Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy Magyarországon élő zsidó...

Egy Magyarországon élő zsidó aki liberális az miért nem fejezi ki a szolidaritását a magyarokkal?

Figyelt kérdés

Igazából ez úgy merült fel bennem,hogy megnéztem egy facebook profilt és az illető egy magát zsidónak valló egyén,s a borítóképén meleg,cigány és zsidó jelképek vannak összeszerkesztve.

Gondolom őt mondhatjuk liberálisnak, de mivel ő nem magyar, ám mégis Magyarországon él, miért nem tett ki egy magyar zászlót is?Nem szereti a magyarokat?Akkor magyar ellenes?Vagy számára miért nincs helye a magyar zászlónak ha egyszer a cigányokkal és a melegekkel is szolidaritást vállal?A magyarokkal miért nem?Velünk is lenne miért...


2013. dec. 6. 17:12
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
71%

egyébként kérdező ez egy olyan hülye megközelítése a dolgoknak, hogy a nácik több jót tettek velünk, mint a komcsik

amúgy ennek az egyetlen oka, hogy kevés ideig uralkodtak felettünk

volt ám itt nyilas terror is, meg hát igazad van, az egy teljesen elhanyagolható szempont, hogy mi is gázkamrában végeztük volna

2013. dec. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

23-as


Tudod: LEHET,HA...Az is LEHET,hogy felvirágozott volna az ország.

Ez még rosszabb megközelítés mint az enyém, tehát nem tudom mit akarsz kihozni.

2013. dec. 6. 19:29
 23/47 anonim ***** válasza:
Úgy tapasztalom a szélsőségesség az emberrel születik, vagy nagyon korán kialakul. Az, hogy milyen oldalra csapódik az illető, azt csak a véletlen határozza meg. Sokszor van hogy a meggyőződéses szélsőjobból ugyanolyan meggyőződéses szélsőbalos lesz pár év múlva. Vagy fordítva, ami nálunk nagyon tipikus a rendszerváltás előtt éltek körében. A szektás vallásosból harcos ateista lesz. És fordítva. A szélsőségesség megmarad, a tárgya lényegében mindegy.
2013. dec. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
55%

dehogy rosszabb

amúgy a nyilasterror megtörtént dolog szóval nem tudom ebben mit kell LEHETezni...

az hogy Hitler kinyírt volna minket, az sem lehet hanem nagyon valószínű, szinte biztos

2013. dec. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

Én azt mondtam,hogy jobb volt az országnak a nácik szövetségében még annak ellenére is,hogy alsóbbrendű fajként néztek ránk, MINT a szovjet testvéri egyenlőség mellett.

Erre te azzal jössz, hogy ha Hitler marad LEHET,hogy kiírt...(most meg azt állítod,hogy valószínű) de mivel Hitler nem irtott ki minket a szovjetek viszont megnyomorgattak így ez történt meg, tehát nem értem mire fel jössz a lehet meg ha szövegekkel ha egyszer tényekről beszélünk.

Igen volt nyilasterror, a zsidóknak és a zsidókat védő emberek számára terror volt, de a magyarok számára nem.

De mivel a németek nem 50 évig voltak a nyakunkon így nem irtottak ki minket (nem tagadom,lehet így lett volna) tehát jobb volt velük mint a szovjetekkel.

Most egy olyan dologról beszélsz,hogy kaptam 50 millió forintot, de HA hamis lett volna a pénz akkor nem érnék vele semmit.Nem volt hamis a pénz, ennyit erről hülyeség amivel érvelsz.

2013. dec. 6. 19:50
 26/47 anonim ***** válasza:
67%

szerintem meg az hülyeség, hogy elhiszed, hogy az egyik oldal jobb, mint a másik

szerinted, ha nem lett volna a kommunista "felszabadítás", akkor világboldogság?

hát nem, és ez nem lehet, hanem biztos

te is nyíltan leírod, hogy alsóbbrendű fajként kezeltek minket, akkor szerinted jobban is éltünk volna, mint a ruszkikkal?

inkább ez a felfogás hülyeség

2013. dec. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
67%
amúgy meg a nyilasterror nem csak a zsidókat súlytotta, de azt hittem ezzel tisztában vagy...
2013. dec. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:

"Gondolom őt mondhatjuk liberálisnak"


Már innen kár volt továbbolvasni...


Kérdező, szerintem nem érted az okát, hogy miért ilyen jelképeket tett ki. Elmagyarázom: azokkal vállal közösséget, akik Magyarországon elnyomottak, vagy gyűlöletnek, kirekesztésnek vannak vagy voltak kitéve. Hogy miért szimpatizál velük? Mert ismeri az érzést. Lehet, hogy nehéz elmagyarázni, ha nem tapasztaltad milyen az, ha nem tettél semmit, mégis utálnak. De nagyon nem is kell értened, ha nem akarod. Elég, ha ismered a tényt. Minden esetre: ha mondjuk Indiában élne, akkor az elnyomott kasztok jelképeit tenné a falára. Ilyen egyszerű. A logikádnak semmi értelme. Francia zászlót sem tett ki, mégsem utal semmi arra hogy utálná a franciákat. A magyar zászló egyébként nem a magyar etnikumot jelképezi, hanem a magyar államot, a magyar állampolgárságot. Ugyanúgy jelképe minden itt élő kisebbségnek is, mint a magukat magyarnak vallóknak. Nem véletlen, hogy azok, akik magyarabbnak érzik magukat másoknál, választottak is maguknak egy saját zászlót.


Egyébként nagyon is a többségi társadalommal foglalkozik. Főleg, ha fel is ismerte, hogy a kirekesztés nem az áldozatból, hanem a kirekesztőből fakad. Tehát, nagyon is a többségi társadalom az, amiért Ő aggódik, nagyon is a többségi társadalom a fontos neki. Ugyanis ez a probléma a többségi társadalomban van.

2013. dec. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

"Hitler nem irtott ki minket"


Csak elkezdte.

2013. dec. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

30.


Jaj ne gyere már ezzel a politikailag korrekt lejárt "kirekesztés" szöveggel.


A homoszexuálisoknál valóban, igaz amit írsz.


De például a cigányoknál abszolút, de nem.

Kaptak már rengeteg esélyt.Rengeteg pénzt költöttek már rájuk, a többségiek adójából.

Én is adtam már ki albérletet egy cigány testvérpárnak, de csak egyszer.

Hülye voltam és naiv.Soha többet nem adnám ki cigányoknak.


A cigányok önmagukat rekesztetik ki.

Ők okozzák maguknak a gondokat.

2013. dec. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!