Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Debreceni Egyetem miért nem...

A Debreceni Egyetem miért nem nevezi nevén a szénszünetet? A szénszünet neve csökkentett üzemeltetési szolgáltatás melletti működés lett. Már ennyire áthatja az egyetem is a fidesz, hogy nem szabad negatív dolgot kimondani? A szénszünet meg negatív.

Figyelt kérdés

A Debreceni Egyetem „téli munkarendje” igen érdekesen alakul: úgy nem lesz szénszünet, hogy lesz.

Az egy ideje már Fidesz-közeli irányításnak örvendő cívisvárosi megauniversitas honlapján a ma déli órákban ez jelent meg:


„A Debreceni Egyetem nem tart téli „szénszünet”, az intézmény és a könyvtár is csak az év végi ünnepek alatt lesz zárva. Az Orvos- és Egészségtudományi Centrumban a Klinikákon a megszokott ellátási rend lesz érvényben. A Tudományegyetemi Karok épületei december 23. és január 5. között csökkentett üzemeltetési szolgáltatás mellett működnek, a dolgozók ebben az időszakban előre ütemezetten veszik ki szabadságukat. A hallgatók ezt az időszakot felkészüléssel tölthetik, hogy ezt követően sikeresen tehessék le vizsgáikat. A vizsgaidőszak egyébként december 9-től február 14-ig kellő időt biztosít a vizsgázóknak.”


A vagy.hu egyik olvasója a szerkesztőségnek írt rövidke levélben reagált a friss közleményre:


„Most olvastam. A cikkben levő ’nem tart téli szénszünet’ és a ’Tudományegyetemi Karok épületei december 23. és január 5. között csökkentett üzemeltetési szolgáltatás mellett működnek’ együtt nem igazán állja meg a helyét... Persze sokféleképpen nevezhetjük a dolgokat (ebben a jelenlegi kormány nagyon jó, és így most már az egyetem vezetése is...), de ez akkor is azt jelenti, hogy ’szénszünet’, főleg, hogy mindenkit elküldenek kötelező szabadságra.


Egyébként pedig a vizsgaidőszak nem a cikk végén levő időszakban van, de hát ezt honnan is tudná az egyetem vezetése. A végzős hallgatóknak tart ettől eddig a vizsgaidőszak, a többieknek január 6-tól február 14-ig, ezzel kilőve a december vizsgákat, amire nagy szükség lenne, régen nagyon jó volt már akkor letudni 1-2 vizsgát, ezzel megkönnyítve a januári időszakot.”


Na! Akkor mostantól újmagyarul az immáron meghaladottnak tekinthető, vagyis elavult szénszünet neve csökkentett üzemeltetési szolgáltatás melletti működés.


A Debreceni Egyetem is egyre jobban teljesít!


[link]


2013. dec. 11. 00:45
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Szegeden is így van. Valóban mindent áthat a Fidesz. Elveszi az egyetemektől a pénzt,mert a stadion építés fontosabb. Ha az egyetemek "bevallják", hogy pénzhiány miatt szünetel az oktatás, akkor még kevesebb pénzt fognak kapni.
2013. dec. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem pártpolitikai szempontok alapján válaszolok de ha te szeretnél karácsony napján bent rohadni az egyetemen és ott szilveszterezni akkor egészségedre.Ha meg téli henyélési recskázásnak hívnák akkor azért lennél felháborodva mert ez ledegradáló.
2013. dec. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ma 08:09


Szegeden nevén nevezik a dolgot.

2013. dec. 11. 11:36
 4/7 A kérdező kommentje:

ma 08:34


Látszik, hogy nem sok közöd volt egyetemhez. Miért kellene karácsonykor vagy szilveszterkor bent lenni? decemberben és januárban egyébként pont vizsgaidőszak van, így még oktatás sincs. Viszont vizsgák annál inkább, de attól függetlenül ünnepkor nem hirdetnek meg egyet sem. De az a két hét nagy kiesés.

2013. dec. 11. 11:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem értem én se, h most min megy a rinya.

Vagyis az oké, h trükköznek, de mit akarsz a két ünnep között az egyetemen?

Ne játszd túl a szereped!

2013. dec. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor meg nem mindegy neked hogy hívják azt a szünetet?Például lehet téli szünet,karácsonyi szünet,de még a csökkentett üzemeltetési szolgáltatás is értelmesebb mint a szénszünet.Ha már egyetem akkor legyen értelme is mert a szénszünet megnevezés egy idejétmúlt lényegtelen hagyomány.
2013. dec. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem hatja át annyira mint amennyire demagóg a szöveged.
2013. dec. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!