Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesznek milyen negatív,...

A Fidesznek milyen negatív, korrupt intézkedései voltak az elmúlt négy évben? Ezek közül melyek érintettek téged személyesen?

Figyelt kérdés

- adójóváírás megszüntetése

- béren kívüli juttatás drasztikus csökkentése (az adható 18.000 Ft-ról 11.250 ill. 5.000 Ft-ra)

- Cafetéria megadóztatása

- munkavállalói járulékok emelése a bruttó 300 001 Ft alatt keresőknek.

- áfaemelés 27%-ra

- baleseti adó bevezetése (ez az állami autókra nem vonatkozik)

- illeték emelések átlagosan 35%-kal.

- cégautó adó emelése 12%-kal.

- a foglalkoztatottak számának növelése utáni adókedvezmények megszüntetése

- a termőföldből átminősített ingatlanok értékesítéséből származó 20% feletti többlet 48%-kal adózik

- egyszerűsített vállalkozói adó 30%-ról 37%-ra emelése

- környezetvédelmi termékdíj bevezetése, emelése

- szeszesital jövedéki adóemelése

- dohányáruk jövedéki adóemelése

- üzemanyagok jövedéki adójának emelése („ha kormányra kerülünk, csökkenteni fogjuk az üzemanyagok jövedéki adóját”- Fidesz 2010.)

- munkanélküli járadék 9 hónapról 3 hónapra csökkentése

- rokkant nyugdíjak megnyirbálása

- minimálbér megadóztatása 16%-kal

- gyógyszerkassza csökkentése

- szociális segélyek megnyirbálása, befagyasztása

- 184 milliárd elvonás a felsőoktatástól

- egészségügyi járulék emelése

- bírósági eljárásokkal kapcsolatos illetékek drasztikus emelése

- szociális hozzájárulási adó bevezetése

- kötelező kamarai tagság (regisztráció) 5000 Ft éves tagdíjjal, mely 2013-tól 7000 Ft lett.

- autópálya használat 4 napról 10 napra történő emelése, természetesen áremeléssel

- a magánszemélyek kommunális adója adótárgyanként 12000 Ft-ról 17000 Ft-ra emelhető

- banki tranzakciós díj emelése, „csekkadó”

- telekommunikációs adó

- 32 ezer fő elbocsátása a közszférából

- 3000 milliárd Ft Magán Nyugdíjpénztári megtakarítás felhasználása egyenleg javításhoz

- volt rendőrök, tűzoltók, határőrök, mentősök, rokkantak, bányászok, buszsofőrök, vámosok nyugdíjának 16 %-os SZJA-val való terhelése

- banki műveletek díjának 100%-os emelése (mind a lakosságra hárítva)

- telefonadó 100%-os emelése (szintén áthárítva)

- E-útdíj (nagyrészt áthárítva)

- IMF kirúgva, ami jó lenne ha 2-3% helyett nem 6-10%-on finanszíroznák az államot, a mi pénzünkből.

- tömeges elvándorlás, főleg a képzett jó szakemberekből.

- önkormányzatok adósságátvállalása szintén az adófizetők pénzéből.

- eddig kb. 84 milliárd forint közpénz elszórása stadion építésekre és felújításokra.

- föld-, és trafikmutyi


Ami ebből engem személyesen érintett:

- többévi kemény tanulás után a kormány finoman közölte két hónappal felételi előtt, hogy (hiába az ötös érettségim, emeltem, OKJ-m, nyelvvizsgám), az alig "455" pontommal már nem vagyok méltó egy államilag támogatott gazdasági szakra

- a megyémben folyamatosan emelkedik a munkanélküliségi ráta, és emiatt még nem sikerült munkát szerezni

- lassan az összes barátom kint van külföldön, mert diplomával és szakmával sem tudnak erre (keleti régió) elhelyezkedni

- természetesen az adónövelések nekem is kiadások, mert nekem is kell bérletet vennem, telefonszámlát fizetnem ésatöbbi

- a diákmunkás béremből már nem kaptam meg az adójóváírást (bár, nem tudom mire költötték el a pénzem, ha addig nem kellett, nekem jól jött volna)

- a párom szeretett volna pályázni a trafikon, de egy "ismerőse" szólt neki, hogy felesleges, mert már rég ki vannak osztva. Neveket is sorolt...



Nálatok mi a helyzet?


2013. nov. 22. 19:21
 1/8 Macungo ***** válasza:
71%

Akkor én is bemásolom újra:



Szuperbruttó kivezetés

Az egykulcsos adórendszer 37%-os SZJA 16 %-ra csökkentése és a közférában kompenzálva azok bére, akik rosszabbul jártak és kompenzáltatták azokkal a cégekkel akik közbeszerzéseken indulni szeretnének. Ide tartozom én is aki nem keresett kevesebbet, mert a munkáltató kompenzált és magyar vállalkozásról van szó..

A francia étekezési jegyek megszüntetése és az ebből kiáramló tőke itthon tartása.

Családi adókedvezmény bevezetése.

IMF hitel visszafizetése

A biztosítási díjak még mindig itthon a legolcsóbbak a térségben.

