Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem kellene...

Szerintetek nem kellene megvonni a választójogot egy bizonyos kor után?

Figyelt kérdés
Az öregek (érthető) elemi érdeke, hogy a lehető legtöbb pénzt az ő jelenbeli jólétükre fordítsuk. Ez viszont gúzsba köti az ország fejlődési lehetőségeit, s hosszabb távon hanyatláshoz vezet.
2013. nov. 23. 21:16
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 A kérdező kommentje:

Kedves Solemijoo!


Nem tudom feltűnt-e, de én nem a nyugdíjuk jogosságát firtatom. Hanem az azon felül járó egyéb juttatásokat, illetve a közügyekhez való intoleráns hozzáállásukat.


De ha már felhoztad, azért nem árt észben tartani, hogy a nyugdíjrendszer akkor is úgy működik, hogy az e havi nyugdíjat a most dolgozók termelik ki. És bizony rájuk jóval több teher hárul, mint aki a 70-es években dolgozott.

2013. nov. 23. 22:02
 12/65 anonim ***** válasza:
0%

nem kellene megvonni a választójogot ????


Igen...... DEEE a valaszto polgarrnak helyszini IQ tesztet csinalnak

2013. nov. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
15%
Az adófizetőknek plusz szavazati jogot adnék, szerintem ez lenne a megfelelő megoldás.
2013. nov. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:

Öregek, ugyan már. Jó, lehet sok az átverhető, de fiatal is. Van egykét okosabb öreg is, meg legalább ők megdolgoztak a nyugdíjukért.


Ha már itt járunk akkor inkább azt vitatnám, hogy a legutolsó alpári gyilkos tanulatlan tuskó zsírvölgyi bányásznak is 1 db szavazata van, meg a 3 diplomás phd-s professzornak is 1 db van. Én ez ellen tennék valamit de sürgősen.


Pl.: Csillagközi invázió c. filmet aki már látta, szavazójog -> csak állampolgároknak -> és azt pedig ki kell érdemelni. Nem jár alanyi jogon.

2013. nov. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem meg 65év felett ne h már másnak az adójából kapja a nyugdíjat fejbe kell lőni mindet. Most amúgy nem azért de te az öregeket már nem tekinted embernek vagy mi h megfosztanád őket a szavazati joguktól hát ez a demokrácia alapja. Majd később megfosztanád tőlük az ingyenes egészségügyi ellátást, utána már nyugdíjat se kapjanak és sorolhatnám még tovább ekkora baromságot h tud vki kitalálni?
2013. nov. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
Ha már valamihez kötni kéne, akkor ahogy előttem írták. Helyszíni IQ teszt.
2013. nov. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:

"Pl.: Csillagközi invázió c. filmet aki már látta, szavazójog -> csak állampolgároknak -> és azt pedig ki kell érdemelni. Nem jár alanyi jogon."


Ezzel csak az a gond, hogy azok fogják kiérdemelni, akiktől számíthatnak a szavazatra.


Bocs, a filmet nem láttam, nem tudom, hogy ott hogyan történt.

2013. nov. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:

És alapvető tájékozottsághoz is kötném.

Ezt a kérdést sem nyugdíjas írta: http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__europa__5080350-becsi-..

2013. nov. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 A kérdező kommentje:

15: Ezt a marhaságot hogy sikerült összehozni? A gyerekeket is embernek tekintik, még sincsen választójoguk. Attól még ez demokrácia.


Az ingyenes egészségügyi ellátás már megint egy érdekes dolog, szerintem pofátlanság, hogy 200 ezer forintos nyugdíj mellett is jár, míg a minimálbéresnek meg havi ~6 ezer forint.


Egyébként dughatod a homokba a fejedet, de ez a rendszer fenntarthatatlan, egyszer ki fog durranni a lufi. És én pont erről beszélek, hogy a mai öregeknek ez az érdeke, hogy homokba dugják a fejüket, viszont így a csőd felé száguld az ország.

2013. nov. 23. 22:51
 20/65 anonim ***** válasza:
45%

Egy átlag nyugdíjas sohasem keresne 200-at havonta. Az valami MSZP-s magyar kínzó tábor vezetője lehetett max, akit a Fidesz és az MSZP közösen luxusnyugdíjjal kényeztet a gyilkolászásért.


De hagy kérdezzem meg, az miért nem húz fel, hogy valakik még ennél is több pénzt kapnak, akik sohasem fizettek adót, nyugdíjat és semmit, és akik az alap társadalmi devianciákat sem tartja be, és csak kárt okoznak. A nyugdíjasoktól sajnálod tőlük pedig nem? A nyugdíjasok megdolgoztak ezért.

2013. nov. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!