Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar társadalmat miért...

A magyar társadalmat miért hatja át ilyen mértékű bizalmatlanság?

Figyelt kérdés

Állandóan nyavajgunk, hogy mennyire túlszabályozott az ország, az állam mindenbe beleszól, de szerintem pont mi akarunk ilyen országot. És pontosan azért, mert nem bízunk egymásban.


Akárhányszor felmerül, hogy egy szabályozást enyhíteni kellene, akkor azonnal megjelennek a károgók, hogy "mi van, ha...", és ettől az emberek többsége azonnal meg is ijed.


Pontosan ezért ilyen szigorú a fegyvertartás szabályozása, ezért nem lehet, csak vényre kapni eseményutáni tablettát, ezért van alapjáraton betiltva a közterületi alkoholfogyasztás és ezért olyan nehézkes építési engedélyhez jutni. Ezek mögött mind-mind a bizalmatlanság áll.


2014. jan. 2. 18:32
1 2
 11/19 Ozmium42 ***** válasza:
A bizalmatlanság az etnikai kohézió hiánya miatt van, az pedig az etnikumok keveredése miatt. "Magyar az, aki magyarnak vallja (hazudja) magát!" "Magyar az, akinek fáj Trianon!" "Magyar az, aki magyar állampolgár!" stb.
2014. jan. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
11: Ugyan már! A saját szomszédunkban nem bízunk meg, etnikai hovatartozásától függetlenül.
2014. jan. 2. 21:25
 13/19 Ozmium42 ***** válasza:
Tudod a szomszédod etnikai hovatartozását? Ismered a családi genealógiáját?
2014. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Ki beszélt itt arról, hogy rendszeresen? De jó lenne, ha inkább az értelmére világítanál rá. "


Te: "Ehelyett itthon felnőtt embereknek kell megalázó "vizsgálatra" járni, terhelve ezzel az egészségügyi rendszert. "


Komolyan, HOL lehet ilyen veszélyes magas hormontartalmú gyógyszert vény nélkül kapni? Konkrétan. Amúgy az értelme csak annyi, hogy ne lehessen elhajtatni vele gyermeket.


"Na igen, pontosan ilyen tipikus károgókról beszéltem. Volt két ilyen eset az elmúlt 20 év alatt (vagy te többre emlékszel?), aztán azóta már a Luke Skywalkert is bilincsen viszik el a TEK-esek előadásról. "


Ez az eset pont a majdnem tragédia után volt. Nem kell ezen változtatni, most is kb nulla ráfordítással bármikor szerezhetsz fegyvertartási engedélyt. Itt a környéken is elég helyen van.


"Előfordult már, nem egyszer. Településtől, meg attól függ, hogy éppen milyen téren kell "eredményeket" felmutatnia a rendőrségnek. Budapesten is láttam már nem egy ilyen razziát, vidéken meg pláne utaznak erre. A csöveseket szerintem ugyanazok a jogok illetik meg, amik engem is. "


Vidéki vagyok, sosem büntettek emiatt, pedig a város legnépszerűbb helye pont egy park, ráadásul egy középiskola előtt. Ott van kapásból két kocsma, a punkok is egész nap ott vedelik a kannást az utcán, senkit nem érdekel.


"Egyes településeknek még ez sem elég, ők ezen felül még az éjszakai alkoholárusítást is betiltották."


Régen meg délután 2-ig ha jól emlékszem nem lehetett alkoholt venni. Akkor sem haltak bele az emberek.

2014. jan. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

"Te: "Ehelyett itthon felnőtt embereknek kell megalázó "vizsgálatra" járni, terhelve ezzel az egészségügyi rendszert. " "


Te debil vagy? Ebben hol szerepel a rendszeres szó?


