Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek Bajnai...

Mi a véleményetek Bajnai Corvinus Egyetemen tartott előadásáról?

Figyelt kérdés

Fokozottan kérem, hogy mocskolódni ne jöjjön ide senki, olyanok írjanak véleményt, akik valóban látták az előadást és arról van véleményük nem a személyről/kormányról.


Aki esetleg meg szeretné nézni itt megteheti:

[link]


2009. nov. 25. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
nagyon jó volt igazából azért néztem mert az unokatestvérem is ott tanul és gondoltam hátha meglátom,de a Bajnai beszéde érdekes volt,talán ha Gyurcsány helyett ő van akkor nem itt tart az ország és ha vele indulna az MSZP a 2010-es választásokon akkor még egyszer átgondolnám hogy azért "mi merre" de így hogy egy lúzert akarnak ránk erőszakolni így maradok a jobb oldalon (nem mondom meg h kire szavazok mert akkor jönnének az ellen szimpatizánsok és beszólogatnának) :)
2009. nov. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy másik linket tudnátok nekem adni, 1MB-s netem van és folyton megakad a video, gondolom nem elég gyors.
2009. nov. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem alapvetően helyes dolgokat mondott, bár nem mindenben értek egyet vele. De az a baj, hogy egy részét csak mondja, és nem teszi.
2009. nov. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

18:12 - sajnos nem sikerült találnom ilyesmit, M1-en volt adásban, csak az ő honlapjukon van fent és azt se tudom ismétlik-e valamikor.


Amúgy bennem is az fogalmazódott meg, mint az első hozzászólóban, ilyen alapos, érvekkel, adatokkal alátámasztott, korrekt tájékoztatást rég hallottam a politikai élettől. Nagyon korrekt embernek tűnt aki tényleg átlátja a gazdasági, társadalmi folyamatokat és tényleg képes hosszútávon gondolkodni nem csak népszerűséget hajhászni.

Indulhatna valami független jelöltként (tudtommal amúgy is párton kívüli politikus) vagy én nem is tudom, bár sajnos Magyarországon a többségnek jobban bejön a "ne hagyjuk a szélsőségeket, hőőő", a "én magyarország pártján állok hőőő" vagy éppen a "le a zertéelklubbal hőőő" típusú politizálás, hogy mindhárom oldalról idézzek valakit, mint az ilyen objektív, tényszerű, egyenes kommunikáció... :(

2009. nov. 25. 18:52
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Furcsa az ahogy Bajnai véleményezi a dolgokat, hisz az elődje a legnagyobb ludas, hogy ezzel a hasonlattal éljek!


57% aki dolgozik! Igen sajnos csak ennyien, és érdekes hogy a multik szerepéről nem beszélt, akik a leginkább tehetnek az egészről. Hiszen mivel a technológiára épült iparosú a tevékenységük ez azzal jár hogy sok a bekerülési költségük” az az relatív nagy a támogatásuk” és kicsi a foglalkoztatás képességük. A kedvezményeik pedig nem a munkaerővel kapcsolatosak hanem a nyereséggel.


Budapest központúság! igen mert a cégek egy jelentős része oda van bejelentve, vagy ott is működik, hiszen ott voltak leghamarabb adottak az infratruktúrák, és sajnos a politika BP központú választó polgárait is ki kellett fizetni.

Létezik megoldás, de ehez politikai akarat kell.


Redisztribúciós csapda! Ez kb azonos a munkaerő igény problémájával.

Nem az a baj hogy a GDP nagy % át költjük szocpolitikára hanem hogy kicsi a GDP ami fakad az alacsony foglalkoztatásból hiszen ha ma csak ez a szám Eu átlagosan

Hatalmi megállapodás, Ezzel fején ütötte a szeget, és Gyurcsányt is ahogy bizonyos mértékig OV t is. Ezt nem lehet sajnos. Persze ez sem igaz teljesen mert emelni kell a társadalom életszínvonalát, de nem mindig egy évben, hanem folyamatosan.

Nem az emelések mértéke volt a baj, hanem hogy mindig 1 évre összpontosult amit csak hitellel lehetett kigazdálkodni.


Választási évek a táblázat is jól mutatja, nézd meg hogy miket okozott sik más mutatóban az azt követő 2 évben, mekkora volt a visszaesés a munkanélküliség alakulásában és a államadósságban stb.

[link]



Növekedési neolíb felfogás alapja, de nem csak neoliberális felfogás van a világon.

Sőt szerintem egy nagyon vegyes és az országra vasalható gazdaságpolitikát kell követnünk.


Már mos 7.2 és nem 6.9, jövőre nem ,06 hanem 1.8 ra tervezik az elemzők

Gazdaság élénkítés egy mese! Semmilyen valós gazdaság élénkítést nem hajtottak végre.


Beindulnak az export! 80% de annak mennyi a nettója?

