Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj a szociális temetéssel?

Mi a baj a szociális temetéssel?

Figyelt kérdés
Mindenki betelefonál a tévébe és szidja, hogy neki kell kiásni meg, hogy nem lehet oda temetkezni, csak külön nekik kijelölt helyre. DE KÉREM HÁT EZ NEM KÖTELEZŐ! Ha kifizeti a temetés árát oda temetkezik, ahova akar. Miért hiszik azt, hogy ez kötelező? Vagy mit akar ki ássa neki ki ingyen, vagy öltöztesse a halottat?

2013. jún. 4. 18:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy akinek nincs pénze, az meg van lőve...

Sem a sírásás, sem a halott elfogadható állapotba való hozása nem könyvelőknek, bolti eladóknak stb való munka, az egy külön szakma.


Amúgy meg az a fő bajom, hogy még sehol sem láttam arra vonatkozóan adatot, hogy a szociális temetés mennyibe kerül az államnak évente, tényleg ez az a terület, ahol k.rva sokat spórol majd az állam, többet mintha lézerjani és társai s.gge alól kivennénk az audit és kisebb kategóriás autót kapnának.

2013. jún. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"Az a baj, hogy akinek nincs pénze, az meg van lőve... "


Most már nincs mert csak ásni kell tudni, amit még egy 8 általánossal sem rendelkező cigány is tud.

2013. jún. 4. 18:31
 3/15 anonim ***** válasza:
Költségvetés szempontjából, szinte nem is spórolnak rajta 1 milliárd FT évente, én legalábbis így emlékszem.
2013. jún. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2013. jún. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt így embertelennek tartom,egy hozzátartozó nem képes eltemetni egy hozzátartozóját,ez külön szakma.Egy halottat felöltöztetni nem egyszerű dolog,nem beszélve a sírásásról és a kaporsó földbe tételéről,ha nem jól csinálják akkor abból nagy gondok lesznek.

Én azt javasolnám,hogy állampolgári jogon járjon a temetés minde3n magyar állampolgárnak,úgy gondolom,hogy minden magyar ember tett annyit ezért a hazáért,hogy méltóképpen elbúcsúzzunk tőle,így is megköszönve azt amit életében tett.Kb.120 ezren hagynak itt bennünket egy évben,ha szabályoznák a temetéseket és lentebb szorítanák a mostani teljesen irreális árakat,akkor 250 ezerből kijöhetne egy temetés,így az országnak kb.évi 30 milliárd forintjába kerülne ami a 15 ezer milliárdos költségvetésből bőven kigazdálkodható.Én így járnék el ha én lennék döntési helyzetbe.

2013. jún. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem tulajdonképpen nincs vele bajom.

Amikor meghal valakid, gyászolsz, erre odajön hozzád egy ilyen r*hadék és elröffenti magát, hogy "xszázezer"...

Hát b*zmeg, inkább én magam ásom ki a sírt.

Az én rokonaim halálából ne gazdagodjon meg senki!

2013. jún. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg lehet igy gondolkodni. De képzelj el egy 70 éves bácsit aki ki tudja ásni a sirt a 60 éves feleségének. Kivánom neked, hogy legyél olyan jo eröben akkor is, de azért gondolj bele! Vagy a 12 éves lány mosdassa, öltöztesse a 30 éves apját? (Aki esetleg haldoklás közben fülig összecsinálta magát.) Én nem kivánom ezt neki!! Kb ennyi a bajom. Ha valaki ezt megérti, örülök neki, aki nem, azt nagyon sajnálom.
2013. jún. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 MolotovPunk ***** válasza:
100%

Utolsó hozzászóló írta le jól.

Ráadásul,ahogy hallottam külön részlegbe temetik azokat,akiket szociálisan temetnek el.

Ez a kormány még a nincstelen szegény családokat is megalázza.

Remélem a Jó Isten megbünteti majd őket.

2013. jún. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 MolotovPunk ***** válasza:

Emlékezzünk csak arra a fityeszes kijelentésre.

Minden ember annyit ér,amennyije van.

2013. jún. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Akinek nincs pénze sírásóra, annak koporsóra sincs. Akkor már az sem lesz? Csak úgy be a földbe, ahogy van? És azt a sok magányos öreget, akinek senkije sincs, ki fogja elásni?

Szerintem legalább egy ingyenes hamvasztás járna mindenkinek.

2013. jún. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!