Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem érti meg az emberek...

Miért nem érti meg az emberek egy része hogy rossz irányba haladtunk évekig, amikor a külföldiek befektetése jelentette az elsőszámú célt? És hogy akkor kellene változtatni, amikor nem élénk a gazdaság, hogy minél kisebb kárral megtehessük?

Figyelt kérdés
Miért kell ennyire kiszolgáltatni „ rabszolgaként” magunkat a külföldnek?
2009. nov. 26. 14:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Bocs nem barikádos, de végül is mindegy.
2009. nov. 26. 17:39
 12/16 anonim ***** válasza:

Te még hiszel a mesékben királyfi? És hány éves vagy?

Kívánom, hogy ezen gondolataidat olvassa majd a Bajnai és talán elmorzsol egy-két könnyet a szeme alatt mert arra gondol, hogy ő is volt egyszer idealista egyetemista évei alatt. A valóság és az igazság? Ugyan már! Majd az megmondja neked az igazságot akinek az érdekeit kell képviselned. Nem tudtad?

Lehetsz ezen a portálon "hittérítő" , gondolatokat ébresztő. És? Fog változni valami? Inkább megnézem a Dallast.

2009. nov. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Az ex kommunista országok közül, arányainkat tekintve nálunk van a legtöbb külföldi tőke, és a lengyeleknél a legkevesebb."


Nagyobb méretű országoknál kisebbek az egy főre jutó számok, nem túl nehéz rájönni, miért Vö. Japán és Írország, vagy az USA és Kanada adatait.


Csakhogy nem ezt kérdeztem.


Hanem azt kérdeztem, hogy tudod-e, általában milyen országokba szokott a legtöbb és melyekbe a legkevesebb külföldi befektetés érkezni. A világon, nem Magyarország és Lengyelország közül, hanem a világ 200 országa közül. Persze lehet, hogy közismert gyávaságod és őszintétlenséged miatt nem válaszolsz, akkor majd válaszolok a kérdésre én.

2009. nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Hanem azt kérdeztem, hogy tudod-e, általában milyen országokba szokott a legtöbb és melyekbe a legkevesebb külföldi befektetés érkezni.


Nem értem hová akarsz kilyukadni?

Hogy milyen jó azoknak ahova sok tőke megy?


Igen, biztos jó! Ha likvid a felhasználás, ha van profit visszatőkésítés és ha a beérkező tőke nem a saját nemzetgazdaságát teszi versenyképtelenné!


De segíts kérlek, mert pld Kínába biztosan sokan fektetnek be, de a mi szemszögünkből csak az a releváns akik hasonló cipőben járnak mint mi

2009. nov. 26. 21:49
 15/16 A kérdező kommentje:

Jah és a lengyel gazdaságban, arányaiban nagyobb a kkv-k aránya, majdnem 2× es.

Nem összevetve a magyarral. Hanem a magyar arányok összevetve a lengyellel arányokkal, az az nincs jelentősége hogy hányan laknak.

2009. nov. 26. 21:52
 16/16 anonim ***** válasza:

"Nem értem hová akarsz kilyukadni?

Hogy milyen jó azoknak ahova sok tőke megy?"


Igen. A lista eleje:

1. USA

2. UK

3. HK

4. FR

5. Belg.

6. Hollandia

7. Németo.

8. Spa.

9. Kanada

10. Olaszo.


Ezek a "gyarmatosított" országok, ahova tehát a legtöbb külföldi tőke ment.

Magyarország a 29. helyen van, Cseho. és Norvégia között.


És akkor nézzük a lista végét, azokat a daliás nemzeteket, amelyek megálljt parancsoltak a külföldi tőke beáramlásának:


147. Laosz

148. Irak

149. (St. Kitts & Nevis) (ez törpeállam, szóval nem számít, a mérete miatt van itt)

150. Afganisztán

151. Tadzsikisztán


Nem gyanús egy kicsit, hogy mintha a külföldi tőkétől nem kellene annyira rettegni? Miért éppen Magyarország jönne ki rosszul abból, amiből mindenki jól jött ki?

2009. nov. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!