Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit szóltok a szociális...

Mit szóltok a szociális temetéshez?

Figyelt kérdés

Én lerökönyödtem, bár ezektől már nem kéne, csak szal tényleg nincs határa a hajmeresztőbbnél hajmeresztőbb gondolataiknak.


Tehát adnak ingyen sírhelyet, ha te kiásod meg visszatemeted meg lemosod a halottat, felöltözteted és stb.


Azért gondolkodjunk már ... úgy el tudom képzelni, ahogy pl egy autóbalesetben meghalt, felismerhetetlenségig összeroncsolódott arcú és testű tizenéves édesanyja miközben a megőrülés határán van, majd zokogva "megfegyelmezi magát", összeszorítja fogait, és alig áll a lábán ugyan, de majd valahogy eltolja a sírig a holttestet talicskán, beborítja a gödörbe aztán hajrá, majd apuka számol ütemre, a rokonság meg dobálja a földet (ahogy hallottam, a temetői szállítást is a családnak kell megoldani).


Szerintetek ezek normálisak?


tényleg ennyire valami szaharai törzsi szintre süllyedtünk?


és álljunk meg egy kicsit de jogilag ez véletlenül nem "kegyeletsértés"? sztem az!


(figyeljétek, majd a következő lépés az lesz h haza is kell vinni a halottat és valahogy a fagyasztóba gyömöszölve tárolni, mert nehogy már vki azt higgye h itt az államon élősködik még holtan is ... ez már tényleg a vég azt hiszem)



2013. szept. 10. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Hol olvastál te ilyen baromságot?

Forrás?

2013. szept. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyébként évszázadokon keresztül így csinálták. Persze, ez mai szemmel nézve embertelennek látszik, ami érthető is.

Viszont sokan nem tudnak kifizetni egy temetést. De erre tökéletesen jó megoldás volt az eddigi (papírdobozban hamvasztás, műanyag urnával, állami költségen). Nem igazán drága (amennyiben van néhány állami krematórium, és nem bérhamvasztatnak), nem is kegyeletsértő. Nem hiszem, hogy tól sokan vennék igénybe a "csináld magad!" temetési szolgáltatást, amennyiben erre tényleg van lehetőség.

2013. szept. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok kultúrkörben hasonló működik, azaz a hozzátartozók készítik elő, szállítják és temetik/hamvasztják a halottat (vagy van ahol keselyűkkel etetik meg).


A gond azzal van, hogy a mi jelen kultúránktól teljesen idegen ez az elgondolás, a halállal, halott szeretteinkkel kapcsolatos tabuinkba ütközik.

Emiatt szerintem is elfogadhatatlan ilyen formában.

2013. szept. 11. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

igen, én is voltam olyan helyen (Kenya, Tanzánia déli része), ahol valóban a prérire kiteszik a halottat aztán a keselyűk elvégzik a dolgukat, na meg Indiában is ahol csak úgy lazán koporsó meg minden nélkül lavíroznak a hullával a vállukon és viszik elégetni, na de kérem, egy ny-e-i civilizációban én se tartom elfogadhatónak ezt az egészet, ahogyan írta az előző is.


Valóban nem értem h a papírdobozos, hamvasztós megoldás miért is nem elég olcsó, ez így még pont elfogadható sztem kegyeleti szempontokból, de sajnos én e "jótékonykodásuk" mögött is máris felfedezni véltem az üzletet persze, ugyanis mint megtudtam, egyúttal tilos lesz haza vinni az urnát pl, neki kell megoldani az ásást és visszahantolást, aztán lehet tovább gondolni a folyamatot ...


És mi a helyzet azokkal akik pl a Dunába vagy a Balatonba szóratták a hamvaikat?


Aki helyesli, attól kérdezem h valóban teljesen természetesnek tartja h a tragikus körülmények közt elvesztett közeli hozzátartozóját majd ő teszi tisztába, és egyáltalán neki áll kiásni a sírt, szállítani és elföldelni? Abszurdum ...

(csak megj: még a sokat tapasztalt halottszállítók is ütköznek olyan esetekbe amikor kifordul a gyomruk, mert pl elég ha csak egy 2 hetes halottat kell ide-oda tenni egyáltalán -és akkor még lehetne fokozni ezt-, miközben ahol megfogják, ott lefoszlik a hús de csontig meg a szagtól is rosszul vannak ... és állítólag ez mind olyan természetes, h tehát sebaj, a derék rokonok mindent kibírnak).

Ha ezt az ún. Nyugat szó nélkül hagyja, az nagyon durva lenne, úgyh őszintén remélem h kikényszerítenek belőlük valami emberibb megoldást.

És arról nem is esett szó eddig, de esetleg vki tudja h a boncolást is a rokonok végzik jan 1-től?


Én kitartok amellett h ez az egész eljárás bizony a Btk-ban leírt "kegyeletsértés" bűncselekményi tényállását bőven kimeríti. (minimumként)

2013. szept. 11. 06:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj.

Ha van is ilyen, épeszű ember úgysem veszi igénybe. Inkább összekuporgatják egy olcsóbb temetésre a pénzt, de nyugodj bele, hogy ezt senki se venné igénybe.

Vannak kultúrkörök oké, ahol ilyen, vagy ehhez hasonló dolog van, de Európában teljesen más ilyen téren a kialakult kultúra, ez itthon, vagy más országban errefelé igencsak kiverné a biztosítékot.

2013. szept. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

igen, igazad van, na de erről törvény született!! ez nem veri ki a biztosítékot akár emberjogi egyezmények szempontjából?


esküszöm lefordítom a lényeget és kiteszem valami nemzetközi fórumra, hadd olvassák csak, milyen fantasztikus dolgok vannak nálunk ...

2013. szept. 12. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!