Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetnek ilyen rosszindul...

Hogy lehetnek ilyen rosszindulatú, pökhendiek a magyarok? Mikor Orbán Viktor segíteni akar, csökkeni a rezsit stb mégis utáják.

Figyelt kérdés
2013. dec. 17. 18:16
1 2
 11/13 Alruna ***** válasza:
100%

Kádárt nem gyülölték a maga idejében.... egyszerü ember volt, nem urizált, és nem is volt vagyonos.....egy volt sok munkás közzül...


Személyesen is találkoztam vele, amikor a kisvárosunkban volt

a szanatóriumban pihenni (kb a 70-es években)....nem szerette és nem is fogadta el a "felhajtást" a személye körül.Egyszerü szolid életmódot folytatott...

Történelmi szerepe sokat vitatott (1956)...a megitéléséhez, az akkori politikai lehetöségeket, helyzetet is figyelembe kell venni....Mégis már a 60-as évek végétöl, a többi KGST országokkal összehasonlitva, Magyarországon sokkal magasabb volt az életszinvonal...."gulyáskommunizmus"....Mindenesetre MA sokkal szegényebbek a Magyarok, és bizonytalanabb a megélhetésük mint a Kádár idején....


Az 56-os felkelés idején sok egykori nyilas is garázdálkodott/gyilkolt,.... szüleim elbeszélese alapján...

a véres megtorlások napirenden voltak mindkét részröl....

2013. dec. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

én is tudom, hogy Kádár idejében jó volt, de most nézz körül csak itt gyakorin

sok akkor is élő és dolgozó ember is szapulja folyamatosan, köztük az a retardált válaszpapi aki állítólag gyári munkás volt a gulyáskommunizmusban és olyan rosszul élt, hogy sokszor támadtak öngyilkossági gondolatai (ezt még ő írta nekem üziben :D)

de viszont az ép elméjűek közül sem sokan szeretik, ez vajon mitől lehet?

nem provokálásból kérdezem, tényleg nem értem...

2013. dec. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Alruna ***** válasza:

Igen, nekem is feltünt hogy sokan az "idösebbek" közzül akik a Kádár-rendszerre még emlékezhetnek (ha akarnak) is hallgatnak vagy csak kummognak....Mi lehet az oka?

Az én megitélésem szerint:

-sokan nem merik még maguknak sem bevallani, hogy csalódtak a rendszerváltásban, és nem érkezett el a megállmodott "Jólét", és meg vannak gyözödve hogy ök "jó úton" haladnak ezirányban, de "MÀSOK" hibájából nem halad a dolog elöbbre.


-Sok korábbi szociális kapcsolat/szervezet is megszünt. Ezek szerepét manapság túlnyomó többségben katólikus szevezetek, gyülekezetek, egyházak töltik be. Igy most nagyban megy a kereszténykedés, aki nem úszik az áradattal,attóla tart, vagy arra számithat valóban hogy kirekesztik valahogy a közösségböl....igy hát meghasonlanak és hallgatnak. Pl.ezt egy idösebb özvegy hölgy is megfogalmazta nekem magunk között;"korábban a szakszervezeti klubba jártam az üzemtöl...(ott volt a barátiköröm is).... az üzemet bezárták, klubb sincs már...a mi falunkba már csak a templom van, oda járogatok, mert csak ott van lehetöség az emberekkel összejönni....na meg a kórussal járunk búcsúkba, meg rendezvényekre"....Hát ilyen és hasonló helyzetben senki sem "akar" emlékezni egy elmúlt rendszerre.... inkább hallgat.


-A múlt rendszer nem volt hibátlan, a nyitás, reformok szükségszerüek voltak....De volt sok jó oldala is, és nem szabadott volna a "fürdövizzel a gyereket is kiönteni"...a mai határtalan gyülölet szítás, a történelem elferditése, sok esetben alantas politikai célokból, nem teszi lehetövé, reálisan, tiszta/higgadt fejjel megitélni/értékelni ezt a korszakot....aki átélte nem mer szólni, MERT FÈL! Fél, hogy egyböl lehújjogják "lekomcsizzák", megfenyegetik.

Pedig nem teszik jól hogy hallgatnak! A fiataloknak JOGUK lenne megismerni ezt a korszakot is, több megvilágitásban, és nem csak mocskolódni róla!

2013. dec. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!