Túlzott deficiteljárás megszüntetésének elérése az államháztartási hiány 3 % alatt tartásával.

Szociális temetés, öröklés könnyítése.

A segélyért dolgozni kell.

A dohányzás betiltása a szórakozó helyeken és munkahelyeken, buszmegállókban. Nőtt a dohányzást abbahagyók száma, pl én is le tudtam szokni.

A transz-zsírók betiltása az élelmiszer gyártásban.

Az energiaitalok adóztatása elérte, hogy a veszélyes összetevőket kivegyék a gyártók..

Start program a kismamák és munkanélküliek foglalkoztatásának segítésére

a termőföldek védelme a külföldi felvásárlások ellen.

Három csapás törvény bevezetése.

3000 rendőrrel tőbb munkábaállása

Szerencsejáték visszaszorítása

A családon belüli erőszak külön tényállás a btk-ban.

környezetvédelmi termékdíj bevezetése azoknak a cégeknek akik nagymennyiségben kezelnek vagy tárolnak veszélyes hulldékot, mint a MAL Zrt iszaptározói,

Olyan adók kivetése amit ki kerülhet aki nem akarja fizetni, mint az alkohol és dohány jövedéki adója chips adó, mert nem kell megvennie, nem létfontosságú, illetve a bankadó és telefonadó és társai egy kis körültekintéssel is kikerülhetőek, az Unicredit Bank nem hárítja át a tranzakciós adót és a mobilnál is lehet csomagot és szolgáltatót váltani, hátha olcsóbb...

Nyugdíjak emelése minden évben 2,7 %-al

minimálbér megadóztatása 16%-kal mert általában nem annyit keresnek csak annyival jelentik be az embereket, hogy ne kelljen adót fizetni.

Orvosok és egészségügyi dolgozók fizetésemelése.

Jegybanki alapkamat csökkentése ami jó a forinthiteleseknek.

Tanárok fizetésemelése, 16 óráig foglalkoztatják a gyerekeket és kötelező tornaóra minden nap aki dolgozó szúlő örül, hogy a gyerek nincs otthon egyedül és nem baj, ha minden nap mozognak.

Államadósság csökkentése.

Beindították a gazdasági növekedést 1,7 %-al EU-ban ezzel a 4-ek vagyunk..

184 milliárd elvonás a felsőoktatástól ezzel nem támogatjuk tovább a diplomagyárakat.

egészségügyi járulék emelése az egészségügy finanszírozása érdekében

Stratégiai cégek visszavásárlása állami tulajdonba.

A génmódosított vetőmagok elleni fellépések.

Az út díj kilóméter alapú fizetése a teherautók részére

32 ezer fő elbocsátása a közszférából (vízfej csökkentése)

3000 milliárd Ft Magán Nyugdíjpénztári megtakarítás felhasználása IMF hitel törlesztésre amely 5000 milliárd volt.

volt állami vezetők 3 millió feletti végkielégítésének megadóztatása.

IMF kirúgva, ami jó lenne ha 2-3% helyett nem 6-10%-on finanszíroznák az államot, a mi pénzünkből. De nem mondják meg, hogy milyen adót emeljünk és kit szorítsunk meg, ami persze a görögöknél, spanyoloknál, románoknál sem hozott eredményt, velünk ellentétben, plusz az állampapírjainkat vásárlók érdekeltek a forint stabilitásában így a forintot érő támadások megszüntek..

Tömeges elvándorlás, főleg a képzett jó szakemberekből.

Szakképzett és jó nyelvtudással rendelkező szakember itthon is kap munkát, de ha elmegy menjen, úgy is hazahozza elkölteni a pénzét és az jó a mi gazdaságunknak.

Önkormányzatok adósságátvállalása szintén az adófizetők pénzéből. Mivel szinte minden önkormányzatnak van hitele és ha ők törlesztik azt, akkor is a mi pénzünket költik erre, de így el tudják végezni a saját feladataikat és talán beruházásra is marad...

Eddig kb. 84 milliárd forint közpénz elszórása stadion építésekre és felújításokra. Még nem szórták el, de ebben benne van több száz tornaterem és tanuszoda is és a jövő generációjának épülnek az utánpótlásnak, plusz állami beruházás segíti egy kicsit a pangó építőipart is és az ott dolgozóknak lesz munkájuk. Külföldön is vannak állami beruházások, hogy segítség a gazdaságot.

Gárda betiltása,

Rezsi csökkentés,

A Nemzeti Bank pénzkibocsátása a kereskedelmi bankoknak válallkozások megsegítésére kedvezményes hitel révén a gazdaság beindítására.

Az áthárítás bármely esetben nem teljes, hiszen akkor nem rohannának Brüsszelbe segítségért a multik és bankok, ha olyan egyszerű áthárítani a költségeiket.

Egy ipari katasztrófa és két természeti (hóhelyzet és árvíz) jól levezényelve a természeti katasztrófában nem halt meg senki és a víz nem okozott akkora kárt mint németeknél pl..

Kissebb parlament a jövő évi választás után.

Fémtolvaj a közlekedést veszélyezteti tevékenységével akkor terrorista..

