Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Általánosítás, előítéletek...

Általánosítás, előítéletek szerintetek? Hasonlatokkal. A téma értelmezése gondolkozást igényel.

Figyelt kérdés

Mikor általánosít egy ember? Amikor egy halmazból az elemek többsége azonos tulajdonságokkal bír. Mondjuk piros színűek.

Tegyük fel, hogy emellett a halmaz mellett van egy másik halmaz is, amire hatással van az elsőnek említett halmaz.


Általánosítunk az első halmazról. Sokan úgy gondolják, hogy ez nem helyes, mert ugyan az elemek nagy része piros színű, de ott van a maradék kevesebb, nem érdemlik meg, hogy őket is megítéljük ezért és pirosnak bélyegezzük. Ez azzal jár, hogy mindegyik elemnek megelőlegezzük, hogy nem piros, így ennek a kis csoportnak jó/jobb lesz.

Ez viszont hátrányt fog okozni a 2. halmaznak, hisz nekik a pirosok ártanak, és ha megelőlegezzük mindenkinek, hogy nem piros akikről eléggé nagy valószínűséggel mondhatjuk, hogy piros.


Na most mi a helyes?

Ha pár ártatlan elem érdekében eltekintünk a piros elemektől így a többségnek ártunk vele, vagy a többség érdekében kéne általánosítani.


kicsit lehet bonyolult, ha nem érted akkor kérlek olvasd át megint mielőtt nekiállsz hőzöngeni illetve inkább kérdezz.


Kérdem én, hogy miért nem a többség érdeke számít elsősorban és miért a többség hátrányára kell döntéseket hozni vagy azt mondani, hogy nincsenek is pirosak?


2009. nov. 25. 21:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
C: halmaz és ZS: halmaz?
2009. nov. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
a piros elemekkel teli halmazból ki kell emelni a nem pirosakat és befogadni a másik halmazba... ezek után a piros halmazra joggal haragudhat a másik
2009. nov. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

Nem mindegy hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik.

Én ammondó vagyok.

2009. nov. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
nekem spec. a zsidókkal nincs bajom. A cigányokkal inkább. De most nem is ez a lényeg, hanem a kérdés maga. A gondolkodásmód.
2009. nov. 25. 22:07
 5/18 A kérdező kommentje:

2. veled egyetértek.


3. nézz a tükörbe és ismételd el a hsz-ed.

2009. nov. 25. 22:08
 6/18 anonim ***** válasza:
Totál egyetértek veled, én is így gondolom. Azért nem engedném a lányomat a nyóckerben éjszaka egyedül flangálni, mert rosszindulatú rasszista soviniszta szélsőjobboldali stb. módon előítéletesen általánosítok, hogy ott akkor baja lehet. Pedig tutira élnek ott tisztességes, becsületes emberek is, és mindenkinek kijár, hogy jót feltételezzenek róla, amíg az ellenkezője be nem bizonyosodik (rá nem bizonyítható tárgyi bizonyítékokkal, merthogy jogállamban élünk).
2009. nov. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%

a mókus örs 20 főből áll.

az örs alapszabálya kimondja, hogy az örs költségeit mindenki között egyenlően kell elosztani.


a 20 főből 7 embert mentesítenek a fizetési kötelezettség alól, mert még csak most léptek be az örsbe és tanulják az örs működését, illetve nagyon régi tagjai az örsnek, már olyan sokat tettek az örs érdekében, hogy a közösség szerint ez kijár nekik.

Az örsnek van egy vezetője, meg egy pénztárosa. Ők befizetik ugyan az örs kötségeinek rájuk eső részét, de a szolálataikért pénzt kapnak az örstől, ami nagyobb, mint a költségek rájuk eső része.

a maradék 11 emberből 6 egyszerűen nem hajlandó fizetni, 2 fizet, de csak töredékét a rá eső résznek. A maradék 3 ember rendesen fizet.


jogos a 3 rendesen fizető azon állítása, miszerint 17 ingyenélő élősködik rajta?


ha szerinted igen, akkor nézd meg a foglakoztatási adatokat...


nem a C és a Zs halmaz ennek az országnak az igazi problémája...

2009. nov. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Utolsó, te vagy nem érted mit írtam, vagy csak simán mellé akarsz beszélni, illetve valószínű, hogy egy anti-jobbikos vagy, erre következtetek abból, hogy ugyan kifejtettem, hogy nincs bajom a zsidókkal, de itt ezzel győzködsz. Ezzel csak az a baj, hogy így mondhatok neked bármit, te mindenkit aki úgy érzi, hogy baj van a cigányokkal, az szerinted rasszista és hülye.


a 3. hozzászólás rád speciel pont igaz.


Mivel amit leírtál ez a mókus örsös, nem nagyon tudom hova tenni a cigánykérdésben sem meg sehol sem. Csak félrebeszélsz.


Te úgy írtad le, hogy a 20emberből 5-en fizetnek, a többség nem fizet. Amit én írtam az teljesen más felállás, ha azt írtad volna, hogy 15ember rendesen fizet, és 5 nem, akkor lenne hasonló. Ezek a hülyeségek meg, hogy 7ember nem fizet mert újak az is baromság, hogy jön ez ide? Mit akartál ezzel jelképezni? Hogy vannak cigányok akik még újak a rendszerben és nem tudtak még beilleszkedni ezért mentesülnek a felelősségrevonás alól vagy mire gondoltál?


Amit én írtam annak a lényege, hogy a többség szív a kisebbség miatt.


Azt meg már nem kommentálom, hogy szerinted a "C halmaz" nem igazi probléma. Ez hazugság, de akkora, hogy világít.

2009. nov. 26. 11:59
 9/18 anonim ***** válasza:
"Mikor általánosít egy ember? Amikor egy halmazból az elemek többsége azonos tulajdonságokkal bír. Mondjuk piros színűek." Igen ez általánosítás. Amugy keres egy dokit szerintem ezt már korában is tanácsoltam neked balfa'z kölyök.
2009. nov. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
tükör pajtás tükör;)
2009. nov. 27. 23:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!