Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak engem háborít fel, hogy...

Csak engem háborít fel, hogy minden nap van valaki, aki az iránt érdeklődik, hogy rászorultsági alapon kaphat-e kedvezményt az abortuszára?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék: nem azokat a nőket akarom elítélni, akik olyan nehéz helyzetbe jutottak, hogy úgy tűnik számukra, hogy ez az egyetlen járható út. Feltételezem, hogy egyetlen nő sem hozza meg egykönnyen ezt a döntést, és az ember szerintem élete végéig cipeli egy ilyen döntés terhét. Őszintén sajnálom őket. De könyörgöm, ha valaki olyan elképesztően nehéz helyzetben van, hogy nemhogy felnevelni nem tud benne egy gyermeket, de az abortuszt sem tudja kifizetni, akkor miért nem védekezik máshogyan?! Persze, tudom, sokszor mégis "becsúszik" a baba, de tegyétek a szívetekre a kezetek: azért az esetek túlnyomó részében nem erről van szó?

Nem értem, miért kellene az államnak ezeket az abortuszokat támogatnia. Én veszélyeztetett terhesként fekszem hónapok óta és reszketek, csakhogy megmaradjon a babám, közben természetesen táppénzen vagyok (bár nagyon szívesen mennék dolgozni!), és diplomás létemre 60 ezer forint táppénzt kapok. Szerintem a hozzám hasonló helyzetbe kerülteket kellene támogatni, nem a többszörös abortuszosokat, nem?


2012. febr. 8. 12:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
21%
Teljesen egyetértek veled, én is ellenzem az abortuszt, csak olyan esetben engedélyezném, ha az illetőt megerőszakolták vagy tudni lehet, hogy beteg lesz a gyerek. De ha valaki felelőtlen volt, az megérdemli a sorsát (de lehet, hogy evvel csak a gyereknek lesz rossz). Amúgy is fogy a magyarok száma. Tudom persze, hogy ebben a világban nehéz gyereket vállalni az anyagiak miatt, de a védekezést valóban meg lehet oldani felnőtt emberek módjára.
2012. febr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
35%

Ne haragudj, de engem meg a te hozzáállásod háborít fel.

Hiszem azt, hogy az abortuszosok többsége nem úgy áll hozzá, hogy nem védekezem, legfeljebb elmegyek abortuszra.

Nincs 100%-os védekezés, kapásból hat olyan nagyon közeli ismerőst, rokont (köztük saját magamat!) fel tudok sorolni, akik tényleg védekeztek és mégis babásak lettek.

Én: szoptatás (hébe-hóba mensi) és spirál mellett

Anyukám: spirál mellett

Anyósom: spirál mellet

Húgom: óvszer

Barátnő: gyógyszer

Rokon csajszi: esemény utáni tabletta: ikrek!

Ebből ugyan "csak" 3 abortusz lett (egy orvosi indikáció miatt).


Én is feküdtem hónapokig vesz. terhesség miatt, tudom milyen az. Azért kapod a táppénzt. Az már más kérdés, hogy ezek szerint nem volt túl jó a fizetésed, de erről meg nem az állam tehet...


Egyébként az állam azért támogatja ezeket az abortuszokat, mert még mindig olcsóbb, mintha neki kéne felnevelnie ezeket a gyerekeket.

2012. febr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
63%
van, hogy a gyógyszerre, spirálra, hüvelygyűrűre, gumira sincs pénz, a pasi nem akarja felhúzni, asszonynak meg kuss van. Aki meg annyira felelőtlen, hogy nem tudja, hogyan kell védekezni, arra egy macskát sem bíznék, nemhogy gyereket. Inkább vetesse el.
2012. febr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos nem csak téged háborít fel. Csakhogy nem láttok bele ezekbe a sorsokba. Te sem tudhatod, hogy az az adott nő, aki erre kényszerül, havonta mennyi pénzből gazdálkodik, és kibírja-e a meglevő gyerekei mellett az abortusz költségét a családi költségvetés. És hidd el, nem mindegyikük elmaradott figura, csak most nehezen megy nekik. Itt szokott jönni, az akkor honnan telik internetre szöveg. Hát sokuknál úgy, mint nálam, a Cafetéria tartalmazza, és nem lehet belőle kenyeret venni.

Én ilyen emberekkel dolgozom. Van aki spirál mellett, van aki tabletta mellett lett terhes. Van olyan is, akinek már a 2. abortusza volt spirál mellett. 100%-os védekezés nincs, max. az önmegtartóztatás. Az olyan család pedig, aki ennyire rosszul áll anyagilag, nem engedheti meg magának, hogy szedje a nő a tabit, mellette meg vegyenek gumit is, amikor a 3 havi adag 7000Ft. És az jó néhány kiló kenyér. Szerintem tudod mit kellene támogatni? A fogamzásgátlást, az talán megoldás lenne.

Megértem az elkeseredettségedet is, de hidd el, neked nem lenne könnyebb attól, ha nekik nehezebb lenne.

Jöhet a lepontozás....

2012. febr. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
89%
Első! Attól még, hogy fogy a magyar, nem fogok tudni +1 gyereket eltartani, ha becsúszik spirál mellett.
2012. febr. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
35%
A terhesség természetes, evolúciós folyamat, ezért is csúszik be sokszor védekezés mellett is, mert "kell" a gyerek. Ez normális. Az a nem normális, hogy szembeszállunk a természet rendjével és megszakítunk egy olyan folyamatot, ami nagyon is normális kellene, hogy legyen. De ez csak a mai világban van így. A régi világban, mikor még nem ismerték az abortuszt, vállalták a gyereket. Igaz, volt vagy 10 gyerek egy családban, de ez volt a normális, hiszen az emberi léthez tartozik a szaporodás. Persze akkor is volt olyan, hogy vki mégsem állt készen a terhességre, akkor volt a spontán vetélés, ami a mai napig úgyszintén természetes folyamat.
2012. febr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
72%
Abortusz mindig is volt, mindig is lesz. Régen sem volt ez másképp, csak akkor nem volt róla statisztika, hanem kiment a bába/javasasszony/füves asszony és "elintézte okosba'", amibe vagy belehalt a nő is vagy nem!
2012. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Hát, azért ennyire véresszájú hozzászólásokra nem számítottam... Mint pl a nemtudomhanyadik válaszoló az x darab védekezés mellett teherbe esett ismerősével. Meg én nem azt mondom, hogy nekem jobb lenne, ha nekik rosszabb lenne, Azt is hangsúlyoztam, hogy sajnálom ezeket a nőket. De azért van véleményem. Mégegyszer elmondom, nem arról beszélek, aki spirál/tabletta stb. mellett lett terhes. arról, aki nem képes felrakatni egy nyamvadt spirált, mert állam bácsi majd kifizeti az abortuszát rászorultsági alapon.

Azért elkeserítő, hogy ennyire elferdült az emberek józan ítélőképessége, tényleg...

2012. febr. 8. 12:47
 9/38 A kérdező kommentje:
Még annyit hadd mondjak el, én is olyan gyerekekkel dolgozom, akiknek átlagosan 6-8 testvérük van. És igen, elismerem, hogy nem könnyű anyagi helyzetben vannak. De ha az elsőnél védekeztek volna, amikor még nem voltak teljesen lecsúszva (14-16 évesen!), akkor nem alakult volna ki ez a helyzet.
2012. febr. 8. 12:50
 10/38 anonim ***** válasza:
81%
Na, avval meg tényleg nem értek egyet, hogy kiskorúak teherbe esnek! Ebben az esetben viszont elgondolkodtató lenne az abortusz.
2012. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!