Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Roma sztorik minidg csak...

Roma sztorik minidg csak "hallomasbol"?

Figyelt kérdés
Feltunt, hogy a ciganyos attrocitasok minidg "egy ismerosommel" tortennek, es sosem azzal aki meseli. Lehet, hogy ez az egesz csak nagy atveres, felesleges uszitas? Vagy van valakinek tenyleg sajat tortenete, amihez hasonlot csak cigany magyarral elt meg, es sima magyarral meg soha??
2013. dec. 18. 12:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
3%
Én például tegnap ahogy mentem a közértbe a játszótér mellett lepkehálóval kergették a lepkéket.A gyerekeik meg hozzám szaladtak egy csokor virággal.És ez saját történet.
2013. dec. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 bumbi02 ***** válasza:
49%

Engem egyszer ki akart rabolni egy, a nyugatinál, mondván, hogy kés van nála, és nem akarja hogy balhé legyen, szóval adjam oda a pénzem. Elhajtottam. 20 év alatt ennyi roma sztorit tudtam csak átélni.


Persze voltak "sima magyarral" is attrocitásaim, de hát, az meg kit érdekel a mai világban,nem igaz? Csak akkor hírérték sokaknak, ha cigány az elkövető.

2013. dec. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 tetro ***** válasza:
0%
Szerintem ennél egyszerűbb a dolog. Mivel ahhoz, hogy cigánybűnüzésről lehessen beszélni, ahhoz sok eset kell. Hiszen 700.000 embert nem jellemezhet két-három eset. Ennél több meg egy átlag emberrel nem nagyon történik. Vagy ennyi sem. És ezeknek a többségében nem is lehet tudni az elkövetőről semmit sem. Szóval maradnak az innen onnan halott storyk. Mert az mégis jobban hangzik, hogy hallottam, hogy halomra ölik a magyart, mint hogy a Blahán kikapták a részletre vett mobilom a kezemből, és elrohantak, és igaz kapucni volt rajtuk, de hátulról cigánynak tűntek.
2013. dec. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
65%
nincs cigánymagyar. van magyar, és van cigány.
2013. dec. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

kedves kérdező!


nekem van sztorim, én nem vagyok rasszista, sose voltam az, az, hogy valaki a származása miatt és kollektíve más minőségű vagy rosszhiszemű ember lenne azt hülyeségnek tartom


viszont az, hogy Magyarországon van egy jelenség, amit "cigányságnak" hívunk, arra meg azt tudom mondani, hogy aki ezt tagadja, az nem ebben az országban él


viszont ez a jelenség nem azért alakult ki, mert a cigányság gonosz, hanem mert a nyomor ilyen, és a nyomor nem csak anyagi, hanem a nyomor szellemileg is nyomorulttá tesz, a nyomor tanulatlan, becstelen, beletörődő, korrupt, élősködő, agresszív, igénytelen, de a legrosszabb, hogy állandó


én úgy gondolom, hogy ha ezt az állandóságot lehetne megtörni, és a cigányságot ki lehetne vezetni a nyomorból (nem csak anyagi, hanem a szellemiből), akkor felszívódna a rasszizmus (helyébe természetesen más emberi gyűlöletek alakulnának ki), de ez generációk sorozata

2013. dec. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 tetro ***** válasza:
68%

12.37

engem egyszer a metrón akart megkéselni egy roma gyerek a telefonomért. a szerelvényben. persze mindenki gyorsan a vagon másik felébe húzódott. én azért sejtettem, hogy nem fog ő szúrni, de azért izgalmas volt.

aztán kb még egy tucat attrocitás ért életem során. Ezzel együtt összesen kettő volt cigány. De mind egytől egyig 80 IQ-s bunkó volt. Hmm, bunkóbűnözés. Igenis létezik.

2013. dec. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 bumbi02 ***** válasza:
88%
Én is inkább az "alacsony IQ-bűnözés"-ben hiszek, mint a cigánybűnözésben. Sok "sima magyar" ugyanúgy, vagy rosszabbul viselkedik mint az általuk oly sokat szidott cigányok. Most az, hogy melyik rétegben mekkora a százalékos arány, az engem hidegen hagy, mert egy embert nem az alapján fogok megítélni, hogy az ő nemzetiségéhez tartozók hány százaléka követ el rablást.
2013. dec. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Mikor középiskolába jártam rendszeresen álltak ki cigányok az utcára és raboltak ki minket. Senkitől sem hallottam a történetet és az az osztálytársam sem akit megvertek mert nem volt nála pénz.
2013. dec. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 tetro ***** válasza:
0%

12.55

és ezek a cigányok bunkók is voltak?

2013. dec. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%
A '80 - as években jártam általános iskolába a hírhedt pesti Havanna lakótelepen. Sok cigány költözött oda a '80 - as évek elején. Ötödikben volt olyan cigány osztálytársam, hogy már 14 éves volt, ebben az életkorban testi erőben hatalmas a különbség egy tízéves és egy korán érő cigány kiskamasz között. Semmi nem tudtak tenni ellenük, akkor még nem volt annyira szokás a szülőknek mindenért bejárni panaszkodni, védd meg magad, fiam!. Ha kellett nekik valami egyszerűen elvették, ha ellenkeztünk úgy elvertek, hogy a taknyunk - nyálunk összefolyt. Volt, hogy összefogtak a szülők, de nem jutottak semmire, a cigányok hátrányos helyzetűek voltak, nem volt megoldás.
2013. dec. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!