Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minden 18. életévét betöltö...

Minden 18. életévét betöltö Magyar állampolgárnak szavaznia kell a választáson?

Figyelt kérdés

Nem soká 18. életévemet töltöm, és azt mondják a szüleim és ismeröseim hogy az elsö szavazat megtétele kötelezö a választásokon, de az a helyzet hogy szépen fejezzem ki magam fingom sincs a politikához, és hát nem is nagyon érdekel engem hogy sok nagyfejü okoskodik egy helyen. Söt azt se tudom milyen pártok vannak, csak párat ismerek mint pl:

FIDESZ: A jelenlegi vezetök akik szerintem hülyeségekre költik a pénzeket. Minek új stadion a blfsz Magyar focistáinknak? Meg kisvasút?

Jobbik: Akikröl csak az jön le nekem hogy hitegetnek minket a hatalomra jutás érdekében, de még is az ö elveik, celjuk all legkozelebb hozzam.


Na de akkor muszáj szavazni?

Ki mire fog? Miért? Elöny, s hátrányaik?



2013. nov. 18. 20:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, hanem jogod van hozzá. De ha nem mész el szavazni, utána ne panaszkodj, mert semmit nem tettél azért, hogy más legyen!


És hogy kire szavazz?


Szerintem két jó módszer létezik:


1. Figyeld a helyi híradásokat, történéseket. Körzeti jelöltnél arra, akiről tudod/sejted, a legtöbbet tenné a környezetedért. Tehát ne az legyen az elsődleges szempont, hogy melyik párthoz tartozik.


2. Listás szavazás: Ne hallgass a hirdetésekre! Egyik pártéra sem, az mind csak reklám!

Menj el lakossági fórumokra, olvasd el a pártok programjait! A már hatalmon lévő, ill. már hatalmon volt pártoknál olvasgass vissza internet, melyik párt mi mindent csinált, vagy nem csinált, mit értek el...


És ezek után ki fog róluk alakulni egy viszonylag objektív kép.

2013. nov. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
23%
egyáltalán nem kötelező szavazni én is akartam a jobbikra, csak aztán elfelejtettem elmenni, nem lett belőle semmi
2013. nov. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
57%
Én is első szavazó leszek, 19 éves vagyok. Számomra a Jobbik a legszimpatikusabb és legdinamikusabb párt :) Én rájuk fogok szavazni.
2013. nov. 19. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
45%
Nem kocsi ez, te baromállat, hogy dinamikus legyen. Azért szavazz rájuk, mert jók. Sajnos a jobbik nem jó. Öngyilkos gazdaságpolitikával fenyegetőző (nem hitegető) pártra nem szavazunk.
2013. nov. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
90%
Isten az égben, ilyen emberek döntenek arról, hogy kinek a kezébe adjuk a gyeplőt jövőre......
2013. nov. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ohh, most olvasom... Barom állat aki téged erre a földre kakkantott életem :)
2014. jan. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!