Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minden 18. életévét betöltö...

Minden 18. életévét betöltö Magyar állampolgárnak szavaznia kell a választáson?

Figyelt kérdés

Nem soká 18. életévemet töltöm, és azt mondják a szüleim és ismeröseim hogy az elsö szavazat megtétele kötelezö a választásokon, de az a helyzet hogy szépen fejezzem ki magam fingom sincs a politikához, és hát nem is nagyon érdekel engem hogy sok nagyfejü okoskodik egy helyen. Söt azt se tudom milyen pártok vannak, csak párat ismerek mint pl:

FIDESZ: A jelenlegi vezetök akik szerintem hülyeségekre költik a pénzeket. Minek új stadion a blfsz Magyar focistáinknak? Meg kisvasút?

Jobbik: Akikröl csak az jön le nekem hogy hitegetnek minket a hatalomra jutás érdekében, de még is az ö elveik, celjuk all legkozelebb hozzam.


Na de akkor muszáj szavazni?

Ki mire fog? Miért? Elöny, s hátrányaik?



2013. nov. 18. 20:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Jó érv vagy a demokrácia ellen.

A szüleid meg az ismerőseid úgyszintén.

2013. nov. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem kötelező szavazni 18 évesen.

Senki sem kötelezhet rá.


Nem sokkal vagyok idősebb nálad, hozzám is Jobbik áll még a legközelebb.

Bár az én világszemléletem elég egyedi, olyan párt ami tényleg azt képviselné olyan nincs Magyarországon.

Nyugat-Európában van 1-2 hasonló csoport.

2013. nov. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
1: maximálisan egyetértek. De legalább demagógiából ötös a srác.
2013. nov. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válasz adást :)

Föleg azert nem akarok szavazni mert szerintem mindegyik hazudik, nekünk már nem lesz jobb az ilyen irányitokkal :D

2013. nov. 18. 20:48
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem KELL, csak lehet. Nagy különbség.
2013. nov. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
20:46 mire érted most ezt? :)
2013. nov. 18. 20:50
 7/16 anonim ***** válasza:
De ha ennyire vagy tájékozott én azt javaslom inkább tartsd távol magad az urnáktól, nehogy megszavazz valami baromságot a többi embernek.
2013. nov. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
20:50 én a közelébe se akarok lenni :D
2013. nov. 18. 20:51
 9/16 anonim ***** válasza:
35%

Muszájnak nem muszáj persze... Ha érdekel, hogy ki vezeti és hogyan vezeti az ország amiben élsz, akkor érdemes... Ha pedig nem érint téged különösebben (akármilyen oknál fogva), akkor ne szavazz...


Én szintén most fogok először szavazni, de leírom a véleményemet... Véleményem szerint a mi korosztályunkat nem képviselik azok a pártok, melyek az elmúlt 20 évben kormányoztak (értsd: Fidesz + MSzP és "barátai"). Én konzervatív gondolkodású vagyok, ezért a Jobbikra voksolok majd. Természetesen nem értek egyet minden egyes pontjával, de szerintem szükség van némi radikalizmusra, meg hát a cigánykérdést megoldására...


Sok fiatal ismerősöm az LMP-t választja mondván, hogy betartották amit ígértek, nem álltak össze az MSzP-vel. Meg ezek amúgy is inkább liberális gondolkozásúak, és kevésbé érinti őket a cigánykérdés, meg hasonló...


Bár jó eséllyen a Fidesz fog nyerni, a kérdés, hogy az MSzP vagy a Jobbik lesz a "második erő", vagy hogy az LMP bejut-e egyáltalán a parlamentbe...

2013. nov. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Alapvetöen akkora bajom nincs a cigányokkal csak ne a fa alatt ülnének nyáron hanem dolgoznának.
2013. nov. 18. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!