"Komolyan, HOL lehet ilyen veszélyes magas hormontartalmú gyógyszert vény nélkül kapni? Konkrétan. Amúgy az értelme csak annyi, hogy ne lehessen elhajtatni vele gyermeket. "


Mondom, szinte az összes szomszédos országban. Szlovénia, Ausztria, Szlovákia... Könnyebb lenne felsorolni, az EU-ban hol NEM.


"Ez az eset pont a majdnem tragédia után volt. Nem kell ezen változtatni, most is kb nulla ráfordítással bármikor szerezhetsz fegyvertartási engedélyt. Itt a környéken is elég helyen van. "


Figyelj már, egy alapvetően tiltó szabályozást ne legyen már elég azzal indokolni, hogy "mer' miér' ne!". Ennél valami komolyabb érvet várnék.


"Vidéki vagyok, sosem büntettek emiatt, pedig a város legnépszerűbb helye pont egy park, ráadásul egy középiskola előtt. Ott van kapásból két kocsma, a punkok is egész nap ott vedelik a kannást az utcán, senkit nem érdekel. "


Ok, téged soha nem bűntettek, ergo senki mást sem. Amiről nem tudsz, az nem is létezik, világos.


"Régen meg délután 2-ig ha jól emlékszem nem lehetett alkoholt venni. Akkor sem haltak bele az emberek."


Na ez az érvelés is hungarikum sajnos... Akkor sem haltak bele, hát szuper, mit is képzelek magamról, mikor meg merem kérdőjelezni az értelmét. Szomorú, hogy neked már a szádba sem kell adni a mantrát, mondod te magadtól.

2014. jan. 2. 21:41
 16/19 anonim ***** válasza:

Gondolom azért, mert a legtöbb ember elég megbízhatatlan.

Akiről pedig tudom, hogy megbízhatatlan, abban nem fogok megbízni, mert átcseszi a fejemet.

Szóval ilyen ez.

2014. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Te debil vagy? Ebben hol szerepel a rendszeres szó? "


Öreg anyád térde kalácsát, akkor meg miért okoz gondot egy felnőttnek egy orvosi vizsgálat? Tiszta dedó vagy bszd meg.


"Mondom, szinte az összes szomszédos országban. Szlovénia, Ausztria, Szlovákia... Könnyebb lenne felsorolni, az EU-ban hol NEM. "


Forrás? Én elhinném, de azért dolgoz már meg a bizalmamért, ha már ilyen bizalmatlanok a magyarok.



"Figyelj már, egy alapvetően tiltó szabályozást ne legyen már elég azzal indokolni, hogy "mer' miér' ne!". Ennél valami komolyabb érvet várnék. "


Oké, indoklás: idióta fegyverbzik és unatkozó egyetemisták ne lőjék egymást halomra... amúgy meg még mindig tartom magam ahhoz: nem szigorú a hazai szabályozás, bármikor beszerezhetsz magadnak egy pisztolyt otthonra, nem kell hozzá túl nagy utánajárás.


"Ok, téged soha nem bűntettek, ergo senki mást sem. Amiről nem tudsz, az nem is létezik, világos. "


De, rólad tudok... EGYEDÜL RÓLAD! Pedig ez szokott téma lenni ismerősöknél, de eddig senki nem mondta, hogy megbüntették. Viszont annak felettébb örülök, hogy téged igen, muhaha.


"Na ez az érvelés is hungarikum sajnos... Akkor sem haltak bele, hát szuper, mit is képzelek magamról, mikor meg merem kérdőjelezni az értelmét. Szomorú, hogy neked már a szádba sem kell adni a mantrát, mondod te magadtól."


Akkor az volt az értelme, hogy ne legyen az összes csöves részeg már délben és ne hányja össze az aluljárókat. Erre sajnos azért volt szükség, mivel szerinted mindenki egyenlő... szerintem is, úgyhogy inkább nem vennék délelőtt sört, ha nem kell hányásszagban BKV-znom, amikor mégis arra vet a szél.

