Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy olyan politik...

Támogatnátok egy olyan politikai pártot, melynek az egyik legfőbb célja a Magyarországon élők védelme?

Figyelt kérdés

1. Btk rendkívüli szigorítása, a büntetési tételek

drasztikus növelése. Nincs olyan hogy mennyire bűnös,

meg hogy vallomást tett, ez enyhítés. Még egyszer

mondom

NINCS! Két lehetőség van bűnös, vagy nem bűnös. Ha

bűnös,

akkor megkapja az adott büntetési tételt.


Példa: Lopás. Nincs ilyen hogy 2-8 évig terjedő szabadságvesztés. Nincs! Bűnös, akkor automatikusan 8 év.


Emberölés: Bűnös, akkor automatikusan életfogytig tartó fegyházbüntetés. Nincs megkülönböztetés a gyilkosságok között, kivéve a gondatlanságból elkövetett emberölést.


2. Az önvédelemhez, vagyonvédelemhez tartozó új

törvénycsomag létrehozása. Milyen is leenne ez:


- Ha valakinek a testi épségét veszélyeztetik, az illető

bármilyen módon védekezhet a támadója ellen.


- Ha egy illetéktelen behatol bárkinek az ingatlanába, a

behatolót akár le is lőhetik, az aki a saját tulajdonát

védte, nem vonható felelősségre.


- Állami támogatást kapnának a civil bűnözés elleni

mozgalmak, szervezetek, mint például a tolvajkergetők.


3. A fegyveres testületek hatáskörének kibővítése.


Felháborítónak találom, hogy ha például rendőrök elfognak egy bűnözőt és az rájuk támad például egy késsel és a rendőr rálő a támadójára, még a rendőrt hurcolják meg és veszíti el az állását.


4. Büntetés végrehajtás teljes átalakítása.


A nem súlyos bűncselekményt elkövetők önfenntartó börtönökbe kerülnének, amelyek például az alföldön lennének kialakítva. Különböző munkákat végeznének, gyárak, mezőgazdaság stb. Például a mezőgazdaság úgy nézne ki, a mezőgazdasági terület egy elektromos kerítéssel lenne elkerítve, de szökés esetén a szökevényt a börtönőrök lelőhetik.


A súlyos bűnelkövetők sorsa pedig a fegyház, de lenne némi átalakítás. Csak magánzárka, nincs tv, udvar 3 naponta 1 óra, de az is egy elkülönített részen, ahol csak egyedül lehetnek a rabok. Nincs 3 fajta menü étkezésben és ilyesmik. Hát a mai börtönök már majdnem üdülők. Ezt be kell fejezni, aki elkövetett valamit, az tényleg bűnhődjön.



Nekem az a véleményem, hogy a mai törvények jobban védik a bűnelkövetőt, mint az áldozatot, gondoljunk csak a fagyállós bácsira. Ezt meg kellene változtatni, hogy a bűnelkövető kétszer meggondolja, hogy mit csinál és ha megtörténik a bűnelkövetés, akkor ne az áldozatot vegyük elő mert védekezett, hanem a bűnelkövetőt büntessük meg, de nagyon.


Elnézést, hogy ilyen hosszú lett, de le akartam írni mindent.



2013. nov. 27. 20:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem rossz, de lehetne a pártod más területen is aktív.
2013. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Szerencsére nem rajtad múlik a BTK tartalma. :)
2013. nov. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Tudom másban is aktívnak kell lenni, vannak is ötleteim, választások után alapítom meg a pártomat, de én most arra vagyok kíváncsi, hogy az emberek megijednek e egy olyan párttól, amely ennyire szigorítani akar?
2013. nov. 27. 20:10
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Tehát aki egy biziklit vagy kocsit lop az ugyan olyan büntetést érdemel?

Mért támogatnák egy olyan pártot ami csak a büntetésekrõl dönt?

2013. nov. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Hát én nem hiszem h támogatnám nekem ez túl radikális megoldás lenne. ÉN nagyon jól tudom mik mennek az ebben az országban, de szerintem ezek az intézkedések nem oldanának meg sok mindent. Írtad h ha bejön az ingatlanba akár le is lőheti tehát egy fegyver liberalizációt támogatnál ami szerintem se lenne rossz dolog, de azért a józan ész határai között. Na most ebben benne van az h lehet h nőne a bűncselekmények száma nem biztos de lehet. Lopásért 8 év az sok tehát ezt megint nem támogatnám az nem lehet h vki ellop vmit és kap 8 évet és egyébként a börtön kapacitás se bírná ezt el Mo-n. Talán még a gyilkossággal kapcsolatban vmilyen szinten egyet értek, de azért ott is vannak pedig különbségek. A pártoddal pedig nem értek egyet mert ez még nem párt program csak a BTK módosításra pár javaslat tehát próbáld meg más területekre is elterelni a témát. Ez a btk módosítás nekem elég szélsőjobboldalinak, jobbikosnak tűnik próbáld a többi területen azokat a dolgokat kiemelni amik tényleg jók ne pedig mindent a jobbiktól át venni.
2013. nov. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Hát nem érdekelné a bíróságot, hogy mit lopott.


Bicikli vagy autó. Lopott? Igen


Rendben, akkor 8 év

2013. nov. 27. 20:28
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindegy, hogy mit lop. Ebben még akkor is különbséget tettek, mikor a kéz levágása volt a tét. És ha már itt tartunk, remélem a számítógépeden minden egyes program jogtiszta. Ugyanis az is lopás kispajtás. ;)
2013. nov. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Lol, nem ilyenre gondoltam, ez még csak egy eszmefuttatás, ez rendesen ki lesz dolgozva.


Egyébként tanultam szoftverhasználati jogot illetve szerzői jogot. Egyszerűen megfogalmazva csak az követ el bűncselekményt, aki feltölt, hisz ő fogadta el a blankettaszerződést a szoftver megvásárlásával. Aki letölti, az nem, így nem is büntethető

2013. nov. 27. 20:42
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor valamit nagyon félreértettél. :D De látom, ha olyan bűnről van szó, amit te is elkövetsz, rögtön megenyhül a vasszigor. :D
2013. nov. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
8 évig fizesem az éhes tyúk tolvaj ebédjét...
2013. nov. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!