Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szociális temetés? Szerintetek?

Szociális temetés? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Szóval a többi adófizető fizesse ki annak a temetését akinek nincs pénze rá.
2013. dec. 16. 07:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk én alapból durvának tartom, hogy egy temetés 250 ezernél kezdődik. És igen, van, akinek nagy érvágás, van, akinek nincs biztosítása...


Annak mégis mit kellene tennie? Elásni a szerettét a kert végébe? :S


Esetleg olyan megoldás lehetne, hogy az örökségre ráterhelni... igazából jó ötletem nekem sincs...


Vagy mondjuk nem ilyen horror temetési árak?

2013. dec. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Esetleg olyan megoldás lehetne, hogy az örökségre ráterhelni."


Amikor sok esetben nincs örökség, csak tartozás?!?!?

2013. dec. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ebben az országban meghalni se érdemes, vicc.
2013. dec. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azokat az embereket akik ezt kitalálták,ingyen is szívesen eltemetném. De legalábbis jól tökön rúgnám őket!
2013. dec. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, kaparják el a kertben vagy ahol akarják de ne a többi adófizető fizesse meg nekik. Elegem van mar abból hogy az ilyen harmadosztályú lecsúszott emberek után mindig a többi becsületesen dolgozó emberek fizetnek.
2013. dec. 16. 09:07
 6/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Kérdező megkérdezhetem, hogy annak a szakmának a tanulását, aminek a birtokában becsületesen dolgozol, kik fizették? Látva, hogy a szociális érzékenységed az ásóbéka segge alatt van, kár is mondanom, hogy sok, becsületesen dolgozó családban nincs 300000 forint tartalék arra az esetre, ha valakivel valami történik.
2013. dec. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Inkább legyen szociopata, mint hogy fizessen feleslegesen.
2013. dec. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én pl támogatnám azt, ami régen volt, hogy megvetted aprópénzért a sírhelyet, csináltattál egy nem giccses, egyszerű koporsót, és 50-100.000 Ft-ból el is van temetve az elhunyt. Nem húzni hetekig, hogy addig is hűteni kelljen, nem több tízezer forintért átöltöztetni, meg megmosni, hanem esetleg azt is csinálhassa a család. Mire jó az, hogy egy 200.000 Ft-os koporsóba temetnek valakit? Amíg a ceremónia tart, addig oké, hogy ne egy deszkadobozba legyen, de utána? Nem mindegy, hogy mibe ásnak el? És ha az elhunyt rakosgatja félre a pénzét, akkor meg miért nem inkább elutazik, él belőle? Elrak 2-3 milliót, hogy gránit meg miegymás sírköve legyen. Miért jó az, hogy egy 2 milliós gránit lap van a csontjaim felett? Miért nem jó egy egyszerű fakereszt? Szépen megcsinálva, lekezelve, és eltart 30 évig. Utána meg kihez járnak? Évente egyszer megtalálják azt a régi korhadt keresztet. Én azt mondom, hogy oké, mindenki saját döntése, de engem ássanak el egy deszkakoporsóba. Utána már úgyis mindegy! Életembe szeressenek, utána már mindegy! És a szociális temetést levinném odáig, hogy 50.000 Ft, egy sírhely, egy beszéd, és egy egyszerű koporsó.
2013. dec. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdezö! Megnyugtatlak, egy szociális temetés a "sima" temetéshez képest sokkal-sokkal.olcsóbb. Ami pedig azt illeti, azokat is szociálisan temetik akiknek nincsen hozzátartozójuk, rokonságuk. Talán sajnálod tölük???
2013. dec. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Drága 5-ös barátom! Nekem meg abból kezd elegem lenni hogy az egykulcsos adó miatt a gazdagoknál hagyott jóval nagyobb jövedelmet a kis pénzűeken hajtják be! Vagy az nem szúrja a szemecskédet? Ja nem,hiszen azt viktor találta ki,igaz? Szánalmas vagy!
2013. dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!