Devizahitelesek segítése árfolyam rögzítés, visszafizetés, persze azt mondják nem segítettek semmit ezzel, de a másikoldalon meg azt hallod, hogy ezzel a kettővel tönkretették a bankokat, veszteségesek lettek, akkor most kivett a bankoktól pénzt vagy nem, segített vagy nem, ha nem akkor mitől lett vesztesége a bankoknak..


És ami jön:

Bérlet ára csökken

GYED extra a kisgyerekeseknek, gyermeket vállalóknak.

Családi adókedvezmény kiterjesztése a legkissebb keresetűekre is..

Devizahitelesek további segítése.

Stb...


Angol elemzők reálisnak látják a további gazdasági növekedést...

Az IMF elismerte, hogy rosszul kezelték a válságot, nálunk is rosszul kezelték volna. Ha nem kell a hiányt tartani az előző kormányok miatt akkor több jutott volna a gadaság élénkítésére, mivel 3 % alatt kellett tartani a hiányt ez nem segítette a gazdaságot.. Az elzavarásukat mindenképpen a pozitívumok közé sorolnám..

2013. nov. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nos, nem tudom, hogy milyen okok miatt nem sikerült értelmezni azt a szót, hogy "negatív", de azért hadd válaszoljak néhány pontra, ha megengeded :)


"Az egykulcsos adórendszer 37%-os SZJA 16 %-ra csökkentése és a közférában kompenzálva azok bére, akik rosszabbul jártak"


Ezzel a rendszerrel - mint tudjuk - csak a gazdagok jártak még jobban, a rászoruló rétegnek semmivel nem lett jobb, arról nem beszélve, hogy az egykulcsos adó a számítások szerint kb. 400 milliárd forint kiesést jelent az államnak - nos, ez mind az egyébként is pénzes vállalkozók zsebében maradt. Tényleg nagyon szuper.


"Családi adókedvezmény bevezetése."


Ez szintén csak azoknak hozott érdemi pénzösszeget, akik egyébként is nagy bevétellel rendelkeznek, két minimálbéres szülő esetén szinte semmilyen többletet nem jelent a dolog.


"IMF hitel visszafizetése"


Persze, mindezt olyan állampapírok kibocsátásából, amelyeket egyébként javarészt külföldi vállalatok vásárolnak fel. Tehát a kb. 3%-os IMF hitelt kiváltottuk egy kb 5-6%-os másik hitellel, amivel ugyanúgy külföldieknek tartozunk. De legalább el lehet puffogtatni így választások előtt, hogy "mikifizettük".


"A biztosítási díjak még mindig itthon a legolcsóbbak a térségben."


Ez nagyon nagy vigasz, amikor az egyébként nem emelkedő fizetésből megint ki kell dobni egy ezressel többet.


"Túlzott deficiteljárás megszüntetésének elérése az államháztartási hiány 3 % alatt tartásával."


Mindezt azon az áron, hogy nyomorig emelték az adókat, jöttek az újabb megszorítások úgy, hogy egyébként jelenleg az ország majdnem 30%-a a "szegény" kategóriába tartozik, és elvették az emberektől a magánnyugdíjukat.


"Szociális temetés, öröklés könnyítése."


Tehát otthon fürdesd meg és öltöztesd fel az oszló halottat (mert neked kell előkészíteni a törvény szerint), aztán ásd meg neki a sírt, és akkor nem kell fizetned. Elképesztően értelmes lehetőség.


"A segélyért dolgozni kell. "


A magyar embereknek igen, a környékbeli kisebbség kiemelt támogatás kap felénk az etnikai tartozása és hátrányos helyzete, meg nagycsaládos mivolta miatt...


"Start program a kismamák és munkanélküliek foglalkoztatásának segítésére "


Az eredménye annyi volt, hogy a Fidesz kormányzása alatt konkrétan rekordot döntött a munkanélküliség, idén már csak úgy sikerült őszre nagy nehezen 10% alá vinni, hogy beleszámolták a kismillió 2-4 órára bejelentett alkalmi közmunkást, meg a nyári idénymunkásokat. Éljen...


"a termőföldek védelme a külföldi felvásárlások ellen."


A védelmi stratégia része volt az, hogy szétosztogatták a fideszesek között a földeket? ;)


"Nyugdíjak emelése minden évben 2,7 %-al "


Mit ér a 2,7%-so nyugdíjemelés, ha közben minden más emelkedik évi 10%-ot összességében?


"minimálbér megadóztatása 16%-kal mert általában nem annyit keresnek csak annyival jelentik be az embereket, hogy ne kelljen adót fizetni."


Ne is haragudj, én több gyárban dolgoztam már diákként, ahol emberek ezrei(!) keresnek tényleg minimálbért, és próbálják meg nevelni belőle a gyerekeiket. Maximum a magyar vállalkozók nem jelentik be az alkalmazottakat, a nagy cégek, akik többségében foglalkoztatják a minimálbéreseket, azok igen - dehát, mit számít az, hogy kib*sz*nk a rengeteg ténylegesen minimálbért keresővel, nem igaz?


"Tanárok fizetésemelése, 16 óráig foglalkoztatják a gyerekeket és kötelező tornaóra minden nap aki dolgozó szúlő örül, hogy a gyerek nincs otthon egyedül és nem baj, ha minden nap mozognak."


