Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet az, hogy a Magyaror...

Hogy lehet az, hogy a Magyarországon tomboló nyomor ellenére nincsenek erős szakszervezetek és nem állnak ki magukért az emberek, hogy többet keressenek és jobbak legyenek a munkakörülményeik?

Figyelt kérdés
[link]

2013. dec. 13. 20:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Magyar ember a kocsmában politizál, nem a munkahelyen.

A szakszervezetek erősen átpolitizáltak.

Ez vagy undort kelt, vagy nem jó a főnök előtt felfeni.

2013. dec. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, te miért nem állsz ki magadért?
2013. dec. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%
Mert nincs értelme. A vezetőség és az igazságszolgáltatás is a Fidesz kezében van. És még ki tudja mi...
2013. dec. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Tomboló nyomor? Nem erős ez nagyon? Azért ez nem Banglades vagy Kongó... Azért ne dobálózzunk már ilyen szavakkal.
2013. dec. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

Már bocsika de a tomboló nyomort nem kéne említened, mert azért nincs olyan szarban az ország.

Lásd e kérdés íróját, és pár válaszadóét..

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Jó.. mondjuk a gyakorin sokan túl élénk fantáziával vannak megáldva, de én a valóságban sem érzékelem a rokonok, barátok, ismerősök, kollégáknál hogy tombolnának a nyomortól..

2013. dec. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 lindmayer ***** válasza:
100%

kétféle munkahely van: az egyik nem engedi a szakszervezetet, a másiknál meh nincs értelme, mert teljesen korrektek(legfeljebb a fizetés kicsi, de az mindenhol így van)

a másik meg, hogy a nagy szakszervezetek olyanok, hogy beszedik a pénzt, a vezetőik szépen keresnek, és a tagjaikkal nem sokat törődnek(kampányidőszakon kívül), tisztelet a kivételnek

illetve tényleg nagyon sokan keresnek munkát, így a betanított munkahelyekre 50-100-szoros túljelentkezések vannak: ha valakinél betelik a pohár, máris kezd a másik

2013. dec. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert nem állunk ki a jogainkért. Ezt nem úgy kéne csinálni hogy egyének kezdenek el máshogy gondolkozni, hanem a széles társadalom.

Korábban dolgoztam Ausztriában, egy cégnél szlovákiai magyar volt a főnök és az egyik alkalmazottjának kórházba kellett mennie, kiderült hogy nincs "SV",azaz TB fizetve utna, majd kiderült hogy kijelentette a háta mögött a főnök. Még aznap a rendőrség, pénzügyőrség kiszállt hozzá, kiderült egy csomó hiányosság, bilincsben vitték el, kiutasították az országból, többet alkalmazottként sem mehet vissza és kapott vagy 30 ezer eu bírságot.

És akkor az alkalmazottnak ott a világ legtermészetesebb dolga volt egyből feljelentést tennie, mindenki ezt teszi.

2013. dec. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%

Ma a szakszervezeti vezetők a legjobban fizetett dolgozók. (lsd. pl. pedagógus-szakszervezet).

Ezek után mit vársz tőlük? Szépen, rendesen kiszolgálják a "munkaadójukat", az állambácsit.....

2013. dec. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

A szakszervezeti vezetők is Fideszesek. Lásd, pl. Gaskó.

De a szakszervezeteknek már szinte semmi joga nincs, az új törvények alapján.

De már kevés az is, aki szakszervezeti tag. A többi majdnem nyomorgó,rosszul élő munkavállalót senki nem tudja egységes fellépésre megszervezni.

2013. dec. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%

"Jó.. mondjuk a gyakorin sokan túl élénk fantáziával vannak megáldva, de én a valóságban sem érzékelem a rokonok, barátok, ismerősök, kollégáknál hogy tombolnának a nyomortól.."


Mondjuk, úgy, hogy én elég sokat találkozok az utca emberével minden nap. Jó pár dolgot bolti ár alatt tudok beszerezni 30-40%, és még abból is sokan alkudni próbálnak,meg az drága. Mert te nem látod van.

Nem láttad a seggemet, de azért elhiszed, hogy van nekem. Gondolom. Ez pont ilyen. Mert te nem látod az még eléggé létezhet.

2013. dec. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!