Az a baj hogy hamisak a szám adatok, hiszen lehet hogy ennyi a GDP aránya, de ennek a nagy részét 80% át a multik termelik bruttóban, viszont a kedvezmények miatt a nettó sokkal rosszabb. Így kialakult a duális gazdaság, ami ugyan úgy mint a ciklikus osztogatás vagy a rossz monetáris politika, nem engedi a munkaerőpiacot sem mennyiségben,(munkahely) sem minőségben(bér) az adottságainknak megfelelően fejlődni.


Egyensúly-működő gazdaság nélkül, mit ér?

Hiába leszünk fittek fiskálisan ha nincs gazdaságunk, nincs ami nőjjön, és egy óriási tévedés hogy a nyugati országok ugyan úgy fognak importálni tőlünk mint azelőtt.

Egyrészt ők sem növekednek, másrészt megszorítások várhatóak a világgazdasági W második krízis lejtőjén, és mivel prorekcionista módon támogatják a saját gazdaságakat nehéz lesz bekerűlni.


Összehasonlítva fiskálisan svédekkel, és gazdasági teljesítőképességét nem szerencsés!


A bizalmat lefordítva, azért vettünk fel pénzt az IMF től hogy fizessük

Az adó csökkentés nem teremt önmagában új munkahelyeket, csak ha van mellé fogyasztás, hiszen nem számíthatunk arra hogy ismét tőlünk vesznek a külföldiek, hisz protekcionista gazdaságpolitikát követnek. Nem látom a magyar kkv k támogatását hogy ne a billegő és kétséges külföldre hagyatkozzunk, hanem a saját piacunkra munkánkra, fogyasztásunkra.


Feleslegesen kezdett politizálni, amikor a szélsőségeket említette, mert nincs igaza.

Más a gazdaság politika, a jobbiknál de sokszor jobb és a mai trendeknek megfelelőbb lehet.


Az Eu kicsi a növekedési hajlama, és kockázatos, amit már rég mondunk, ezért kell más piacokon is működni, részt venni. Nem kellene mindig ugyan abba a hibába esni amibe szokott a magyar. Hogy akinek nyalunk akkor csak azt de orrba szájba.

Kell találnunk az Eun kívül is piacokat, ami sokat segíthet, és főleg kelet felé kellene nyitni hiszen ott a tömeg és a húzás.


Anna egyetértek Gordonnal hogy fel kell osztani a növekedést, fejlesztésre, életszínvonal növekedésre és rendszer fejlesztésre. De nem mindegy hogy az életszínvonal növekedése hogy is oszlik el. Az arányok felosztása, igen ha nem a felosztható 1/3 nak az ¼ e jut a lakosság a társadalomnak és a 90% és a többit a felső 10% osztja és gazdagítja tovább!


Beismeri a liberális hogy az állam nélkül nem működik a piac? Ezt respektálom mert még itt az oldalon is ritka az írogatóktól.


Össze ér a Fidesszel és a jobbikkal! Csak hiányolom az önállóságot a gazdaságba illetve az arra törekedést, a belsőfogyasztás növelését, az irányok meghatározása melletti protekcionista belsőgazdaság élénkítését. A duális rendszer simítását.


De hiányolom a nyílt szembenézést, azzal amit a kollegái tettek csináltak, elkúrtal.

Ezzel adós, és bár végül is nem ő tehet róla, de ennek már evidensnek kellene lenni, mivel a gazdaság nyelvén elmondta, és ezt közérthetőbben is meg kell tenni az MSZP nek ahoz, hogy tiszta lehessen valaha a lap.


De hát MSZP és én nem vagyok MSZP s.

2009. nov. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Tiszta beszéd, világos érvelés.


sajnálom, hogy az "egyszeri emberek" semmit nem fognak fel ebből.... :-(

2009. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%
Balfácán! A rektor hogy kinyalja ennek a szerencsétlennek a seggét!
2009. nov. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
21:05 - nagyon szépen köszönöm, hogy odafigyeltél a kérésemre...
2009. nov. 25. 21:10
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

Tiszta beszéd, világos érvelés.


sajnálom, hogy az "egyszeri emberek" semmit nem fognak fel ebből....



De az is lehet hogy nem csak ezt az egy irányzatot tartja lehetságesnek! Van benne igazság csak az iránnyal van a baj.

2009. nov. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

"Van benne igazság csak az iránnyal van a baj."


A hegycsúcsra több út vezet fel. A hiba nem az, ha a nehezebb úton megyünk fel, hanem, ha tépelődünk, lépten nyomon visszafordulunk.


Lehet, hogy lehetne máshogy is csinálni, de így biztos, h lehet. Nem muszáj szeretni, de attól még ez jó.


Bokrost is mindenki utálta, most meg még azok is elismerik, akik anno a sátánnal azonosították.


Így megy ez...

2009. nov. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!