Igen, mert a 150 ezer forintos fizetés nyilván nem volt elég azoknak, akik nyáron szinte nem is dolgoznak, miközben a többi állami szférás még mindig kapja a 90-110 ezer forintos bért szakmával vagy diplomával. Az állam meg ne akarja megszabni, hol legyen a gyerek - adjon lehetőséget, de nehogy már törvényben kösse ki, hogy ha én mindig délutánosként dolgozom, akkor majd csak hétvégente látom a gyereket...


"Államadósság csökkentése."


Ez nem igaz, nézd meg a hivatalos statisztikákat, kb. pontosan ugyanannyi államadósságuk van, mint 5 év, és most még ráadásul felfelé ível megint...


"Beindították a gazdasági növekedést 1,7 %-al EU-ban ezzel a 4-ek vagyunk.."


A tavalyi -2,7, meg a tavalyelőtti -1,9 után akkor most még ott sem tartunk, ahol két évvel ezelőtt.


"184 milliárd elvonás a felsőoktatástól ezzel nem támogatjuk tovább a diplomagyárakat."


Jelenleg a diplomás a legkeresettebb munkaerő itthon, a munkanélküliek alig 6-7%-át teszik ki. Ezzel egyetembe csak annyit sikerült elérni, hogy az okos szegények (lásd pl. az én eredményeimet) nem tudna tanulni, helyettük a gazdag hülyébbek mennek egyetemre, mert nekik kifizetik a szülők a tandíjat (meg le a tanárokat).


"egészségügyi járulék emelése az egészségügy finanszírozása érdekében"


Ne nevettess, kérlek. Az egészségügyben semmi lényegi nem változott, ugyanolyan borzalmas, mint eddig.


"32 ezer fő elbocsátása a közszférából (vízfej csökkentése"


Ezt mondd annak a 32 ezer embernek, akinek a fizetése nem tett ki lényeges összeget az államkassza szempontjából, de akik másnap közölhették a gyerekeikkel, hogy akkor holnaptól nem esznek húst, csak hétvégente.


"De nem mondják meg, hogy milyen adót emeljünk és kit szorítsunk meg"


Most őszintén, szerintem elég nyilvánvaló, hogy a Fidesz IMF nélkül is boldogan megszorít és adót emel, ne fogjuk már másra a kormány hülyeségeit...


"Szakképzett és jó nyelvtudással rendelkező szakember itthon is kap munkát, de ha elmegy menjen, úgy is hazahozza elkölteni a pénzét és az jó a mi gazdaságunknak. "


Drágám, én három nyelven beszélek, de mindenhol közlik, hogy csak diplomával jelentkezzek :D Arról nem beszélve, hogy az összes ismerősöm, aki kiment és haza akart menni, időközben rájött, hogy inkább kint marad... és aki kint él, ugye nem itt költi a fizetését...


"Rezsi csökkentés"


Persze, mi így is többet fizetünk, mint tavaly ilyenkor, pedig már nagyon figyelünk rá, hogy kevesebbet használjunk. Még 3-4 hónap, néhány emelés, és ugyanott tartunk megint, ez csak egy demagóg reklámfogás.


"Devizahitelesek segítése árfolyam rögzítés, visszafizetés"


Tényleg, nagyon szépen köszönöm, hogy az én kemény munkával megkeresett pénzemen fizetik vissza azt, hogy gyesek csesztek elolvasni néhány éve a banki papírt, ami aláírtak (amiben benne van, hogy a deviza azt jelenti, VÁLTOZIK, tehát NÖVEKEDHET a devizaváltozástól függően). Az én pénzemen fizetik, hogy a szomszéd hat szobás lakást meg plazmatévét akart minimálbérre...

2013. nov. 22. 21:43
 3/8 Macungo ***** válasza:
0%

Úgylátom, csak mi fogjuk megbeszélni ezt a dolgot már unom kicsit ugyanazokat elmagyarázni mindenkinek egyeként.


"Az egykulcsos adórendszer 37%-os SZJA 16 %-ra csökkentése és a közférában kompenzálva azok bére, akik rosszabbul jártak"


Ezzel a rendszerrel - mint tudjuk - csak a gazdagok jártak még jobban, a rászoruló rétegnek semmivel nem lett jobb, arról nem beszélve, hogy az egykulcsos adó a számítások szerint kb. 400 milliárd forint kiesést jelent az államnak - nos, ez mind az egyébként is pénzes vállalkozók zsebében maradt.


Nem nem tudjuk, ez nem igaz.. Az egy kulcsos adóval a magasabb keresetűek jártak jól. De könyörgöm nem gazdagokról beszélünk, mert valaki nem minimálbérre van bejelentve... Nekem kompenzált a munkáltatóm ezért nem jártam rosszul se jól.. De a családi adókedvezménnyel már jól jártam havi 10.000 Ft-al. Mielőtt a hatalmas magas keresetemre hivatkoznál 144.000 Bruttó a fizetésem. Magyarázhatod a dolgot ráadásul nemsokára két gyerek után kapjuk majd és plusz a Fidesz lejebb vitte, hogy a kiskeresetűek is még jobban igénybe tudják venni.

