Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nagy "keresztény" Fidesz-KDN...

A nagy "keresztény" Fidesz-KDNP miért nem szavazta meg, hogy Szenteste napja munkaszüneti nap legyen?

Figyelt kérdés
Arra hivatkozni nevetséges, hogy óriási kiesés lenne a gazdaságnak. Sok helyen dolgoztam már én is dec.24-én, de érdemi munkát sehol nem végzet senki, csak vártuk a delet, hogy mehessünk már haza. A szociktól még elnézném, mert nekik semmit nem jelent Karácsony, de a magukat kereszténynek hazudó Fideszeseknek? Mi a véleményetek?
2013. dec. 12. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
badarság,hogy az az egyetlen nap akkora kiesést okozna.. Hogy mért nem szavazta meg? nehogy már könnyebb legyen az élet... :)
2013. dec. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Ők se nem keresztények se nem gazdasági szakértők úgyhogy nem értenek ezekhez a dolgokhoz.
2013. dec. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 titak ***** válasza:
81%
Dolgoztam Csehországban, ott (a cégnél) délután 2-től munkaszüneti napnak számított. Akinek munkába kellett menni az 200% pótlékot kapott. (vagy otthon is maradhatott, de annyi pénzért mindenki szívesen vállalta)
2013. dec. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Hogy miért nem adják meg, nem tudom, de az biztos, hogy ha megtennék, akkor 23-án várná mindenki a delet...
2013. dec. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%
Mert erősen ellene vannak a keresztény vallásnak, a kizsákmányolásnak és a magyaroknak.
2013. dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, a december 24 munkaszüneti nappá nyilvánítása nem keresztényi, hanem társadalmi kérdés akkor is, ha te ezt utálod. Hogy egy nap munkaszüneti legyen, ahhoz kicsit több kell, mint néhány ember ilyen igénye. És ehhez annak sincs köze, hogy hányan és miért várják a delet. Ez utóbbi inkább munkafegyelmi kérdés. Lehet várni, és lehet eltekinteni az aznapi fizetéstől. Ilyen egyszerű.
2013. dec. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Andizsuzsi ***** válasza:
62%
A kereszténydemokrata Pálffy Istvánnak illene tudnia, hogy a keresztényeknek nem a karácsony a "legnagyobb személyes ünnepe".
2013. dec. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert mint mondták, minden munkaszüneti nap megadása úgy kapásból 0,4%-al lenyomja a GDP-t, ha bármelyik munkanapot pluszba kiadják, ezzel indokolta a kormány is az elutasítást. Azonkívül, így a karácsonyi hajrá is megrövidülne egy nappal, ami további fogyasztás és termeléscsökkenéssel járna és a nyereségre se tehetné rá értelemszerűen rá a kezét a kormány.


Éppenséggel meg lehetne oldani, csak a kormány a roppant szerény növekedési adataiból érthetően nem akar stagnálásba vagy épp recesszióba átfordulni, egy ilyen banális dolog miatt.

2013. dec. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Mit nyafog a kedves kérdező?


24.-én 16 óra után mindenki mehet a családjához karácsonyozni. Az áruházak hamarabb is be szoktak zárni.


Ne legyünk már ilyen álltársadalmi szent valaki.

A kereskedelemben dolgozók ezt választották és ezt szokták meg.


Ilyen erővel Nemzeti ünnepen ne legyen nyitva a benzinkút se..Nagyon ráérhetsz ha ez a legnagyobb gondod.

2013. dec. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
jah a kórházban meg lássák el magukat a betegek addig is :D
2013. dec. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!