Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hétvégén átnézek Romániába,...

Hétvégén átnézek Romániába, mert még nem voltam. Hívtam 2 nagy darab haveromat is a biztonság kedvéért. Mire kell még vigyázni? Azt hallottam nagyon kemény és veszélyes terep?

Figyelt kérdés
2013. dec. 2. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal kevésbé "kemény", mint Magyarország, az emberek kedvesebbek, segítőkészebbek (a románok is). A kóborkutyákat meg a vadállatokat kerüld, több van belőlük, mint nálunk és aggresszívebbek, éjszaka legyen nálad zseblámpa, mert főleg vidéken van, hogy éjjel nem kapcsolják be a közvilágítást, hogy takarékoskodjanak és a vásorokban is van, hogy pl. a főúton csak minden tizedik lámpa ég, a kéregető cigánygyerekekkel is vigyázz, itt általában intézményesítve működnek és másodállásban profi zsebesek is.


De amúgy mindenképpen pozitív véleményem van az országról, jó ételek, kedves emberek, az árak egész normálisak, hasonló Magyarországhoz, de a boltban az ételek valamivel olcsóbbak.

2013. dec. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

persze, nagyon kedvesek a román barátaink, semmi gond velük, csak ne tudják meg, hogy magyar vagy

nem kell azért hasraesni a kedvességüktől

persze általánosítani sem szabad, de a családomban már volt rá példa, hogy azért nem szolgálták ki egy boltban, mert magyarul beszélt

amúgy meg könnyen lehet, hogy rendesebbek, vidámabbak és békésebbek, mint mi magyarok, de jól jegyezd meg, hogy velünk magyarokkal NEM

van még valami, amitől jobban tarts, mint a románoktól, a medvék

már itt van a hideg, de ha az erőben valakit szőrmebundában látsz motoszkálni, ne menj oda útbaigazítást kérni tőle :D

2013. dec. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

:D

Olyan kérdéseket tudtok feltenni, hogy az ember hanyatt esik, de komolyan.

Attól függ hova mész.

Ha a nagybányai cigánytelepet látogatod meg, akkor a barna bőrű emberektől kell óvakodni, ha a Gyergyói havasokba, akkor a medvéktől.

Amúgy Románia EU-s ország, kb. annyira kell odafigyelni, mint Magyarországon, annyira kell óvakodni a hülyeségektől, mint itt, ha meg bajba kerül az ember, akkor mehet a Konzulátusra.

Kelet-Európa, sőt inkább Balkán, de nem esznek embereket.

2013. dec. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én már jártam Romániában iskolai kirándulás keretein belül! Nagyváradi estében azért voltak alakok, akik elkezdtek az utca túloldaláról elkezdtek valamit magyarázni, de ezt leszámítva nem volt probléma! Ha nem úgy mész oda, hogy keresed a bajt, akkor nincs miért félni. Mi voltunk Nagyváradon, Kolozsváron, Székelyudvarhely-en, Máréfalván, Békási szorosnál, meg ahol még útközben megálltunk, és sehol sem problémáztak velünk, pedig mindenhol magyarul beszéltünk!
2013. dec. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az egyetlen veszélyforrás, ami itthon nincs, a medvék jelenléte.
2013. dec. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Románul úgy kell köszönni hogy Suci Pula (szucsj pulá ) , Magyarok nem veszélyesek , de attól függ hova mész , mert Kolozsvár egyik putrijában a Magyar himnuszt egyedül fegyver nélkül tényleg nem ajánlatos énekelni :D . De Székelyföldre egyedül is lehet jönni , itt a románokat verik . De kocsmázásra éjjel tényleg ügyeljetek , nehogy megtámadjanak .
2013. dec. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Magyar vagyok de roman allapolgar, romanul nem is tudok.

Itt nalunk bihar megyebben mi magyarok megturtek vagyunk es a romanok nem nagyon kedvelnek, vigyaz veluk ne nagyon reklamozd,hogy magyar vagy, inkab ne szolaj meg az utcan es akkor nem lesz baj. De amugy nincs mitol felened ha Romania eszak nyugati reszere josz itt sok magyar negyed van.

2013. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

hát azért megoszlanak itt is a vélemények

valaki írja, hogy kedvesek és segítőkészek a másik szerint életveszélyes megszólalni magyarul :D

2013. dec. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Hát szerintem maradj is ott ahol vagy...

Megmagyaráznád, hogy honnan veszed, hogy Románia kemény és veszélyes terep?Vujcstrutymó hiteles és cseppet sem hatásvadász műsoraiból?Szánalom.

Hogy a kérdésre válaszoljak a közbiztonság olyan, mint az anyaországban, engem soha nem ért diszkrimináció a magyarságom miatt, pedig már régóta nagyváradi vagyok.Persze néha vannak hülye komcsi románok, akik mindent elkövetnek ellenünk, de azoknak a többi román látja el a baját:D

2013. dec. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nehogy úgy köszönj, ahogy az egyik válaszoló írta!:D Akkor tényleg kapsz jobb esetben (!)egy taslit.

Amúgy nincs baj itt sem különösebben.

Itt élek,és nem bajlódnak, max a szórakozó gyerekek beszólhatnak, de őket le kell sz-arni.

2013. dec. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!