Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy fontos kérdéseem van ami...

Egy fontos kérdéseem van ami szerintem sok félreértést tisztázna: a normális, tisztességes, becsületes zsidó emberek miért nem emelik fel a hangjukat a cionizmus ellen?

Figyelt kérdés
Nem zavarja őket, hogy miattuk, igazából alaptalanul, mindeki a zsidókat, ateljes népet szidja? Ez igazságtalan szerintem. Ti mit gondoltok?

2014. jan. 3. 17:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Felemeli néhány, de a fősodratú média nem reklámozza őket.


A Simon Wiesenthal központ, mint tudjuk elég cionista szervezet.

Minden évben készítenek egy listát, hogy szerintük kik a legnagyobb antiszemiták, a 3. legantiszemitább helyre egy olyan ember került, aki maga is zsidó, de ellenzi a cionizmust és nem elfogult Izraellel szemben.


De, ott van például Norman Finkelstein is, ő is zsidó és Izrael ellenes.Őt ki is tiltották Izraelből.


Valószínű, hogy ezért is meri kevés zsidó felvállalni, mert félnek, hogy kirekesztik őket.

2014. jan. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6%
Vannak rendesek? :A kivétel erősíti a szabályt. Nem igaz amit róluk mondanak? :Nem zörög a haraszt ha nem fújja a szél.
2014. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

A cionizmus megjelenese elott tobb szaz evvel mar volt zsido-ellenesseg, azt nem a cionizmus hozta letre.

A cionizmus lenyege, hogy a zsidoknak a sajat osi orszagukban, Izraelben kell elniok - mikozben az ott elo nem zsido nepesseg teljes demokratikus jogokat elvez. Miert kene ez ellem szot emelni?

2014. jan. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
6%
Mert normális, tisztességes, becsületes zsidó emberek nem léteznek.
2014. jan. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%

Nem igazán.


Nekem van egy rendes cigány ismerősöm, aki jóravaló és normális életet él, de amikor szóba kerülnek a putris és agresszív haverjai és hogy a cigányok nagy része milyen, akkor ő egyből ott terem és elkezdi védeni őket, mint valami szent teheneket. Mindig azt mondja, hogy nincs ezekkel a cigányokkal probléma, el kell fogadni, hogy ők ilyenek. A barom nem képes belátni, hogy ezek miatt ítélik el őt is azok, akik még nem ismerik, csak annyit látnak, hogy cigány...

2014. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5%

Vagyis amikor mennek a nagy holo-uszítások, magyargyalázások, akkor nincs egy zsidó sem, aki feláll és azt mondja: "kérem, ez csak pár nagyhangú agresszív, pénzéhes csahos kutya, de mi, a többség, az orvos, a tanár, a boltos stb, mi nem ezek vagyunk, mi csak éldegélünk, ahogy bárki más."

Nem sok ilyen volt mostanában, az biztos. Feltételezem, hogy a cionista lobbi ezeket árulónak tekintené és kiherélnék őket.

Valószínúleg ők legalább annyira összetartó brancs, mint amennyire megosztott és egymásra uszított a magyar.

De az is lehet, hogy a kuruc látja jól és akkor érzik magukat zsidónak, ha retteghetnek :) A nagyhangúak folyvást arról ugatnak, hogy mennyire félnek. Hát ilyen egy valóban rettegő csoport? :)

2014. jan. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

18:36


Gondolkodj mielőtt ilyen meggondolatlan butaságokat írsz! Én magam is rendelkezem zsidó felmenőkkel, és érdekes módon soha életemben nem loptam, nem vertem meg/bántalmaztam senkit, nem okoztam kárt ennek az országnak. Azokról a zsidó származásúakról akiket ismerek, szintén elmondhatóak ugyanezek. Szóval jobb lenne, ha nem írogatnál felelőtlenül, és nem keltenél ellenségeskedést kizárólag azért, mert van pár olyan izraelita, akik az élet bármely területén kárt okozotak neked.

2014. jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Ahogy te is jól leírtad, Magyarországon a közvélemény nem fest túl pozitív képet a zsidókról. Van egy elég nagy olyan társadalmi réteg, akik szívesebben látnák ezt a kisebbséget országhatárainkon túl, vagy szélsőséges esetekben akár még ott se.


cionizmus (a Sion/Cion szóból): zsidó mozgalom a világon szétszórtan élő zsidók egy hazába, a Sion körüli Izraelbe való összegyűjtésére.


Én, mint magyar zsidó, akinek élete során (két évtized) még bizonyos közeli ismerőseitől, barátaitól is titokban kellett tartania felmenői vallását, nem látom okát, hogy miért ne támogassam a cionizmust.

Nem azt akarja az összes gyűlölettől fröcsögő, vérszemű önjelölt náci, hogy a mi fajtánk takarodjon az ő Magyaroknak Szentelt Országából? Dehogynem. Akkor mi is a bajuk a cionizmussal pontosan?

Az, hogy azt sem tudják, mit jelent. Csak gratulálni tudok.

2014. jan. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

2-es!

behelyettesitve a zsido szot azzal hogy magyar,es ugy is igaz!!

-------------------------------------------------------

4,;-

ez ratok magyarokra is igaz!!

2014. jan. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

zoligyerek!

no es a sokkalta regebbota rendszeresen ZSIDOGYALAZO MAGYAROK-kal mi legyen??

mit vartatok a fojtonos zsidozasaitokert tolunk cserebe?csak nem egy csokor ibolyat??

2014. jan. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!