Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ki lehetne kénysze...

EagleHUN kérdése:

Szerintetek ki lehetne kényszeríteni így a kormányból az Igazságszolgáltatást a Deviza hitelesekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval a Devizahitelezés több sebből vérzik ezt mindenki tudja.

Devizahitelesek több ponton is perelték a bankokat és bár a szerződés jogtalanná nyilvánítását nem sikerült elérniük, a vételi és eladási különbözetet megnyerték a Bankokkal szemben első és másodfokon is! Ugyanis 2003 és 2010 között törvény is volt rá hogy 1.5%-nál ez a különbözet nem lehet nagyobb! Vagyis ha 200Ft-on vette föl a hitelt maximum 200+1.5%-ot számolhat el a bank a visszafizetés kori átváltáskor, tehát lényegében majdnem az eredeti árfolyamon köteles visszavenni, nem a 400Ft-oson.

Ezenkívül még több más pontos is bele lehet kötni a devizahitel szerződésekbe pl: az egyoldalú módosítás, vagy amiben az uniós bíróság adott igazat nekik hogy nem közölték előre pontosan a feltételeket (Azaz nem volt benne a szerződésekben mennyit kell majd visszafizetni ez Uniós jogba ütközik!)

Ennek ellenére a kormány mindenféle fél megoldásokkal próbálkozik, árfolyamgát, meg végtörlesztés stb...nyílván a bankok javára.

De pl ott van az is hogy a Bank aláírta hogy az ingatlan fedezi a hitelt, aztán amikor lefoglalják akkor "de még tartozol...." szerintem ez is aggályos jogilag vagy legalább a törvények hiányosak voltak ez ügyekben.


Több olyan riportot is láttam ahol közgazdászok fejtegetik, hogy a Bankok által elrakott bónusz 3000-milliárdra az államnak fáj a foga. A Bankok már tudják hogy úgysem tarthatják meg, nem véletlen hogy többen is bejelentették hogy kivonulnak még a választások előtt (fogd a pénzt és fuss taktika)! A kormány most ezekkel az eddig tett lépésekkel arra játszott hogy ne az emberekhez kerüljön vissza ez a plusz pénz hanem az övék legyen (árfolyamgátas számlák).

Sőt most valószínűleg pont emiatt az alkotmánybíróság is kimondta hogy Jogosak a szerződések.


Szóval én erre azt találtam ki hogy készítek egy honlapot, arra hogy a devizahiteleseket vagy egy részüket összeszervezzem. Leírva hogy mi a célja, lesz rajta fórum ahol dumálhatnak meg egy szép nagy visszaszámláló, ami még 1-2 hónappal a választások előtti időpontig számol vissza. Amikor eléri a 0-át a még fizetni tudó és az oldalt elolvasó Devizahitelesek egyszerre beszüntetik a hiteltörlesztésüket (kiváltképp azok akiktől már le is foglaltak ingatlant ingót és semmijük sem maradt ami lefoglalható). Szóval egyszerre mindenki!!! Na ettől már megijedne szerintem kellően a kormányzat (főleg így választások előtt) meg a Bankok hiszen ez olyan fiskális problémákat okozna náluk ami csődbe vinne sok bankot, és meginogna emiatt a gazdaság is (Csődveszély). Így mind a kormány mind a bankok rá lennének kényszerítve hogy kiegyezzenek a devizahitelesekkel amíg a számláló 0-ra nem ér. Ez a dátum mondjuk lehetne március 15-e.


A Devizahiteleseknek nagyon félni vagy vesztenivalójuk nincs, ha nem fizetnek. Sokuktól már lefoglalták az ingatlant vagy ingót, sokuknál nagyobb a törlesztőrészlet mint a fizetésük 30%-a (ha egyáltalán van nekik), ugyanis ennyit stornózhat a bank nem többet ha jól tudom!


Én nem vagyok devizahiteles (szerencsére), de a családomban akad.


