Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól érzem, hogy csak a nagyon...

Árokpart kérdése:

Jól érzem, hogy csak a nagyon jól kereső emberek előtt népszerű még a kormány? Emellett még az is lehetséges, hogy a társadalmi széthúzás jóval nagyobb mint az elmúlt kormány idején?

Figyelt kérdés
Pár perce a híradásokban bemondták, hogy még több szegény ember lesz az idei télen hajléktalan és több független hírportál megerősíti, hogy jóval kisebb a vásárlóerőnk majdnem bármelyik szomszédos országénál. Ugyanakkor úgy veszem észre, hogy nagyon sok esetben itt a GYK-n a nehéz vagy már lassan az átlagember elszegényesedését leszólják. Az előző kormány idején az emberek jóval szolidárisabbak voltak egymással ez annak köszönhető, hogy Gyurcsány miniszterelnök urat mindenki kollektív bűnösnek tartotta és ezáltal az a képzet alakult ki, hogy ha valaki panaszkodott akkor a nála tehetősebb is Gyurcsány urat tartotta felelősnek pedig akkor még nem is volt ekkora különbség szegényebb és jómódú között. Tehát a kérdésem tulajdonképpen az, hogy most miért szólják le jobban aki szegényebb mikor most jóval több embert érint és nem csak a kommunikáció és propaganda szintjén?
2013. nov. 20. 19:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
49%

Egy dolog biztos bármelyik országba, ahol a minimálbért adómentessé tették, ott jelentősen nőt a szürke gazdaság és feltűnően sokan lettek minimálbéres munkavállalók ...

Akinek a bruttó fizetése 68 és 78 között van, az adómentes minimálbérnél biztos, hogy vissza fog menni 68-ra és majd kéz alatt fű alatt egyéb juttatásokban megkapja azt a 10-t ...

Ennek semmi értelme nincs, igenis legyen a minimálbér is adóköteles!

2013. nov. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Macungo ***** válasza:

Nemtudom és a Fideszre szavaztam, de nem gondoltam, hogy kolbászból lesz a kerítés aki azt gondolta az buta...


Az országot a csődtől az IMF hitelével húzták ki egy gazdasági válság, plusz euró válság amit még mindig nem tudnak kezelni, plusz az EU is ránk szált már a Fidesz kormányzás elején, leminősítettek az amcsik, túlzott deficiteljárást rögtön elindították bár 8 évig nem volt gond a hiányunk.. Az IMF hitel első törlesztőrészletét a Fidesz kormányzásának első évétől időzítették, forintot folyamatosan támadták. Ráadásul a saját baloldalunk futott Brüsszelbe alátenni a kormánynak folyamatosan..


Ilyen körülményeket az ember még el sem tudott képzelni elég volt az is ami addig volt.. Szerintem igen is nagy teljesítmény az is, hogy a hiányt tartják az IMF visszafizetve, az államadósság csökkent 3 év után némi növekedés is van plusz az adórendszer szerintem egész jó, még akkor is ha a minimálbéresek kevesebbet kapnak meg a éjszakai pótlékot se feledjük, mert általában a minimálbéren bejelentettek tényleg nem annyit keresnek a többi borítékba megy, illetve a legtöbb munkahely kompenzált is nálam és a páromnál is kompenzáltak..


A lényeg, hogy én a családi adókedvezményt mégis megérzem, és hogy nem dohányzom azt meg pláne megérezzük és mivel a gyerkőc mellé akarunk másikat a GYED extra is pont jól jön nekünk.. De ezt álmomban sem képzeltem volna, hogy ennyit el tudnak érni..


Szóval lehet kritizálni meg nézni, hogy miért nem vagyunk már a németek színvonalán, de reálisan most komolyan ki mit gondolt 4 év alatt mi lesz itt ilyen körülmények között??!


Még négy év és utána már lehet pampogni.. Az már elég idő hogy kiderűljön mi a helyzet, én még a kérharmadot is megadnám nekik, hogy arra se tudjanak hivatkozni... Egyébként nem gondolom, hogy kánaán lesz, de akkor már lehet látni, hogy stabil a növekedés, még ha egy százalékkal is évente, meg a bevezetett dolgokat nem vonják vissza az adórendszert nem piszkálgatják a hiány nem szál el, a beruházások beindulnak még ha állami beruházások is vannak köztük mint a híres stadion dolog ami azért jól jön az építőiparban dolgozó sóderlapátolónak..


Én Fidesz a jobbik nekem radikális szerintem ahogy nyernének egy amerikai-izraeli kettős állampolgár mesterlövész kilőné Vonát a következő napon, tehát nem sokra mennénk vele..


LMP szimpi úgy tűnik van némi gerincük, de aztán az összes többi egy idióta, koncon marakodó, rablóbanda.

2013. nov. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Azért szavazok a Jobbikra, mert ők még nem rabolták széjjel az országot :)
2013. nov. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
jól érzed.
2017. máj. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!