Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A hivatás, szakma összefügg a...

A hivatás, szakma összefügg a pártszimpátiával?

Figyelt kérdés

Baráti körömben csináltam egy kis felmérést.


A jogtudományi karon végzettek, jogi hallhatók, illetve valamilyen műszaki szakon végzettek, műszaki szakos hallgatók körében, a jobboldal vezet toronymagasan.


Akik valamilyen közgazdasági,társadalomtudományi karon végeztek, illetve hallgatók, ők főként baloldaliak vagy liberálisok.



2013. nov. 30. 23:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy vidéki nagyvárosról van szó.
2013. nov. 30. 23:31
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

És mi volt a mintanagyság?

Reprezentatív volt a minta?

Csináltál Khínégyzet-tesztet?


Mert ha én csinálok a 2 fős baráti körömben felmérést, mindketten közgazdászok és mondjuk jobboldaliak, akkor mennyi a tévedés esélye, ha kijelentem ez alapján: a közgazdászok mind jobboldaliak?

2013. nov. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt én is tapasztaltam Budapesten.

A műszakiak, mérnökök nagy része jobboldali szimpatizáns, míg a közgazdászok (lásd Corvinus) és a bölcsészek, kommunikáció, média szakosok jellemzően baloldaliak, liberálisok.

2013. dec. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát... habár én sem csináltam felmérést, főleg nem tudományos igényű pontossággal, de ez részben megfigyelhető.

A műszakiaknál egyértelműen a "jobb", a bölcsészeknél pedig jó közelítéssel "bal" az uralkodó irány - igaz közülük kilógnak a történészek, akik pont az ellentettje.

Jogászokra sem merném kijelenteni hogy főleg jobboldaliak lennének.

2013. dec. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Természetesen összefügg.
2013. dec. 1. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen: A prolik szélsőségesek (akár bal akár jobb), a műveltek nem.


Mérnök vagyok, nálunk a munkahelyen egyetlen náci vagy kommunista sincs. Szinte mindenki középpárti, liberális vagy csak enyhén húz valamelyik oldalra.


Apám orvos, nála a kórházban sincsenek szélsőségesek: Sem jobbik, sem vak-fideszek, sem vak-mszps.

2013. dec. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 - nem arról van szó, hogy valaki kommunista vagy fasiszta vagy bármi, de lehet tudni ki merre "húz". Nem kell elvakultnak lenni ahhoz, hogy az embernek véleménye legyen, onnantól meg egy lépés hogy kiderüljön milyen nézetekkel szimpatizál.
2013. dec. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!