Lehet mondgatni a demagógiát a tévéből, de én inkább a fizupapírnak hiszek ha megengeded..


"Családi adókedvezmény bevezetése."


Ez szintén csak azoknak hozott érdemi pénzösszeget, akik egyébként is nagy bevétellel rendelkeznek, két minimálbéres szülő esetén szinte semmilyen többletet nem jelent a dolog.


Lovagolhatunk a minimálbéreseken, de mostmár talán ők is érzik a dolgot majd, de azért mert ők nem érzik, még nem jelenti azt, hogy aki igénybeveheti az gazdag lenne, csak lehet, hogy tanult és sokat dolgozott, azért hogy ne minimálbért keressen kedves... Van egy mondás, ha szánalomból teszel valakiért valamit azzal segíted, hogy szánalmasabb legyen. Küzdeni és dolgozni kell nem a sült galambot várni.. Azért 100 ezer forintot keresni nettóban nem gazdagságot jelent és szerintem nem is a lehetetlennel egyenlő az országban. Nekem nincs nyelvtudásom és diplomám, de még közalkalmazottként is megkerestem 90 ezret 7 évvel ezelőtt..


"IMF hitel visszafizetése"


Persze, mindezt olyan állampapírok kibocsátásából, amelyeket egyébként javarészt külföldi vállalatok vásárolnak fel. Tehát a kb. 3%-os IMF hitelt kiváltottuk egy kb 5-6%-os másik hitellel, amivel ugyanúgy külföldieknek tartozunk. De legalább el lehet puffogtatni így választások előtt, hogy "mikifizettük".


Azt 10 évre kaptuk nem 4 évre mint az IMF hitelt, plusz nem tehet az ország semmit az engedélyük nélkül és már ők is elismerik, hogy rosszul kezelték a Görögöket és az egész válságkezelésük kuka. Viszont a Magyar Kormány módszereit egyre többen átveszik... Illetve 2010-ben forintot támadás érte teljesen instabil volt. A részvénykibocsátással a részvényesek érdekeltekké váltak a forint stabilitásában így mint azt látod az ingadozás teljesen megszünt.


"A biztosítási díjak még mindig itthon a legolcsóbbak a térségben."


Ez nagyon nagy vigasz, amikor az egyébként nem emelkedő fizetésből megint ki kell dobni egy ezressel többet.


Nem lehet mindenben jót tenni.


"Túlzott deficiteljárás megszüntetésének elérése az államháztartási hiány 3 % alatt tartásával."


Mindezt azon az áron, hogy nyomorig emelték az adókat, jöttek az újabb megszorítások úgy, hogy egyébként jelenleg az ország majdnem 30%-a a "szegény" kategóriába tartozik, és elvették az emberektől a magánnyugdíjukat.


Most mit mondjak, vagy az EU még nagyobb sz@rba tett volna minket. De erről nem a Fidesz tehet, hogy ez az eljárás elindult, de kénytelen volt megoldani.. Köszönd ezt tudod kinek.



"Szociális temetés, öröklés könnyítése."


Tehát otthon fürdesd meg és öltöztesd fel az oszló halottat (mert neked kell előkészíteni a törvény szerint), aztán ásd meg neki a sírt, és akkor nem kell fizetned. Elképesztően értelmes lehetőség.


Nem tudom Te mennyi idős vagy, de ez tudod egy 40 éve még így volt termésetes, hogy a családtagok, barátok összefogtak és együtt temették el az elhunytat. Persze nem az anyja ásta mondjuk a sírt, hanem egy távolabbi hozzátartozó. Apám például volt koporsóvivő így többen körbeálták a koporsót és úgy vitték. Szerintem ez sokkal besőségesebb dolog, de szeintem még mindig jobb mint az a pofátlan rablás amit temetés címén csinálnak manapság. Undorító, talán így majd letörnek az árak...És nem kell a hozzátartozónak eltemetni, mert megfizethetővé válik az egész..


"A segélyért dolgozni kell. "


A magyar embereknek igen, a környékbeli kisebbség kiemelt támogatás kap felénk az etnikai tartozása és hátrányos helyzete, meg nagycsaládos mivolta miatt...


Ezt a polgármestereddel beszéld meg..


"Start program a kismamák és munkanélküliek foglalkoztatásának segítésére "


Az eredménye annyi volt, hogy a Fidesz kormányzása alatt konkrétan rekordot döntött a munkanélküliség, idén már csak úgy sikerült őszre nagy nehezen 10% alá vinni, hogy beleszámolták a kismillió 2-4 órára bejelentett alkalmi közmunkást, meg a nyári idénymunkásokat. Éljen...


Örüljél is mert 2010. december-2011. februárban a 15-74 éves foglalkoztatottak létszáma 3 millió 743 ezer fő volt, ami 0,5%-kal több az előző év azonos időszakinál. A munkanélküliek száma az egy évvel korábbihoz képest 1,8%-kal, 487 ezer főre nőtt, 11,5%-os munkanélküliségi rátát eredményezve. (forrás: KSH)


Tehát a 10 % alá kerülés 2013-ban szerintem eredmény, az hogy neked kevés az egy dolog. Akkor Sírd vissza a 11,5 %-ot.