2014. jan. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

"Öreg anyád térde kalácsát, akkor meg miért okoz gondot egy felnőttnek egy orvosi vizsgálat? Tiszta dedó vagy bszd meg."


Nincs semmiféle vizsgálat. Bürökrácia van, meg kioktató, fölényeskedő emberek a rendszerben. Ez egy értelmetlen és nem kicsit megalázó procedúra. De majd egyszer szakadjon ki a gumi péntek este, aztán megtudod milyen a rögmagyar valóság.


"Forrás? Én elhinném, de azért dolgoz már meg a bizalmamért, ha már ilyen bizalmatlanok a magyarok. "


Nem gondolod, hogy majd tételesen idelinkelgetem neked az összes ország vonatkozó törvényét. Értelme sem lenne. Cáfolj meg inkább, ha tudsz! ;)


"Oké, indoklás: idióta fegyverbzik és unatkozó egyetemisták ne lőjék egymást halomra... amúgy meg még mindig tartom magam ahhoz: nem szigorú a hazai szabályozás, bármikor beszerezhetsz magadnak egy pisztolyt otthonra, nem kell hozzá túl nagy utánajárás. "


Hát, mihez képest ugye. A wikipedia így fogalmaz: "Hungarian gun law is relatively strict".


"De, rólad tudok... EGYEDÜL RÓLAD! Pedig ez szokott téma lenni ismerősöknél, de eddig senki nem mondta, hogy megbüntették. Viszont annak felettébb örülök, hogy téged igen, muhaha. "


Jó, hát akkor élj továbbra is burokban! Majd ha egyszer mégis megbüntetnek, akkor talán átgondolod. Mert bizony a lehetőség ott van.


"Akkor az volt az értelme, hogy ne legyen az összes csöves részeg már délben és ne hányja össze az aluljárókat. Erre sajnos azért volt szükség, mivel szerinted mindenki egyenlő... szerintem is, úgyhogy inkább nem vennék délelőtt sört, ha nem kell hányásszagban BKV-znom, amikor mégis arra vet a szél."


Erre már nem tudok mit mondani, maximum gratulálni a hozzáállásodhoz. Ha te emiatt elfogadhatónak tartod, hogy jelentősen korlátozzanak a sörvásárlásban, akkor te egy tökéletes alattvalója vagy ennek a rendszernek.

2014. jan. 2. 22:59
 19/19 anonim ***** válasza:

"Erre már nem tudok mit mondani, maximum gratulálni a hozzáállásodhoz. Ha te emiatt elfogadhatónak tartod, hogy jelentősen korlátozzanak a sörvásárlásban, akkor te egy tökéletes alattvalója vagy ennek a rendszernek."


TE VAGY A SÖRMINÁTOR, TÉGED NEM KORLÁTOZHAT SENKI! :DDDDD Te jó ég, ekkorát rég röhögtem :D Alapvető emberi jog mától a sörvásárlás és fogyasztás, bármikor, bárhol!


"Nincs semmiféle vizsgálat. Bürökrácia van, meg kioktató, fölényeskedő emberek a rendszerben. Ez egy értelmetlen és nem kicsit megalázó procedúra."


Még egyszer mondom: dedó. Vihar a biliben.


"Nem gondolod, hogy majd tételesen idelinkelgetem neked az összes ország vonatkozó törvényét. Értelme sem lenne. Cáfolj meg inkább, ha tudsz! ;) "


De gondolom. Én csak unatkozom, téged idegesít ez ennyire.


"Hát, mihez képest ugye. A wikipedia így fogalmaz: "Hungarian gun law is relatively strict". "


A Wikipédiát meg még én is szerkeszthetem.


"Jó, hát akkor élj továbbra is burokban! Majd ha egyszer mégis megbüntetnek, akkor talán átgondolod. Mert bizony a lehetőség ott van. "


Akit nem büntettek meg közterületen piálásért, az burokban él és nem igazi sörminátor! Áldassék!

2014. jan. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!