Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a már...

Miért van az, hogy a már "luxus"börtönök, és a rabok eltartására van pénz, az oktatásra és egészségügyre meg nincs?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem.

A börtönökbe minden van, láttam róla egy bemutató filmet: ingyen szakma, internet, edzőterem, jobb ételek mint a sulimenzán, TV, stb stb, egy rab NAPI költsége 20EZER FT.

Naponta 20 ezer FT.


Egészségügyre nincs pénz, rengeteg egyetem a csőd szélén, sokan már fűteni sem tudnak, de arra miből van pénz, hogy az ilyen fényűző börtönöket fenntartsák? Miért van az, hogy 1 rabra naponta több pénz jut, mint 1 diákra?

Miért kerül egy személy rabosítása ennyibe?


Komolyan...az átlag ember vért izzad, hogy ki tudja a kevés fizetéséből fizetni a tandíjat, a börtöntöltelék bűnözők meg ha akarnak, ingyen kézhez kapnak egy szakmát. Van olyan, aki jobban él a börtönbe, mint előtte. Komolyan, erre MIBŐL, vagy HONNAN van pénz?


Nem szégyen ez egy országra nézve, hogy a rabok jobb ellátásban részesülnek, mint a diákok, vagy a dolgozó emberek?



2013. szept. 13. 17:02
 1/8 A kérdező kommentje:
Persze nem akarok börtönbe kerülni, isten ments, de azért kiábrándító.
2013. szept. 13. 17:03
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Miért stadionra van pénz amit a huligánok úgyis szétvernek?
2013. szept. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát ezaz....
2013. szept. 13. 17:14
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Téged ez miért kéne hogy érdekeljen? Megszokhattad volna már a hasonló gondolkodású társaiddal hogy soha nem arra megy a pénzed amire valójában szánnád.

Egy rab fenntartása, még mindig messze nem kerül annyiba mint egy egyetemi diák étkezése és ellátása, a másik az hogy nem is sportszerű összehasonlítani a két intézmény működését

Nem kötelező egyetemre járnia olyannak aki nem biztos abban hogy tud fizetni a tanulásáért, azt gondolom Te is csöndben lennél ha luxusnak nevezett börtönbe küldenének, és nem egy elcigányosodott megyeibe


Azzal nem értek egyet én sem hogy sok mindent máshogy gondolnak és kiviteleznek, minket teljességgel kizárva ebből, de legalább fejlesztenek valamit ezzel is azt a látszatot keltve hogy "jó beruházást csináltak"

Azt már régen meg kellett volna szokni hogy a tisztességes fizetést, emberséges bánásmódot nem itt Magyarországon kell keresni, sajnos messzire kell költözni ehhez

21/F

2013. szept. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért azt a 20 ezret nem csak ezekre költik el, hiszen az őröket, infrastruktúrát (fűtés, világítás) is fizetni kell valamiből. Nem tudom, hogy egy őrre hány rab jut, de ha túl sok, akkor kiszöknek a rabok, ami baj. Ha rossz állapotúak, szigeteletlenek a börtönök, akkor a fűtés is nagyon drága (ha meg ablakcserére költenek, akkor azon lesz felháborodás, hogy miért nem az óvodát/iskolát újítják fel). A börtönbüntetés sajnos egy elég drága büntetési forma. Az, hogy a kaja jobb, mint a menzás, hát nem tudom, kóstoltad? Kinézetre sokminden lehet jó. Meg az is lehet, hogy sokba kerül megfőzni, de a konyhán valaki lopja az alapanyagot, így a végeredmény mégis vacak.
2013. szept. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

54%-os

Milyen étkeztetésről, meg ellátásról beszélsz? Egyetemeken nincs menza, se semmi, de már gimnáziumban sincs, vagy csak elvétve. (legalábbis amelyikbe én jártam, abba nem volt)

Ezt senki sem sérelmezi, de azt már igen, hogy télikabátba, vacogva kell a padokban, előadókban ülni, mert arra nincs pénze a sulinak (nem valami isten háta mögötti egyetem), hogy fűtsön. És nem maradok csöndben, mert akkor pl húgom még általános iskolás, és ott is ugyanez a probléma. Menza megszűnt, fűteni is nehézkes, volt olyan, hogy szünnapot rendeltek el, mert nem tudtak fűteni.

Lehet nem 20ezer FT egy rab, de a filmből, meg a híradóból (mutatták párszor) nekem egyértelműen az jött le, hogy olyan, mint egy jobb kollégium (nem, semmi pénzért sem akarnék börtönbe menni), csak rács van az ajtón. Nem voltam még börtönlátogatóban sem, de elég volt azt a 2 dolgot megnézni róla a TV-ben. Elhiszem, hogy vannak sima, azaz nem luxusbörtönök, de akkor is.


De ha kiszélesítem a kérdést: Miért van az, hogy minden sz@rra van pénz, amire tényleg kéne (akkor itt pl az egészségügy, mert az katasztrofális) arra meg sosincs, sőt inkább onnan vonnak el pénzt?

2013. szept. 13. 17:47
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

1. Egy rab napi költsége nem 20 000 Forint. A Büntetés-végrehajtás idén 49 481,7 millió Forintból gazdálkodhat. Ha ezt az összeget elosztjuk a fogvatartottak számával (~17 000 fő) és a napok számával (365) akkor egy fogvatartottra csak napi 7 974 Forint jut. Ha a büntetés-végrehajtás költségvetéséből levonjuk a bérköltségre elkülönített összeget (30 637,3 millió Ft), akkor egy fogvatartottra már csak 3 037 Forint jut, ami azért elég messze van a napi 20 000 Forinttól.


2. A televízió nézése helyett azt javaslom, hogy keres fel egy börtönt és nézz körül odabent. Volt szerencsém pár éve egy 1 órás látogatást tenni a Kozma utcai börtönben Budapesten. Én luxuskörülményekkel nem találkoztam, gondolom ez az azóta eltelt pár év alatt sem változott. Mivel börtöneink 90%-a nem az elmúlt 5 évben épült (nem is az elmúlt 50 évben), hasonló viszonyok uralkodhatnak a többi börtönben is (kivéve azt a pár PR részleget, amit előszeretettel mutogatnak a tv-ben is).


3. Magyarországon az elfogadott gyakorlat szerint a bűnözőket börtönbe zárják, ezért muszáj a börtönökre költeni. Mivel a börtöntöltelékek 99%-át csak ideiglenesen tartják elzárva (azaz előbb-utóbb szabadulnak), ezért (a hozzáértők szerint) nem túl okos dolog őket "állatként" kezelni, hiszen akkor a szabadulásuk után is "állatként" fognak viselkedni. Ez megint csak pénzbe kerül.


4. Ha minden áron meg akarjuk spórolni a börtönökre (illetve a rabokra) költött pénzt, akkor szerintem két lehetőségünk van:

a) hagyjuk a francba az egészet, és nem zárunk be senkit, vagy

b) minden bűnözőt (vagy annak látszó embert) megölünk.

Szégyen, vagy sem, szerintem még mindig a börtön a legjobb megoldás.

2013. szept. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg kérdező, jártam én éjszaka konditerembe, ami tele volt bűnözővel, börtöntöltelékekkel. Olyan dolgokat meséltek testvérem................ Hidd el nagyon-nagyon rossz nekik és egyáltalán nem költenek rájuk sokat.
2013. szept. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!