"a termőföldek védelme a külföldi felvásárlások ellen."


A védelmi stratégia része volt az, hogy szétosztogatták a fideszesek között a földeket? ;)


Még mindig jobb mint a külföldieknek legalább itt marad a pénz és a termés.. Egyébként feljelentést tett már valaki vagy csak mondogatják, hogy a Fideszesek nyertek csak és ezt Te elhiszed mert elakarod.. Ez egy régi módszer addig mondogatják amíg elhiszed..


"Nyugdíjak emelése minden évben 2,7 %-al "


Mit ér a 2,7%-so nyugdíjemelés, ha közben minden más emelkedik évi 10%-ot összességében? Nem emlékszem, hogy eddig ne emelkedett volna a többi évben, kivéve, hogy idén a rezsi nem emelkedett és az infláció 40 év óta a legalacsonyabb ami a pénzromlását is megakadályozza, tehát az értéke nem csökken annak amit hazaviszel..


"minimálbér megadóztatása 16%-kal mert általában nem annyit keresnek csak annyival jelentik be az embereket, hogy ne kelljen adót fizetni."


Ne is haragudj, én több gyárban dolgoztam már diákként, ahol emberek ezrei(!) keresnek tényleg minimálbért, és próbálják meg nevelni belőle a gyerekeiket. Maximum a magyar vállalkozók nem jelentik be az alkalmazottakat, a nagy cégek, akik többségében foglalkoztatják a minimálbéreseket, azok igen - dehát, mit számít az, hogy kib*sz*nk a rengeteg ténylegesen minimálbért keresővel, nem igaz?


32 éves vagyok, 16 éves korom óta dolgozom, multiknál, közalkalmazottként, és magyar kis-és középvállalkozásnál is voltam több évet alkalmazásban, nekem nem kell bemutatni a munkaerőpiacot, van olyan is, de itt sokan fel vannak háborodva, hogy miért bántják a multikat mert ő ott dolgozik és nagyon jól fizetnek.


Azért mert valaki nem tanult és nem tudott olyan állásba kerülni ahhol nem minimálbért kap még nem azt jelenti, hogy erről a kormány vagy én vagy te tehetsz. Egyedül az tehet a helyzetéről aki benne van.


Egyébként a Fidesz emeli folyamatosan a minimálbért. Mostmár 100 Ezer forint lesz lassan. Tehát lehet itt nyafogni, szenvedni, és másokat fikázni, de ahhoz képest, hogy 3,5 évről beszélünk szerintem egyre kevesebb ember mondhatja azt, hogy neki nem segített valamit ez a kormány.


Örülök, hogy a többi kérdésben amit nem kritizáltál végülis egyetértünk.


"Tanárok fizetésemelése, 16 óráig foglalkoztatják a gyerekeket és kötelező tornaóra minden nap aki dolgozó szúlő örül, hogy a gyerek nincs otthon egyedül és nem baj, ha minden nap mozognak."


Igen, mert a 150 ezer forintos fizetés nyilván nem volt elég azoknak, akik nyáron szinte nem is dolgoznak, miközben a többi állami szférás még mindig kapja a 90-110 ezer forintos bért szakmával vagy diplomával. Az állam meg ne akarja megszabni, hol legyen a gyerek - adjon lehetőséget, de nehogy már törvényben kösse ki, hogy ha én mindig délutánosként dolgozom, akkor majd csak hétvégente látom a gyereket...


"Államadósság csökkentése."


Ez nem igaz, nézd meg a hivatalos statisztikákat, kb. pontosan ugyanannyi államadósságuk van, mint 5 év, és most még ráadásul felfelé ível megint...


"Beindították a gazdasági növekedést 1,7 %-al EU-ban ezzel a 4-ek vagyunk.."


A tavalyi -2,7, meg a tavalyelőtti -1,9 után akkor most még ott sem tartunk, ahol két évvel ezelőtt.


"184 milliárd elvonás a felsőoktatástól ezzel nem támogatjuk tovább a diplomagyárakat."


Jelenleg a diplomás a legkeresettebb munkaerő itthon, a munkanélküliek alig 6-7%-át teszik ki. Ezzel egyetembe csak annyit sikerült elérni, hogy az okos szegények (lásd pl. az én eredményeimet) nem tudna tanulni, helyettük a gazdag hülyébbek mennek egyetemre, mert nekik kifizetik a szülők a tandíjat (meg le a tanárokat).


"egészségügyi járulék emelése az egészségügy finanszírozása érdekében"


Ne nevettess, kérlek. Az egészségügyben semmi lényegi nem változott, ugyanolyan borzalmas, mint eddig.


"32 ezer fő elbocsátása a közszférából (vízfej csökkentése"


Ezt mondd annak a 32 ezer embernek, akinek a fizetése nem tett ki lényeges összeget az államkassza szempontjából, de akik másnap közölhették a gyerekeikkel, hogy akkor holnaptól nem esznek húst, csak hétvégente.


