Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok, egy átlagembern...

Mit gondoltok, egy átlagembernek van valamilyen lehetősége arra, hogy normális életet építsen fel Magyarországon?

Figyelt kérdés

Az átlagélet alatt nyilván átlagos anyagi helyzetet, átlagos ismertségi kört, átlagos képességeket értek.


Az én környezetemben (a keleti régióban élek) ezek az "átlagemberek" sorra mennek ki külföldre, mert itthon egyszerűen képtelenek elhelyezkedni. Elvégeznek egy szakmát vagy diplomát, de mivel nincs pénzük arra, hogy beindítsanak pl. egy vállalkozást (teszem fel, saját fodrászat) vagy nincs ismerősük, aki betegye őket a jó helyekre, ezért próbálkoznak egy ideig a munkaügyin keresztül, aztán szépen kivándorolnak.


Szinte mindenki azt mondja, hogy nem is tervez hazatérni.


2013. dec. 22. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha van ismerőse, vagy magas jövedelmű családja.
2013. dec. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
Nem nagyon. Nekem kozrejatszott a szerencse is, de vegul azert dobbantottam, hogy a gyerekeimnek jobb legyen.
2013. dec. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Alkalmazotti fizetésből nem lehet átlagos európai életszínvonalon élni.Ezalatt azt értem,hogy házat venni,kocsit fent tartani meg egy családot etetni.Esetleg még valami hobbira is költeni,meg havi egyszer el vinni szórakozni az asszonyt.
2013. dec. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Jól csinálják a környezetedben lévő (vagy volt) átlagemberek. Kimennek külföldre, átlagos képességükkel átlagbérért átlagos munkát végeznek, átlagos mennyiségű készpénzt tesznek félre ezalatt. Aztán 20-30 év után hazajönnek, és az átlagos félretett készpénzükből vesznek egy fél falut valahol Csongrádban, Hajdúságban vagy a Nyírségben, és az átlagos nyugdíjukból (~ fél milla havonta) vígan élnek még 20-30 évet kényelmesen.
2013. dec. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Ha átlagembernek azt veszem, akinek nagy nehezen megvan a 8 általános, esetleg van a kezében egy szakma, amihez sosem értett, akkor nem, nincs lehetősége. Tudás nélkül sehol a világon nem lesz normális élete az embernek. Még a nagy Németországban vagy Angliában sem.

A többinek az esélye legalább megvan, ám ez egy szolid kisebbséget jelent. Sokan persze úgy gondolják, hogy ők ebbe a szolid kisebbségbe tartoznak, és másokat hibáztatnak, hogy nem sikerül.


"Az én környezetemben (a keleti régióban élek) ezek az "átlagemberek" sorra mennek ki külföldre, mert itthon egyszerűen képtelenek elhelyezkedni."


És kint mit csinálnak? Aljamunkát végeznek, amiből előrelépés nincs, viszont biztos, hogy nem fogják tudni életük végéig csinálni, nem abból fognak nyugdíjba menni.


"Elvégeznek egy szakmát vagy diplomát, de mivel nincs pénzük arra, hogy beindítsanak pl. egy vállalkozást (teszem fel, saját fodrászat) vagy nincs ismerősük, aki betegye őket a jó helyekre, ezért próbálkoznak egy ideig a munkaügyin keresztül, aztán szépen kivándorolnak."


Külföldön sem mindenki vállalkozó. Sőt, igazából nem is nagyon vannak ilyen szakmunkák.


"Szinte mindenki azt mondja, hogy nem is tervez hazatérni."


Persze. Amikor elindul, vagy csak tervezi, akkor nem is. Hülye lenne. Hiszen odakint kolbászból készült kerítésekről hallani. Így hülye is lenne hazajönni. Csak amikor rájön, hogy azt a munkát, amit csinál, azt nem fogja élete végéig csinálni, viszont sokkal előrébb nem jutott, akkor azért elgondolkodik.

Tény, hogy átmenetileg jobb, mint itthon a 0 munka, de élete ettől még nem lesz.

2013. dec. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én szakmunkás vagyok,31 éves(kőműves)Saját családi házam,családom van.Sokat dolgozok,nem sírok és eszem ágában sincs külföldre menni cs@cskának.Itthon vagyok,és ide születtem,(nem politizálok) , teszem a dolgom ahogy tudom és kész.A külföldre vándorolt ismerőseim közül senkitől sem hallottam,hogy saját ingatlana lenne,csak azt,hogy milyen hülye vagy ,hogy itthon maradtál.Én ezekkel nem foglalkozom.
2014. febr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Hát kőműveském majd leszel te is 40 éves vagy öregebb, amikor már mindened fáj, és nem bírod úgy a melót mint fiatalon...akkor majd elgondolkodsz a nyugdíjadon is, előbb-utóbb, a gyerekeidnek jövője sehol sem lesz itt. No, majd akkor rájössz hogy mit ér az eladhatatlan házad amit fenn sem tudsz majd tartani.
2014. febr. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is tartok ettől tényleg.Nem sértődök meg ezen amit írsz,megpróbálok több lábon állni.Nem vagyok pesszimista.Ennyi erővel már most fejbe lőhetném magam?:)
2014. febr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!