Szóval ha erre az összeszervezésre a devizahitelesek között lenne elég kereslet én szívesen megcsinálok egy ilyen honlapot nekik ingyen és biztosítom a használatát is ingyen!


Tehát a kérdés az jó ötlet -e így "megzsarolni" a választások előtt a kormányt?

És ha igen hányan élnének ezzel?

Én úgy saccolom hogy 50ezer hiteles már elegendő lenne, persze minél több annál jobb annál drasztikusabb a hatás!


Végső soron ha sem a kormány sem a Bankok nem engednek az 1x1-ből a következő legrosszabb eset történhet meg:

-Bedőlnek a bankok és esetleg emiatt országcsőd lehet. (Most itt elárulom hogy ahol csődöt jelentettek pl Írországban, meg Izlandon, már rég túl vannak mindenen és megy a fellendülés, szóval nem biztos hogy ez olyan rossz ahogy beállítják! Csak a kormányon lévőknek rossz mert leváltják őket!)

-Viszont egy tömeges bankcsőd esetén akár az a szitu is előállhat hogy nem lesz jogutód vagy az állam lesz a jogutód. És így az állam vagy a csődbiztos dönthetnek arról is hogy egyszerűen eltörlik az adósságokat (meg ezzel együtt a betéteket is bizonyos összeg fölött)!

Tehát a legnagyobb hitellel rendelkezők jól a legnagyobb betétekkel rendelkező gazdagok meg rosszul járnak.


Vélemények erről az ötlettől?

(Szerintem utolsó esélyetek! A kormány a választásokig vár, utána zsebre vágja majd egy huszárvágással a 3000 milliárd pluszt (elveszi a bankoktól) amit ti kifizettetek bónuszban és most az árfolyamgátas számlákon gyűlik össze! Vagyis sosem fogjátok visszakapni a plusz pénzetek amit befizettetek! Jelenleg ez körvonalazódik!)


Devizahitelesek hányan csinálnátok ezt meg?


Kezdjem csinálni ezt a honlapot?



2014. jan. 5. 12:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kásler Árpád szervezett ilyen mozgalmat.

A legutóbbi számláló állása: 8061 nem fizető.

376.071.910 Ft nem fizetés/hó


Akkor éri meg bedönteni a hitelt, ha nincs mit veszíteni, tehát, ha az összes elveszíthető vagyon értéke kevesebb, mint a követelés.


Ha valakinek van egy csekély néhány milliós hitele, az nem fog kockára tenni egy 30 milliós ingatlant.

2014. jan. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A kamatnál rátapintottál a G-pontra.

A kamat egyoldalú változtatásának részletezése illetve nem részletezése a legkényesebb pontja a szerződésnek.


Emiatt érvényteleníti a bíróság a kölcsönszerződéseket egyiket a másik után.


A Facebookon olvasd el Papp Péter jegyzeteit, és keress rá a Hpt 213 nyert perekre, több mint 100 első fokon nyert per, és több mint 20 másodfokon nyert per van már, de ezek csak azok amelyeket nyilvánosságra hoztak.

Isten tudja mennyi azok száma, amiket nem tettek közhírré.

2014. jan. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Írországban a tisztességtelen bankokból mindenki átrakta a pénzét a tisztességesekhez.

Magyarországon nem sok pénzintézet maradna. Néhány Takarékszövetkezet, Citibank, Gránitbank, más most nem jut eszembe. Kik határolódtak el a devizahitelektől? Ők hirtelen nem tudnák felvállalni a megnövekvő ügyfélforgalmat.

2014. jan. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hatékonyabb, ha bemutatod a nagy befektetőknek, hogy nincs biztonságban a pénzük az olyan bankokban amelyek, kartellezéssel, devizahitelekkel, jogtalan kamatemelésekkel nyerészkednek, mert egyszer eljön az igazság pillanata.

Jobb, ha idejében átteszi a pénzét tisztességes pénzintézethez, vagy államkötvénybe fektet.

2014. jan. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!