"De nem mondják meg, hogy milyen adót emeljünk és kit szorítsunk meg"


Most őszintén, szerintem elég nyilvánvaló, hogy a Fidesz IMF nélkül is boldogan megszorít és adót emel, ne fogjuk már másra a kormány hülyeségeit...


"Szakképzett és jó nyelvtudással rendelkező szakember itthon is kap munkát, de ha elmegy menjen, úgy is hazahozza elkölteni a pénzét és az jó a mi gazdaságunknak. "


Drágám, én három nyelven beszélek, de mindenhol közlik, hogy csak diplomával jelentkezzek :D Arról nem beszélve, hogy az összes ismerősöm, aki kiment és haza akart menni, időközben rájött, hogy inkább kint marad... és aki kint él, ugye nem itt költi a fizetését...


"Rezsi csökkentés"


Persze, mi így is többet fizetünk, mint tavaly ilyenkor, pedig már nagyon figyelünk rá, hogy kevesebbet használjunk. Még 3-4 hónap, néhány emelés, és ugyanott tartunk megint, ez csak egy demagóg reklámfogás.


"Devizahitelesek segítése árfolyam rögzítés, visszafizetés"


Tényleg, nagyon szépen köszönöm, hogy az én kemény munkával megkeresett pénzemen fizetik vissza azt, hogy gyesek csesztek elolvasni néhány éve a banki papírt, ami aláírtak (amiben benne van, hogy a deviza azt jelenti, VÁLTOZIK, tehát NÖVEKEDHET a devizaváltozástól függően). Az én pénzemen fizetik, hogy a szomszéd hat szobás lakást meg plazmatévét akart minimálbérre...

2013. nov. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Macungo ***** válasza:
0%

JAJ azthittem mindenre válaszoltam.. Bocsi van még hátra pár.. Csak bemásolta és sokszor kellett félbehagynom.. No mindegy tehát mi van még..



"Tanárok fizetésemelése, 16 óráig foglalkoztatják a gyerekeket és kötelező tornaóra minden nap aki dolgozó szúlő örül, hogy a gyerek nincs otthon egyedül és nem baj, ha minden nap mozognak."


Igen, mert a 150 ezer forintos fizetés nyilván nem volt elég azoknak, akik nyáron szinte nem is dolgoznak, miközben a többi állami szférás még mindig kapja a 90-110 ezer forintos bért szakmával vagy diplomával. Az állam meg ne akarja megszabni, hol legyen a gyerek - adjon lehetőséget, de nehogy már törvényben kösse ki, hogy ha én mindig délutánosként dolgozom, akkor majd csak hétvégente látom a gyereket...


Kimondta, hogy nem láthatod a gyerekedet??? Kikérő az igazgatótól ozt viheted, ha te már 14 órakor eltudod hozni akkor jó neked. Semmi sem kötelező.. Amennyiben a tanárok meg olyan rosszul jártak általában akkor miért nem sztrájkolgatnak megint?!


"Államadósság csökkentése."


Ez nem igaz, nézd meg a hivatalos statisztikákat, kb. pontosan ugyanannyi államadósságuk van, mint 5 év, és most még ráadásul felfelé ível megint...


De igaz nézd meg te megint 80 % alá kerültünk a napokban..


"Beindították a gazdasági növekedést 1,7 %-al EU-ban ezzel a 4-ek vagyunk.."


A tavalyi -2,7, meg a tavalyelőtti -1,9 után akkor most még ott sem tartunk, ahol két évvel ezelőtt.


Csak a 2012. év volt kifejezetten recesszív az egy rossz év volt egész Európában plusz a mezőgazdaság is kivételesen gyengén teljesített az aszáj miatt. Úgyhogy nézd meg jobban..


"184 milliárd elvonás a felsőoktatástól ezzel nem támogatjuk tovább a diplomagyárakat."


Jelenleg a diplomás a legkeresettebb munkaerő itthon, a munkanélküliek alig 6-7%-át teszik ki. Ezzel egyetembe csak annyit sikerült elérni, hogy az okos szegények (lásd pl. az én eredményeimet) nem tudna tanulni, helyettük a gazdag hülyébbek mennek egyetemre, mert nekik kifizetik a szülők a tandíjat (meg le a tanárokat).


Talán válts szakmát.. Nekem sem lehetett anyagi okok miatt sokat tanulgatni, de én nem a kormányt hibáztattam akkor sem egyszerűen szegények voltunk és kész.. Dolgoztam és dolgozom szakmát tanultam és váltottam amikor az élet úgyhozta, hogy most azt kell tanulni, mert abból fogok megélni.. Ez az élet kedves váltani kell olyat tanulj amit támogatnak és akkor munkád is lesz. A diplomás legkeresettségével meg nem biztos hogy egyetértek tapasztalat alapján majd meglátod... Nyelvtudás és gyakorlat ez a lényeg.


"egészségügyi járulék emelése az egészségügy finanszírozása érdekében"


Ne nevettess, kérlek. Az egészségügyben semmi lényegi nem változott, ugyanolyan borzalmas, mint eddig.


Pedig fizetésemelések is voltak legalább ennyi változott .


