Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudom hogy páran utálni...

Tudom hogy páran utálni fognak a kérdésemért: miért kell támogatni a nagycsaládosokat?

Figyelt kérdés
Mindenki annyi gyereket vállaljon amennyit el is tud tartani. A nagycsaládosoknál észrevettem (tisztelet a kivételnek) hogy jobban élnek, mint a gyermektelenek, vagy az egy-két gyerekesek. Rengeteg támogatást kapnak, de öszintén nem tudom miért? Ha valaki bevállal 3-4-5 stb gyereket, akkor az feltételezem anyagilag tudja hogy megteheti hogy több gyermeket vállaljon. Mindenki azzal jön hogy a nagycsaládosokat segíteni, támogatni kell. Aztán jön a nyugdíj blabla, hogy ök értéket teremtenek vagyos majd a gyerekeik fognak. Egy nagy... A mostani generációnak sincs munkája, tömegesen menekülnek a fiatalok külföldre. Szóval miért kell a nagycsaládosokat ennyire támogatni? (senkit nem szándékoztam megbántani)
2013. dec. 5. 16:57
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk azért, hogy fenn tudjon maradni a magyar társadalom és nélkülözés nélkül fel tudjanak nőni azok a gyerekek, akik nagy családba születnek.
2013. dec. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert csökken a népesség. Kell az utánpótlás, hogy minél több embertől el lehessen szedni a pénzt.
2013. dec. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
73%
Igazából mert kihalóban a magyar. Alapból amúgy igazad van csak sajna ezt megint a cigányok használják ki, mert ők le*arják a gyereküket csak felveszik a segélyt. Igen én kimondtam hogy cigány. Feltételhez kéne kötni a segélyt. Mert akkor a cigány is kénytelen lenne dolgozni meg a fattya iskolába járni és tanulni. Nem csak bejárni cigánykodni. Persze a liberálisok védik a mocskokat úgyhogy amíg ilyen tutyi mutyi a vezetés nem lehet mit csinálni.
2013. dec. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán jön a nyugdíj blabla, hogy ök értéket teremtenek vagyos majd a gyerekeik fognak. Egy nagy... A mostani generációnak sincs munkája, tömegesen menekülnek a fiatalok külföldre."


Ja, akkor tényleg nem az a megoldás, hogy munkát adunk nekik és rendes fizetést, hanem az, hogy kiirtjuk a maradék lakosságot is, ahogy te szeretnéd. Nagyon okos ember lehetsz.

2013. dec. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, gondolkodj kicsit.


Ha nem születik elég gyerek, akkor nem lesz elég adózó, nem lesz elég képzett szakember.Ennek a következménye az lesz, hogy előbb-utóbb összeomlik demográfia, a nyugdíjrendszer és a szociális rendszer is.


Nyugat-Európában szintén van gond, próbálkoznak a bevándorlósdival, de az is csak lassítja, késlelteti ezeket a folyamatokat, nem beszélve a bevándorolt tömegek minőségéről, illetve a velük kapcsolatos problémákról.


Nem minden nagycsaládos gazdag, illetve nem minden nagycsaládra vágyó ember gazdag.

Azért kell támogatni, hogy a középosztálybeli és az alsóbb osztálybelieknek is megadatasson a nagycsalád ajándéka.


A nemzet alapja a család.

2013. dec. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Nem kell kiélezni ezt a kissebbségre. A magyar is egyre gyakrabban párgolja a nagycsaládot. Persze ök fürdetik, ellátják normálisan a gyereket. Az viszont egyre jobban kirívó számomra, hogy a nagycsaládosok meseszép családi házakban laknak, gyakran több autójuk is van. Tehát böven van pénzük, és mèg támogatásokat is kapnak. Fogy a magyar? Dehogy fogy! Csak külföldre megy, és ott szaporodik.
2013. dec. 5. 17:05
 7/40 anonim ***** válasza:
Annyiban igazad van, hogy ez kiszúrás azokkal szemben, akiknek nem lehet gyerekük. Örökbefogadni pedig baromira körülményes.
2013. dec. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:

Hát nemtom kérdező.

Én 4 nagycsaládot ismerek, amiből 3-at nem igazán vet fel a pénz, a maradék 1 valóban jól él, de csak mert a papa építészmérnök és méhészete is van, a mama pedig gyógyszerész.

2013. dec. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Megjött az elsö nyugdíj meg adó kifogás! Felnött embernek magyaráznom kell hogyha nincs munkahely, lehet 3 millió gyerek is, ha nekik sem lesz munkájuk akkor lesz adó? Lesz nyugdíj? Komolyan nem értem egyesek logikáját hogy több gyerek, több magyar, egyenlö adó és nyugdíj. Mintha biztos lenne hogy lesz munkájuk vagy hogy nem követik elödeik példáját ès kihúznak külföldre. Honnét a búbánatból olyan magabiztosak ebben azok.akik a nyugdíj szöveget nyomatják???
2013. dec. 5. 17:10
 10/40 A kérdező kommentje:
Akkor így kérdezem: akik nem a legjobb anyagi körülmények között élnek, azok miért vállalnak több gyereket?
2013. dec. 5. 17:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!