut áll a vashulladék a kert végében, körülötte meg nő a gaz, nem valami szép látvány."


Ez most nem vicc, apám is tökre ezt csinálja, vidéken élnek egy nógrád megyei kis faluban. Amíg ott éltem velük, folyton azért ordítottam vele, hogy hívjuk már ki végre a vasas cigányt, majd ő elviszi a sok szemetet a kertből, erre megkaptam, hogy hülye vagyok, mert az ott egy aranybánya és különben is, olyan idióták ebbe ne szóljanak bele, mint én vagyok.

Na most ezzel mit tudok csinálni? Üssem addig a saját apám fejét, amíg nem engedelmeskedik a józan észnek vagy mi? Inkább elköltöztem abból a putriból. Különben sem ez volt az egyetlen dolog, amiben szegény értékrendje visszamaradott volt, én meg már nem bírtam elviselni, mert elég kötekedő típus, mindenért képes nekimenni az embernek, nekem meg ez nem hiányzik. Amolyan bunkó, tirpák parasztok ezek, legjobb őket elkerülni jó messzire, mert soha nem fognak megváltozni.

2013. nov. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Bp-en éltek 1900 évek elején 800 ezren addig kievben 250 ezren. Budapest a kor leggazdagabb birodalmának egyik fővárosa volt, így város tervezők rengeteg pénzt öltek, hogy modern épületekkel méltó képet sugalljanak monarchia gazdagságáról. ( Budapest ráadásul Európa leggyorsabban növekvő nagyvárosa volt 20 év alatt megduplázódott a lakossága)

Ezeket az értékeket örökölte a csonka Magyarország, amit folytatni akartak Tabán város rész elbontásával és felépítésével ( utóbbi végül a háború miatt meghiúsult).

Szóval egy ilyen jelentős történelmi belvárost nehéz újra teljes pompájában fenntartani a jelenlegi körülmények között.

Azt se lehet elfeledni, hogy Budapest ostrom város volt, ami több évtized alatt épült fel, az pár hét alatt vált lakhatatlanná.


De a változás elindult egyre több épületet lehet felállványozva látni, belvárosban egymás után újítják fel a közterületeket.


Ha az okokat keresed akkor ez a "probléma" gyökere, de inkább büszkeség, hogy ilyen örökségünk van. Még ha nehéz is fenntartani mai körülmények között, de nem lehetetlen.

2013. nov. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

én nem vagyok MSZP-s de most már eléggé dühít, hogy mindenért ők a hibásak

ez megy a magyarnak, mutogatni a másikra, abban profik vagyunk...

egy MSZP-s sem tartott fegyvert senki tarkójához, hogy ne nyírjon füvet

a kommunista időkben meg főleg nem volt ilyen rendetlenség, még az utcát is 2 műszakban söpörték...

2013. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%

komolyan volt 20 évig volt egy mszp -liberális városvezetés, épült valami a fővárosban? valami állagmegóvó intézkedés legalább? Mert eladni azt eladtak mindent, azzal a reménnyel, hogy az új tulajdonos majd betartja azt, hogy felújítja, de sajnos hiú ábránd volt az ilyesmi ...

elmúlt 3 évben, azért látható érezhető a fejlődés az előző város vezetéshez képest!

2013. nov. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

igen, épp ezaz hogy csak érezhető valami, de közben mennek a pénzek a zsebbe ugyanúgy, fejlődés meg semmi

ezt hívják agymosásnak

2013. nov. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 titak ***** válasza:
90%
Már a kérdés olvasásakor hallottam (magamban)az elmútnyócévet, meg a 'zsebrelopó szoci' vádakat. Hülyeség! A kormánynak semmi köze az egyén tulajdonához. Legyen az fizikai vagy jogi személy, mindenkinek saját kötelessége (lenne) azt rendben tartani. Vasútállomások a MÁV tulajdonai, rajtuk múlik mennyit invesztálnak bele. Közterület, közintézmény a község tulajdona, vagyis a polgármester felelősségébe tartoznak. Itt azért megemlíthetném, hogy az elmútnyócév alatt is nagytöbbségben voltak a Fideszes községek, akik aztán rendesen el is adósították magukat. Hoppá! Má' csaknem ezért volt a települések adósságmentesítése?
2013. nov. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!