"32 ezer fő elbocsátása a közszférából (vízfej csökkentése"


Ezt mondd annak a 32 ezer embernek, akinek a fizetése nem tett ki lényeges összeget az államkassza szempontjából, de akik másnap közölhették a gyerekeikkel, hogy akkor holnaptól nem esznek húst, csak hétvégente.


Én is voltam közalkalmazott és csoportos létszámleépítés miatt nem vagyok és akkor még MSZP volt.. Hidd el az ilyesmi szükséges nagyon sokana vannak és semmihez sem értenek..


"De nem mondják meg, hogy milyen adót emeljünk és kit szorítsunk meg"


Most őszintén, szerintem elég nyilvánvaló, hogy a Fidesz IMF nélkül is boldogan megszorít és adót emel, ne fogjuk már másra a kormány hülyeségeit...


Miért hülyeség visszakellett fizetni 5000 milliárdot 3,5 év alatt, 3 % alatt kellett tartani a hiányt, közben Euro válság, gazdasági válság, munkanélküliség 11 % felett és mindenhol a bebetonozott őskomcsik a közigazgatásban akik nem akarnak változást.. Nem beszélve az iszonyatos korrupcióról amit én mindkét oldalon láttam mint közalkalmazott kire írjuk ki és mint magyar vállalkozás visszajattólva.


"Szakképzett és jó nyelvtudással rendelkező szakember itthon is kap munkát, de ha elmegy menjen, úgy is hazahozza elkölteni a pénzét és az jó a mi gazdaságunknak. "


Drágám, én három nyelven beszélek, de mindenhol közlik, hogy csak diplomával jelentkezzek :D Arról nem beszélve, hogy az összes ismerősöm, aki kiment és haza akart menni, időközben rájött, hogy inkább kint marad... és aki kint él, ugye nem itt költi a fizetését...


Neharagudj, de ha te 3 nyelven beszélsz és nem találsz állást akkor vagy nincs szakmád, vagy komoly bajok vannak veled?

Nekem nincs nyelvtudásom és diplomám, de több mint tíz éve folyamatosan irodában dolgozom 3 hónapot voltam munka nélkül és jól kerestem a munkahelyeim szinte mindegyikénél tartom a kapcsolatot a volt főnökeimmel, mindenütt meg voltam becsülve, de most keresek a legjobban.


"Rezsi csökkentés"


Persze, mi így is többet fizetünk, mint tavaly ilyenkor, pedig már nagyon figyelünk rá, hogy kevesebbet használjunk. Még 3-4 hónap, néhány emelés, és ugyanott tartunk megint, ez csak egy demagóg reklámfogás.


Nekem nem nálunk egy kicsit kevesebb, de már annak is örülünk, hogy nem több. Egyébként fel lehet nyomni a szolgáltatót, ha nem csökkenti volt ebből már pár millió büntetésük..


"Devizahitelesek segítése árfolyam rögzítés, visszafizetés"


Tényleg, nagyon szépen köszönöm, hogy az én kemény munkával megkeresett pénzemen fizetik vissza azt, hogy gyesek csesztek elolvasni néhány éve a banki papírt, ami aláírtak (amiben benne van, hogy a deviza azt jelenti, VÁLTOZIK, tehát NÖVEKEDHET a devizaváltozástól függően). Az én pénzemen fizetik, hogy a szomszéd hat szobás lakást meg plazmatévét akart minimálbérre...


Nem tudom miről beszélsz, az állam nem fizetett semmit az árfolyamrögzítés nem került pénzbe és a végtörlsztés sem.. Ezért van belőle nagy sírás-rívás és jaj de veszteségesek vagyunk mi bankok szöveg..


No azthiszem mindenre válaszoltam.

2013. nov. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egeszen konkretan ? A felesegemet 2 diplomaval ( na jo nem igaz ,csak 1 diploma ,a masodik folyamatban meg van 2 feleve) kitettek a tanari allasabol,hogy az ujonnan megvalasztott megyei kozgyules elnokenek huga bekerulhessen helyette .. Nincs diplomaja,most jar foiskolara..

Termeszetesen a fideSS embere es tetmeszetesen atszervezessel indokoltak ,de eppen akkor,eppen oda,eppen arra a munkaposztra hirtelen lett mas .. Ennyit er 5 ev ..

2013. nov. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Macungo ***** válasza:
0%
Sajnálattal hallom, hogy ilyenek történnek, mindig lesznek olyan genya emberek akik saját céljaikra felhasználják a pocíciójukat, attól még felháborító, de nem az egész kormányt minőti és a pozítiv intézkedéseit nem teszi semmissé.. Nem lehet, hogy az új tanárnak kevesebb fizut kell fizetni, úgy hallottam a tanároknál számít az évek száma?
2013. nov. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs , nem egészen 5 évet dolgozott ott , 92eFt-ot hozott haza nulla kafetériával,annyi,hogy a buszbérletet fizették
2013. nov. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Macungo ***** válasza:
0%
Hát ti nem fogtok a Fideszre szavazni és mindenki tegyen úgy aki ilyeneket tapasztal és akkor majd talán a Fidesz rájön, hogy oda kell figyelni a korrupcióra.
2013. nov. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!