Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Gyurcsány kormány megszüntet...

Terményes kérdése:

A Gyurcsány kormány megszüntette a támogatott lakás hitelt. Belekényszerítve sokakat a devizában való eladósodásra. A kúria a hitelek felvétele kori jogszabályok alapján pártatlanul döntött. Nem inkább az akkori kormány felelőségét kéne vizsgálni?

Figyelt kérdés
Együtt érzek a hitelcsapdába kerültekkel. Ám akkor is az utcára kellett volna vonulni, mikorra csak albérlet, vagy devizahitel között választhatott aki lakást akart.Az előző kormányok pedig többet tehettek volna, az őket megválasztó nép érdekében !

2013. dec. 24. 19:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem senkinek a hitelét nem kéne támogatni az államnak. És ha valaki nem tudja fizetni a felvett hitelt akkor se fizesse ki helyette a többi adófizető.
2013. dec. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
22%
1. Neked könnyű életed lehet ilyen felfogással. Aki meg nem ilyen szerencsés az le van tojva.
2013. dec. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

SENKIT nem KÉNYSZERÍTETTEL arra, hogy hitelt vegyenek fel, sem államilag támogatottat, sem deviza alapút.


A hitelfelvételek mindig ÖNKÉNTESEN történtek.


Aki nem olvasta el azt, amit aláír, az saját amgát hibáztathatja csak, senki mást.


Olyan meg nincs, hogy valainek albérlet vagy devizahitel az összes lehetösége, de ettöl függeltenül aki nem tudja a hitelt törleszteni, az maradjon az albérletben.

2013. dec. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó hogy könnyű életem van vagy nincs, hanem arról hogy ezzel a posztszocializmussal nem fogunk sokra menni. Tessék tanulni és dolgozni és nem arra várni hogy majd az állambácsi úgy is a seggem alá rak mindent mert én "szerencsétlen" vagyok.
2013. dec. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

4

Az a baj, h a tanulástól nem sokat fejlődtél.

Az állami támogatás nem jelent egyet az "ülök a seggemen" felfogással.

Ugyanis a fiatalokban kialakulhat a hajlandóság az építkezésre(új, használt lakásnál egyaránt) ami beindítja a haldokló építőipart.

Persze te ezt nem látod át, mert csak álértelmiségi vagy....

Egyébként persze, h egy nagy lehúzás volt, de senki nem fogja beismerni.

Megszüntetjük a hiteleket, eltöröljük az árfolyamgátat, szarért adjuk a hiteleket boldog-boldogtalannak, aztán ha kialakul a gáz akkor eljátszuk, h mi ott se voltunk.

Persze az is hibás, aki belement, de ne játszuk már a hülyét, mert aki azt hiszi, h véletlenek összessége az egész az legalább annyira vakon van, mint a devizások:)

2013. dec. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Annak idején mi is vettünk fel hitelt a házunkra és végül el kellett adnunk az akkori autónkat hogy ki tudjuk fizetni. Nem fizette ki helyettünk senki és nem is vártuk volna el a többi adofizetőtől. Én azt mondom hogy olyan hitelt vegyen fel mindenki amit tud fizetni és ha a rosszul megválasztott hitelt felveszi akkor egye meg amit főzött, de ne várja el az államtól hogy fizesse ki neki meg lakást adjon neki.
2013. dec. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

Na látjátok gyerekek, ez meg a másik:)

Nem kell segíteni a devizásokon, hagyni kell, h megegyék, amit főztek.

Aztán majd azt veszitek észre, h az egyébként is haldokló gazdaság még jobban beáll, mert a devizások(mivel sokan vannak) nem vásárolnak, csökken a fogyasztás, ennek következménye, h a vállalkozók szépen leépítenek, ha nem csődbe mennek, még több munkanélküli.

Onnan meg egyenesen jön a közbiztonság csökkenése stb.

De hát ehhez, h átlásd nem elég értelmiséginek lenni, ehhez több kell.

Lehet megköszönni, h tájékoztatást adtam!!!;)

2013. dec. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ilyen alapon akkor osztogassa az állam a húszezreseket mindenkinek csak úgy hogy nőjön a fogyasztás... Ez nem így működik.
2013. dec. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ez se úgy működött.

Van arany középút, ami még ideális.....

2013. dec. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tényleg hihetetlen, hogy még mindig vannak olyan fogyatékosok, akik azt böfögik, hogy a hitelesek hibája, ami történt. Hál'istennek nekem nincs devizahitelem. Ettől függetlenül átlátom azt a folyamatot, ami ezeket az embereket bajba sodorta, és nem őket hibáztatom.
2013. dec. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!