Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért "nézik" le a...

Sokan miért "nézik" le a szegényeket?

Figyelt kérdés

A "nézik" szó erősen idézőjelben, senkit sem akarok megbántani.


Sokszor hallom, hogy aki szegény az tehet róla, és miért nem tesz! Nos ebben sok igazság van, de ez általánosítás! Mi nem tudhatjuk, hogy aki szegény az miért lett szegény, és mik a problémáik, ugyebár! Ha mindenki gazdag lenne, akkor ki végezné el a nehéz, földi munkát pl? Ki termelne a földeken? Mind a 10 millió nem lehet gazdag nem? Ez egy hatalmas és téves általánosítás, hogy minden szegény lusta, és nem tesz azért, hogy neki jobb legyen! Van ilyen is, de a többség örülne egy kis munkának!


Hallom, hogy van munka, csak lusták: Ez is általánosítás! Szerintem senki sem akar nyomorogni!


Sokszor hallom TEHETŐSEBB emberektől itt, hogy a szegények irigyek a gazdagok jövedelmére: Nos én nem tudom, hogy így van-e, nem hinném, szerintem csak az bosszantja őket és szerintem jogosan, hogy nem annak kell adni, aki több millát keres, és fürdik a pénzben, hanem annak, aki rászorul, vagy ha nem is adni, de LEGALÁBB MUNKÁT BIZTOSÍTANI! (lehet velem van a baj..)


Sok tehetős azzal vádolja a szegényt, hogy irigy, de sokakat zavar, ha egy szegény, "kopott" ember közmunkán megkeres egy kis pénzt, vagy éppen kőművesként 200-300 ezret! Volt, aki lenézte a közmunkásokat,és a kinézetükkel viccelődött, talán ezen az oldalon olvastam: Nem sok ilyen vélemény volt, de olvastam már ilyet!


Tudok egy javaslatot: Biztosítsanak állást MINDENKINEK, ÉS NEM LESZ GOND!


És nem sajnálom a tehetősebbektől (mielőtt megkapnám ezt a vádat) ha megdolgoztak érte, akkor élvezzék ki, de a minimálbéresekkel se tojjanak ki, meg a közmunkásokkal sem, meg az átlagkeresőkkel sem, mert ők is emberek!


Szóval engem felháborított az, hogy sokak szerint aki szegény az nem tesz eleget érte. Nem meglepő, hogy ezt általában a jómódú emberek mondják, aki meg épp azzal küzd, hogy éppen árverezik a házát, úgy hogy eddig szorgalmasan fizetett, vagy az, aki nem tud mit adni enni a gyermekének, nos annak szerintem ilyenkor felforr az agyvize!


Van olyan ismerősöm, aki 1 évig nézett állást, kisírta nekem a lelkét, hogy nincs munkája, majd nagy nehezen talált egy állást (1 év után) egy olyan állást, amit az emberek többsége talán csak akkor végezne el, ha nincs más!


Másik példa: Egyik ismerősöm házát lehet elárverezik. Eddig hosszú évekig tisztességgel fizetett, több műszakot bevállalt, de most nehéz időket élnek, és a törlesztőrészlet 80%-át kifizette, alig van már törlesztőrészlete, és lehet kiteszik! Megkérdezném, hogy ő sem akar eléggé törekedni? 3 munkahelyen dolgozik egy nap és hajnali 2-re ér haza, szinte otthon sincs!


A másik meg hogy az ember felvesz pl: fél milliós hitelt, és a dupláját fizeti vissza.


Szóval ne sajnáljuk a gazdagtól sem, a szegényt meg segítsük! Én nem sajnálom a gazdagoktól, ha tisztességgel megdolgoztak érte!


Mi mindannyian magyarok vagyunk, és szeressük egymást! :)



2013. nov. 29. 17:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
73%
Senkit nem nézek le, de a szegények engem annál inkább. A megjegyzések... Pedig soha senkinek nem ártottam és mégis tombol az irigység. Nagy bajok vannak, az tény. Nettó 100k Ft-ből megélni nem lehet. Az államnak meg kellene erősítenie a középréteget, olyan szinten, hogy mindenki megélhessen normális körülmények között. De amúgy az engem is zavar, hogy egy egyszerű szakmunkás, aki azelőtt csak a szép, meg a populáris fiút tudta játszani, nem tanult, úgy gondolja, hogy neki alanyi jogon jár a jó kocsi, stb. és vádaskodik... Amúgy az is érdekes, hogy az egyik ismerősöm keresett a gyümölcsösébe munkásokat gyümölcsszedésre (annyit fizet, amennyit a munkás kér!), 1-2 jelentkező, ha volt... Úgyhogy itt a lustaság is jelen van, de nagyon.
2013. nov. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az úgymond "gazdag" álláspont szerint aki gazdag, az azért az mert megdolgozott érte, és megérdemli. (Azt már ritkábban merik kimondani ami ebből egyenesen következik hogy aki szegény az meg szintén "saját magának köszönheti" és az ,meg azt érdemli meg.)

Azért ha megézed egy értelmisgi ember nem lazsál se többet se kevesebbet mint egy munkás,ugyanúgy gürcöl, mégis összemérhetetlen a színvonal amin élnek.

A fizetésed abszolút nem arányos a munkádal amit belefeccöltél, s ez így valóban igazságtalan.

Persze az úgymond "szegény álláspont" sem fair, amely szerint a gazdagoknak csak abból van pénzük, hogy a szegényeket kizsákmányolják.


Az igazság valahol a kettő közt van.

Persze fillérre pontosan nem biztos hogy valaha is arányos lehet az elvégzett munka és a kapott pénz, mivel akkor mi hajtana minket arra hogy értékesebb, tanultabb munkaerővé váljunk és előreléptetésre hajtsunk a munkahelyünkön, de azért a társadalmi különbségek mértéke jelenleg irreálisan ijesztő, ezt be kell vallani.

2013. dec. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!