Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen feltételek, kritériumok...

Milyen feltételek, kritériumok mellett kérhet magyar állampolgár-két éve végzett, büntetlen előéletű diplomás-Izraelbe vagy az USA-ba-nem zsidó vallású- politikai menedék jogot?

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 12:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
fel kell mutatnod azt, hogy te a politikai nézeteid miatt egzisztenciális hátrányba kerültél
2013. nov. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sok mindent felsoroltál aminek semmi köze a politikai menedékhez. Most azokat ird meg ami alapján kérni akarod. (Milyen diplomád van?)
2013. nov. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem,mert nem tudom-ismétlem-a kritériumokat.Egyébként okl.gépészmérnök+hegesztő szakmérnök. Inkább a kérdést úgy pontosítanám,mit lehet politikai oknak minősíteni?Hogyan lehet végleg letelepedni ezekben az országokban?
2013. nov. 20. 12:45
 4/12 A kérdező kommentje:
Még annyit,angol,német nyelvtudással,beleértve a műszaki nyelvet is,államvizsgával.
2013. nov. 20. 12:47
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha ilyen könnyű lenne politikai üldözöttként letelepedni az USA-ban, akkor nyilván mindenki ezzel próbálkozna, senkit nem érdekelne a zöldkártya vagy a szaktudás.
2013. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hosszú lenne, magyar állampolgár politikai menedékjogot csak kivételes esetben kaphat, mert Magyarország azért még mindig demokrácia, így ismerik el a világban ( minden jogs kritika mellett is ).


Ami a letelepedés, bevándorlást illeti, nem kell hozzá politika, Izraelben ugyanazok a feltételek, mint Magyarországon a nem magyarok számára, az idõ is ugyanannyi: a letelepedéshez bizonyítani kell az egzisztenciát, tehát, hogy van ott törvényes jövedelmed ( munka, persze munkavállaási engedéllyel, vagy vagyonodból tudsz élni ). Ezután 8 év után lehet kérni az állampolgárságot. Akárcsak Magyarországon. USA-t nem tudom pontosan, de valszeg ott is hasonló, lehet, az idõ rövidebb, pl Kanadában, Németországban 5 év.

Izrael vienami nagykövete pl egy ilyen módon izraelivé lett vietnami hölgy ( lehet, már új van, ezt néhány éve olvastam. Azt is írták, az illetõ betért, de ez már a letelepedés során történt, szal, ha jól emlékszem, kitöltötte a 8 évet. )

2013. nov. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem "politikai üldözöttként"kérdeztem,erről szó sincs!Csak ebben az országban már nem lesz szükség magasan kvalifikált szakemberekre,ezt a jelen helyzet is alátámasztja.Nincs ipar,nincs semmi ami magyar!
2013. nov. 20. 15:08
 8/12 A kérdező kommentje:
14.26 Köszönöm a részletes tájékoztatást!
2013. nov. 20. 15:10
 9/12 anonim válasza:
Ha zsidó vagy akkor Izraelben már a repülőtéren megkapod
2013. dec. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

kérdező.


Nem vagyok immigrációs szakértő bár lassan már tudásom oly magasszintű hogy akár már az is lehetnék ;-Đ :-Đ


Szerintem ha egy sima melós alkalmazott gyárimunkás lennél akkor mondjuk kérhetnél gazdasági menedékjogot az usába(Nem politikait bár ha jobban belegondolunk lehet hivatkozni orbán gyilkos rezsimjére,végül is az nem hazugság hogy itt meredeken zuhan az életszinvonal, ezek tények.)arra hivatkozva hogy hiába dolgozol nem tudsz megélni havi nettó nyolvanezer forintból ami igaz is hiszen ennyi pénzből valóban nem lehet megélni,amikor is csak a rezsi negyvenezer forint a kaja harmincezer és akkor tankolni vagy bérletet venni meg lehet hogy nem is tudok.Úgyhogy vagy eszek vagy lakok vagy gyalog járok.

A három egyszerre nem megy.

Hivatkozhatsz lelkiismereti okokra vagy arra hogy ha munkanélküli vagy akkor a rendszer automatikusan közmunkára itél mint a rabokat.

Megtagadod a közmunkát mert nem vagy hajlandó elitéltekkel dolgozni hiszen te nem követtél el semmit mindössze annyi bűnöd van hogy munkanélküli vagy.

Közmunka elvégzése ellen vallási okokra is hivatkozhatsz. Mégpedig oly módon hogy egész egyszerűen tiltja a vallásod a kényszermunkát ami tulajdonképpen nem bün.

2016. aug. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!