Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket nem zavar Magyarország...

Titeket nem zavar Magyarországon ez a nagy Elit mánia? Ilyen Elit olyan Elit, még társkeresőben és láttam "Magyarország elsszámú elit, diplomás társkeresője" . Szerintem így elkülöníteni magunkat erősen egotikus dolog.

Figyelt kérdés

Példát lehetne venni a skandináv emberekről, akik végzettsétől, beosztástól függetlenül törekednek arra,

hogy egymást egy szinten kezeljék. (Ez sikerül is nekik)



2013. dec. 3. 09:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
helyesírási hibák miatt elnézést.
2013. dec. 3. 09:08
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem, ellenkezőleg azt utálom ha mindenkit egy szinten kezelnek. Ez a kommunista hülyeség, hogy mindenki egyenlő a világ legnagyobb hazugsága.
2013. dec. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én jót röhögök rajta, egy ismerősöm alkoholista férje beregisztrált. És 50 éves mamákkal beszélget. Annyira elit, hogy na.

Persze a buták ugranak rá.

2013. dec. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Van vagy 150 féle társkereső, rondáknak, kövéreknek, akkor miért pont ez zavar? :D
2013. dec. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nem a társkeresőre helyezném a hangsúlyt hanem a társadalmi megosztásra. és szerintem ha emberi értékeket nézünk, mint hogy minden ember Lélek akkor igenis egyenlőek vagyunk( ja és nem vagyok kommunista, nálam jobban senki sem nemkedbeli a kommunistákat, ők e sem ismerik a Lelket.. ja es vallásos sem vagyok, csupán hiszek abban hogy az embereknek van Lelkük.
2013. dec. 3. 10:05
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én se hiszek az un. egyenlősdiben már, de azért az ilyen közönséges marketingfogásoknak meg amúgy sincs semmi köze hozzá.


Magyarországon pont az a probléma, hogy nem igazán létezik olyan, hogy elit, vagy felsőosztály. A régi nemesi családok szétestek a 2. vh. után, és helyette a komcsik fejtetejére állították a világot, analfabéta, műveletlen bunkók kerültek a hatalomba.

A rendszerváltás után meg szintén ez a játék megy, ostoba neoproli (vagy törtető proli) szélhámosok gazdagszanak meg és lesznek az un. gazdasági és politikai elit, pedig ugye nem azok szellemileg.

Azért a feudális világban, még ha ez nagyon sokszor balul sült el, volt az a mondás, hogy a "vér kötelez". Aki nemesnek született, annak volt egy rakás kötelessége is, műveltnek kellett lennie, megvoltak a viselkedési és erkölcsi normák (amiket persze sokszor áthágtak, de mégis volt valamennyi nyomás, hogy egy bizonyos norma szerint viselkedjenek).

A távol keleti kultúrákban a konfucianizmus szelleme alatt, pedig az egész társadalom azon alapult, hogy egy művelt elit vezesse az országot az uralkodóval, és az erkölcsi, műveltségi alapjuk apáról fiúra szált a nemesi családokban. Mert ugye igazán erkölcsöt és erényes viselkedést nem lehet iskolában tanulni, csak családi közeggel örökíthető át.


Ez az ami ma hiányzik Magyarországon. Kit tekinthetünk itt elitnek? A diplomásokat? Teli van a felsőoktatás a törtető prolicsaládok sarjaival akik az egész rendszert kijátszák és nem rendelkeznek azzal az erkölcsi műveltséggel (mert ugye a családjuk nem örökítheti rájuk), hogy valóban erkölcsös társadalmi vezető réteget képezzenek. És ezért is működik úgy az ország és az egész nyugati civilizáció ahogy. Morálisan szétesik és lepusztul.

2013. dec. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Attól, hogy mindenkinek lelke vén, még vannak intelligensebbek és tehetségesebbek az átlagnál.
2013. dec. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lelke Hitlernek is volt.
2013. dec. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez igazságos, hogyha valakinek sok pénze van és akarja, akkor elkülönülhet az alacsonyabb társadalmi rétegektől.
2013. dec. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

10:05!



Ha hiszel a lélekben, akkor lelki szinten egyenlőek vagyunk. De a való életben, a fizikai valóságban ez már nem igaz, mert vannak olyanok, akik erősebbek, okosabbak, szebbek, gazdagabb, stb… ezek alapján vannak olyanok, akik bizonyos szempontból a legjobbak, így ők alkotják annak a területnek az elitjét.

Ez kicsit olyan, mint hogy a népszámlálás esetén mindenki 1 ember, azaz egyenlő, és nem számítják, hogy mennyire gazdag, szép, befolyásos, stb…

2013. dec. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!