Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diplomás továbbtanulás? Ne...

Diplomás továbbtanulás? Ne nevessetek ki a kérdésemért, de már rég voltam hallgató. Nem ismerem az új felvételi eljárást. Mi a különbség az alap és a mesterszak között?

Figyelt kérdés

Diplomásként szeretnék továbbtanulni, de ha a kívánt szakot, amire jelentkeznék, alapképzésben találom, akkor arra kell jelentkeznem, ugye? Legfeljebb bizonyos tantárgyakból kapok felmentést, ha szigorlatoztam belőle, vagy tanultam?


Ki mehet mesterszakra?


Mindenkit pontozok, aki segít!


2012. febr. 16. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a dolog úgy működik, hogy először el kell végezned egy alapszakot, ez kb. egy főiskolai diplomával egyenértékű, és utána meg van adva, hogy az adott alapképzéssel milyen mesterszakok közül válogathatsz. A mesterszak felel meg az egyetemi diplomának, gyakorlatilag specifikusabb és mélyebb tudást jelent az adott témakörben, mint az alapképzés. Tehát mesterszakra akkor mehetsz, ha meg van a hozzá kellő alapképzés. Azt sajnos nem tudom, hogy a te diplomádat hogyan és miként fogják elfogadni, ezt célszerű lenne a felvi.hu-n megnézned. Ha alapképzésre jelentkezel, akkor lehet, hogy egy-két tárgyat el is tudsz fogadtatni. Továbbá még mindig vannak osztatlan képzések is, amik nem hasadtak ketté, alap és mesterképzésre, én is ilyenre járok, szóval ha valahol hülyeséget írtam azért elnézésedet kérem :-)
2012. febr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fősulis diplomád van?
2017. jan. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!