Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem kellene...

Szerintetek nem kellene megvonni a választójogot egy bizonyos kor után?

Figyelt kérdés
Az öregek (érthető) elemi érdeke, hogy a lehető legtöbb pénzt az ő jelenbeli jólétükre fordítsuk. Ez viszont gúzsba köti az ország fejlődési lehetőségeit, s hosszabb távon hanyatláshoz vezet.
2013. nov. 23. 21:16
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
0%

Kádár rendszer? Azóta eltelt 24 év!

Te miről beszélsz?

2013. nov. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:

23:05

"A nyugdíjasok megdolgoztak ezért."


Ezt a "megdolgoztak ezért" dolgot ne nagyon erőltesd, csak egészen kicsit kell megkapargatni a dolgot és rögtön kiderül, hogy kis részük valóban megdolgozott érte, de a döntő többségük viszont marhára nem.


23:34

"Nem a nyugdíjasok miatt fog az ország csődbe menni, ..."


Momentán a nyugdíjkassza hiányának kipótolása viszi el a legtöbbet, olyan évi 6-700 milliárdot, szóval nagyon nincs igazad ebben sem.

2013. nov. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:

32: és ma talán jobban megdolgoznak?


Az én szüleim lelkiismeretesen dolgoztak.


Talán nézz utána jobbam, hogy hol mennyi pénz folyik ki feleslegesen.

2013. nov. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
És milyen nyugdíjas kassza? Amit már eleve elloptak pár éve, hogy felhasználják másra? Hát persze, hogy hiányzik!
2013. nov. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
0%

Solemijoo: a Kádár rendszer tovább él a fejekben, lásd devizahitelesek

én nem sajnálom senkitől sem az ésszerű, indokolt támogatást, de célszerű lenne már alaposan megvizsgálni, hogy mekkora ennek az országnak a teherbírása, mert jelenleg - ami a szociális, jóléti juttatásokat illeti - Magyarország erején felül teljesít

2013. nov. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:

@cheeky_bugger


Igazad van, de nem csak a szociális ellátásokkal van a gond. Rengeteg értelmetlen, méregdrága kirakat beruházás van.

Én a Kossuth téren lakom. Lassan 1 éve járhatatlan a környék, remegett a ház, amikor fúrtak, azt hittem földrengés van.


Luxus autók sora áll a környéken.


A gond az, hogy nagyon végletes lett minden, egyesek nyomorognak, mások meg szórják a pénzt.

Ha nincs pénz, akkor nincs, de ne a legkiszolgáltatottabbak legyenek az első célpont.

2013. nov. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
Persze könnyebb elvenni a zsíros kenyérről a hagymát, mint eggyel kevesebb Armani öltönyt vásárolni.
2013. nov. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 A kérdező kommentje:

Solemijoo:


"Igazad van, de nem csak a szociális ellátásokkal van a gond. Rengeteg értelmetlen, méregdrága kirakat beruházás van.

Én a Kossuth téren lakom. Lassan 1 éve járhatatlan a környék, remegett a ház, amikor fúrtak, azt hittem földrengés van. "


Na, ez mekkora demagóg duma! Lélegeztetőgépre nem akarod átszámolni? Egyébként pár órával ezelőtt még nem is az országban laktál. ;)


"Luxus autók sora áll a környéken. "


A parlamentnél milyen autók álljanak szerinted?


"A gond az, hogy nagyon végletes lett minden, egyesek nyomorognak, mások meg szórják a pénzt.

Ha nincs pénz, akkor nincs, de ne a legkiszolgáltatottabbak legyenek az első célpont."


Hát pont erről van szó! Egy ma minimálbérből élő dolgozó jóval kiszolgáltatottabb, mint az átlag feletti nyugdíjjal rendelkező. Te valamiért mégis ez utóbbit véded.

2013. nov. 24. 01:38
 39/65 anonim ***** válasza:

Elárulom, Bécsben dolgozom, és mindennap haza jövök haza, ha megyek, sokszor itthon is dolgozom, mivel programozó vagyok, és nem kell a napi jelenlét.

De nem hinném, hogy ez ide tartozik.


Demagóg duma? Lehet, de te sem panaszkodhatsz :)

2013. nov. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:

A francba már :D:D csak engem idegesít, hogy 600 ezer cigánynak meg kajak munka meg minden nélkül megy a pénz?:D Csak és kizárólag a nyugdíjak miatt elszivárgott pénzek érdekelnek titeket?:D


Kádár rendszer... akkor is ellopták most is ellopják, csak még ha régen nem is dolgoztak érte ami igaz lehet adott esetben, most egy életet dolgozhatunk majd a havi pár ezerért, de ez sem a jelenlegi nyugdíjasok hibája, hanem az akkori, és mostani kormányé.


Akkori "jó világ" miatt szívunk most, csak az adósságok maradtak, a fantasztikus kommunizmusból, a sok ostoba meg azt hiszi, hogy akkor aranyélet volt, ja most meg államadósság. A kommunizmus annyira szar volt, hogy még azóta is azt szívjuk. Mindezt azért, hogy 10 ember csavarhasson be egy villanykörtét, hogy az ostobák elmondhassák, hogy mindenkinek voltmunkája... vicc.


Na meg átterelődött a téma a nyugdíjra, a szavazójogról, amit mindenki nagyon jól leírt egyébként, hogy valamiféle IQ teszt szerűséggel kellene az ütődötteket, vagy gyenge elméjűeket, vagy baloldali szavazókat kizárni valahogy a szavazásból, hogy ne választhasson itt meg, még egy kádárt az agy-mosott brigád.


#32


"23:05

"A nyugdíjasok megdolgoztak ezért."


Ezt a "megdolgoztak ezért" dolgot ne nagyon erőltesd, csak egészen kicsit kell megkapargatni a dolgot és rögtön kiderül, hogy kis részük valóban megdolgozott érte, de a döntő többségük viszont marhára nem. "


Értem mit írsz, és van benne igazság, de például az én nagyfaterom vagy 45 évet lehúzott a gyárba és vagy 30-40 a nyugdíja. Szóval jobban megdolgozott ezért a kis pénzért, mint a börtönben a mi adónkból vígan élő Bándy Kata gyilkosa például. Ahol vagy 50 millió forint volt csak az "ügy" felderítése, ebbe nincsenek benne a tárgyalások, és a napi fenntartása, az étkeztetés innentől kezdve vagy 60 évig minden egyes nap a hasztalan, és jelentéktelen tyúkszaros élete végéig.

Szóval, ha így nézzük aki egy életet végigdolgozott kevesebbet kap, mint az aki egy éjszaka alatt megöl egy embert?


Nektek hol van ebbe a ráció? Mert én nem látom miért pont a nyugdíjasokkal van bajotok. Amikor van itt 1000x nagyobb buktató is. Vitatkoztok itt, hogy sok a nyugdíj közbe meg mellettetek két kézzel lapátolják a milliárdokat a feneketlen kútba, évek óta a liberálisok által bejuttatott "képviselőink". Ez nembaj?

2013. nov. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!