Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Helyes az, hogy a Fidesz a...

Helyes az, hogy a Fidesz a középosztályt támogatja a legjobban, nem minden réteget kéne, rászorultsági alapon támogatnia, egy mindenkori kormánynak?

Figyelt kérdés

Egy kormánynak mind a szegényeket, mind a középosztályt, és ha kell a gazdagokat is támogatnia kell, kéne, mert egy kormány az ország, tehát minden ember kormánya. A Fideszt sokszor úgy azonosítják, hogy: vagy a gazdagok, vagy a középosztály kormánya, dehogy a szegények kormánya, ilyet még nem hallotta!


Én Fidesze szavazó vagyok, de nagyon elbizonytalanít, hogy nem hangsúlyozzák azt eléggé, hogy a szegényeken, meg az alacsony keresetűeken segíteni kell, mindig a középosztály, meg a gazdagok, akiktől nem sajnálom!


Hogy is van ez?


Minap hallgattam államtitkár Urat, hogy ők lényegében a középosztály kormánya (nem így kimondva, de a lényeg ez volt, utalt rá) és a szegényeket fel kell zárkóztatni a középosztályhoz. Nem úgy kéne, hogy először azon segítünk, aki tényleg rászorul, tehát a szegényeken? De ha a középosztályt erősítjük meg, akkor hogy zárkózik fel a szegény?


Mi ennek az egésznek a lényege? A Fidesznek csak a középosztálybeli emberek az emberek, vagy a szegényekre is számít?



2014. jan. 4. 12:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%

Sok szegény maga is tehet a szegénységéről.

Bőven vannak olyanok akiken nem lehet segíteni.

2014. jan. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

És akkor őket hagyjuk a fenébe? A sok szegény tehet a szegénységéről, az nem egyenlő azzal, hogy minden szegényt le kell tojni!


És most nem arra voltam kíváncsi már bocsánat, nem akarok udvariatlan lenni, hogy a szegényeket véleményezzük, hanem kíváncsi vagyok a politikájuk lényegére! Köszönöm.

2014. jan. 4. 12:40
 3/18 anonim ***** válasza:

ha létrejön egy erős középosztály akkor nő a gazdaság, ez a céljuk, de a szegényeknek is adnak lehetőséget felemelkedni, a semmihez nem értőknek meg közmunkát.

Nyilván egy orvosnak láthatóan többet kell keresnie mint egy asztalosnak pl, ez nyilvánvaló

2014. jan. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én mondjuk egyet sem tudok amivel csak a középosztály jár jól. Kérlek mondj párat?
2014. jan. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


A baj, hogy a minimálbéreseket még "büntették is" míg a középosztály, azon belül is, akik tehetősebbek, nagyon jól jártak az adóval, míg a minimálbéresektől elvonták az adójóváírást, ők meg rosszabbul jártak. A választ, amúgy köszönöm, ezt értem, és ezt el is fogadom, mert talán ez még korrekt is lenne, csak azt nem értem, hogy ezt miért kell ennyire kihangsúlyozni? Én most pályakezdő vagyok, és szakmunkás minimálbérből fogok élni (nagyon úgy néz ki) nos nekem sem esik jól, hogy a kormány állandóan a középosztállyal példálózik, ami nem baj, nem sajnálom tőlük, de a szegényekről szinte semmi szó nem esik, se a minimálbéresekről, csak annyi, hogy eltörölték az adójóváírást, amivel rosszabbul jártak!


Aki bruttó 300 ezer felett keres, ők nagyon jól jártak. Az átlagfizu kb 150 nettó, ez bruttóban kb 225 ezer forint. Akik meg az adórendszerrel jól jártak, ők a felső-középosztály, és a tehetősebbek, nem azok akik nettó 150-et vihetnek haza, szóval én ezt nem értem. Nem lehet mindenki orvos, mindenki tanult ember, és ha őket nem segítik, legalább ne büntessék újabb adókkal.


De ha ezzel az ország megerősödik, akkor oké.

2014. jan. 4. 12:51
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

A fidesz a gazdagok elkötelezettje, a gazdagok pártja, nekik kedvez szinte minden intézkedéssel orbán és a pártja.

A kisembereket csak adóztatják agyba főbe de kapni alig kapnak valamit, amit elvesz a kisemberektől orbán odaadja a gazdagoknak. Ez az ő olvasatában az egyenlő teherviselés elve. Tiszta röhej az egész fidesz.

2014. jan. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

" Én mondjuk egyet sem tudok amivel csak a középosztály jár jól. Kérlek mondj párat?"


Ezt nem állítottam, csak az államtitkár hangsúlyozta ki.....de sok nyilatkozatukban is mindig a középosztályt emlegetik:



http://www.youtube.com/watch?v=HD7jVngvra8


( 5. perc után az államtitkár szinte ezzel kezdi..)

2014. jan. 4. 12:52
 8/18 nevenincsember válasza:
100%

Magyarországon nincsen középosztály, vagyis nagyon vékony réteg. Sokan azt gondolják, hogy az a középosztály azokból áll akik az irodákban ülnek és havi 200-500 ezer Ft-ot keresnek, pedig nem. A normál stabil középosztálynak vállalkozókból, orvosokból, illetve egyéb más "felső kategóriás" diplomával rendelkező szakembereknek kellene alkotniuk (pl. mérnökök, gyógyszerészek, közgazdászok stb.). Ezeknek pedig az átlag keresetük jóval 500+ ezer Ft kellene, hogy legyen, sőt felülről kellene, hogy súrolják az 1 millió Ft-ot. Jelenleg nagyon alsó kategóriás középosztály van Magyarországon, akiknek a keresetük sok esetben meg sem közelíti még a 500 ezer Ft-ot sem. A többségük valamelyik főiskolán szerzett diplomát valamilyen pénzügyi vagy menedzsment szakon és most irodában ülnek havi 200-300 ezer Ft-ért. Jelenleg elméletben ők alkotják a középosztályt, gyakorlatban nagyon kicsi a gazdaságra gyakorolt hatásuk. A normál országokban a középréteg adja a gazdaság stabilitását, itt erről szó sincs.


Tehát figyelemre méltó középosztály nincs, tehát a kérdés önmagában értelmetlen. A Fideszről pedig tudjuk, hogy a saját magukon és a focin kívül senkit sem támogatnak.

2014. jan. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az MSZP rászorultsági alapon támogatta a legszegényebbeket, de közben nem vette figyelembe, hogy egy ember 100 ezer nettóból hány embert tart el. Így tűnt el a középosztály.
2014. jan. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

mondjuk akik milliókat keresnek azokra nem vonatkozik az SZJA, azok vállalkozók, őket lehetne gazdagnak nevezni.

Én 130-140-et fogok keresni egy Eü diplomával, nekem ez elég lesz főleg hogy anyámékkal élek :D Összegyűjtök pár millát, de ha nem így lenne akkor sem lenne gáz, ha megvan létminimumhoz szükséges pénz, már bárki elérheti a boldogságot. Nah ez az amibe bénák vagyunk, sok a depresszív ember MO-on, pedig nem vmi rossz a GDP-nk

2014. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!