Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Úgy érzem, hogy Magyarország...

Úgy érzem, hogy Magyarország tönkretette az életem. Meneküljek én is?

Figyelt kérdés

Sajnos anyánk egyedül nevelte fel hármunkat a keleti országrészben, ezért gondolhatjátok, hogy milyen nehéz anyagi körülmények között éltünk, mindez csak még rosszabb lett, mióta felnőttünk és nem nagyon tudunk mit kezdeni az élettel lehetőségek híján.


Én világéletemben jó tanuló voltam, mert mindig hittem abban, hogy a tudással előrébb juthat az ember, otthon képeztem magam, nyelvet tanultam, kis tanulmányokat írtam.

Az iskola mellett elkezdtem dolgozni, de félretenni sajnos nem nagyon tudtam, mert egyrészt mindent magamnak kellett fizetnem (pl. bérlet), másrészt az otthoni költségekbe is be kellett adnom.

Elvégeztem egy szakmát, amivel egyáltalán nem tudtam elhelyezkedni (közben az egyik tesóm is, ő csak alkalmi munkákat talál, a másik most fejezi majd be a képzést), a számításaim szerinte lassan 1000 elküldött/leadott önéletrajz van mögöttem, ebből összesen két helyre hívtak vissza és ott is a kollegák ismerőse került be végül.

Azt terveztem, hogy jelentkezek egyetemre, mindig gazdasági képzésre készültem, dehát a felvételi előtt kb. két hónappal közölték ugyebár, hogy 460-465 pontos az államilag támogatott ponthatár, én sajnos nem vagyok méltó az ötös érettségivel, emelttel, OKJ-val és nyelvvizsgával sem...


Úgy érzem, megtört már ez a teljes kilátástalanság, pénztelenség, a lehetősége teljes hiánya - de leginkább az, hogy tiszta lelkiismerettel mondom, én mindent megtettem azért, hogy előre jussak az életben. Tanultam, minden munkalehetőséget, pályázatot megragadtam, mindig normálisan viselkedtem az emberekkel.

De mindennap azzal kell szembesülnöm, hogy a buta, lusta, pénzes ismerőseim milliókat keresnek a családi vállalkozásba, minden héten tízezreket b*sznak el a semmire, már melegítik nekik a helyet a jól fizető munkahelyeken. Mindenhol csak csókosok vannak, és én meg a világon semmit nem érek a kitartásommal.


Régen pozitív, törekvő, vidám ember voltam, önkéntesként foglalkoztam hátrányos helyzetű gyerekekkel, és abszolút bíztam abban, hogy igenis meg tudom változtatni a sorsom. Most meg itt vagyok, depressziósan, lassan már odáig is eljutottam, hogy mások problémáit már konkrétan lesz*rom, mert az enyémmel sem foglalkozik senki. Nem ilyen voltam, de teljesen elvesztettem minden reményem.


Azt hiszem, ideje nekivágni külföldnek, mert itt soha nem jutok már sehova. A baj csak az, nem tudom, vajon mindenhol ugyanez a helyzet, mert az emberek ennyire érdektelenek másokkal szemben, vagy csak hazánkban nincs lehetősége az átlagembernek?


2013. dec. 8. 15:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem ugyanilyen a helyzet mindenhol. Nyugodtan próbálj szerencsét külföldön. Ennél rosszabb már úgy sem lehet.
2013. dec. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Az emberek máshol is ennyire érzéketlenek másokkal szemben, de máshol kapsz rendes fizetést a munkádért.

Én is le akarok lépni, te/ti hová mennétek?

2013. dec. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Ausztrián belül Monse-ba vagy annak környékére. Ritka kedvesek és segítőkészek az emberek. Az utcán szinte mindenki mosolyogva köszön mindenkinek, még az idegennek is. A külföldiekkel is így viselkednek, nemcsak a saját népükkel.
2013. dec. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Meneküljünk együtt. Én is megyek. Tudok angolul, szakács vagyok.
2013. dec. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%

kedves kérdező az mszp-szdsz tönkretette az országot teljesen, most eltelt 4 év és elkezdett minden javulni! pont most akarsz elmenni? hamarosan minden 100x jobb lesz, a fidesz próbál tenni valamit az ország javáért és a gyümölcs be fog érni!

csak nehogy az mszp jusson hatalomra megint, mert akkor nekünk annyi! ezért kell a fidesz-kdnp-re szavazz, hogy legyen jövőnk! mert az mszp-vel sem múltunk, sem jövőnk nem lesz!

2013. dec. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

"kedves kérdező az mszp-szdsz tönkretette az országot teljesen, most eltelt 4 év és elkezdett minden javulni!"


Igen, választások előtt fél évvel valami egészen varázslatos módon mindig el szokott kezdeni javulni a helyzet (legalábbis a TV-ben aszondják, hogy javul, bár én nemigen érzem).

Csak tudnám, hogy eddigi 3,5 évben miért nem javult a helyzet...

2013. dec. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
Ja elnézést, az emútnyócév miatt nem javult a helyzet. Hogy is felejthettem el...
2013. dec. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

5-ös.Ez valóban 0%-os válasz volt.Ez agit-propros szöveg,ugyanaz ami 89 előtt volt.Minden szép,és jó lesz elvtársak,csak bízzunk benne..most jön a fideszes kánaán.

Azért 430 ezer magyar fiatalt már nem lehetett tovább megvezetni,ők már "lábbal" leszavaztak,nem vártak 2014-re.

Ez nem a Gyurcsány-rendszerben történt....

2013. dec. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Megint ez a hülyeség, hogy az Mszp tette tönkre az országot és a Fidesz azért szemétkedik, mert így próbálja ezt helyrehozni. Nem tudnak mást csak ebbe kapaszkodni. Akkor ugyanannyi erővel meg az Mszp azért nem teljesített jól, mert ő meg azt próbálta helyrehozni, amit Orbán első kormánya tönkretett.

Az Mszp volt a hazaáruló, kontár, rabló kormány, mégis ezerszer jobban éltem, mint most.

2013. dec. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Érdekes a legutóbbi:Én is gyakran hallom ezt.Szerintem most sem élnek az emberek jobban,mint a Mszp kormány alatt,de most máshol vannak,más körökben a "nagypénzek".Az átlagembernek mindegy,hogy ki van kormányon. Én nagyon-nagy nehézséggel kb.ugyanolyan szinten maradtam,mint korábban. Az hazugság lenne mondani,hogy most jobban élek.Igaz,hogy korábban sem sem kerestem jól,és az a "szint" ma is megmaradt.Ha azonban valaki korábban jól keresett,de kiesett bizonyos körből,az nagyon-nagyot is veszthetett/balos vállalkozói réteg/.
2013. dec. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!