Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet az oka, hogy az idei...

Mi lehet az oka, hogy az idei országgyűlési választáson a Fidesz-KDNP minden bizonnyal megint 2/3-ot fog kapni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 5. 18:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Honnan feltételezel ilyesmit? Mert ők verik a mellkasukat? Előző alkalommal is hasonlóan alakultak dolgok és csúfos véget szültek...
2014. jan. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag mindegyik közvélemény-kutató 2/3-ot jósol. A 2002-es választás szerintem teljesen más volt, mert az előtte lévőn (1998-ban) nem szerepelt le úgy a baloldal, mint most, 2010-ben.
2014. jan. 5. 18:48
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
Az az oka, hogy a külföldön élő magíyarokat igne erpősen tömik pénzzel, mivel 52 év felett jár a nyugdíj ingyen is, és jó magas bérekről hoznak bizonylatot, ami ugye eleve nonszensz mondjuk Romániából, és kapják a nyugdíjat ellenőrizetlenül....így bolondok lesznek nem a Fideszre szavazni hamár szavazhatnak...
2014. jan. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
*62
2014. jan. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

Nem hiszem, hogy meglesz nekik a 2/3.

Van fél millió ember, aki kiábrándult belőlük és jelentős részük inkább az ellenzékre szavazna.

2014. jan. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Mondok én nektek valamit, amit nem fogtok tudni megcáfolni:


A napokban beszéltem egy olyan emberrel, aki közvélemény kutató cégnél dolgozik (direkt nem nevezem meg, mert még képesek a fideszesek kirúgatni), és épp szóba került a foglalkoztatottság. "ja, azok szinte csak pesti adatok, meg bele van számolva az atyaúristen is"


Na, a párttámogatottságok is kb ezen a szinten lehetnek.

2014. jan. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem lesz nekik 2/3-ad.
2014. jan. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 rémuralom ***** válasza:
57%

Lényegében két oka van:

1. A kormánypártok igényei szerint megváltoztatott választási játékszabályok

2. Az új szabályokhoz alkalmazkodni képtelen ellenzék.

2014. jan. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

""Az az oka, hogy a külföldön élő magíyarokat igne erpősen tömik pénzzel, mivel 52 év felett jár a nyugdíj ingyen is, és jó magas bérekről hoznak bizonylatot, ami ugye eleve nonszensz mondjuk Romániából, és kapják a nyugdíjat ellenőrizetlenül....így bolondok lesznek nem a Fideszre szavazni hamár szavazhatnak""


Ennyi bolondságot honnan szedtél össze?

2014. jan. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%

Amit biztosan tudunk a "baloldal" várható lépéseiről kormányra kerülés esetén :

- bankadó eltörlése vagy jelentős csökkentése

- ismételt privatizáció a közmű cégeknél

- rezsicsökkentés eltörlése

- a jelenlegi családtámogatási rendszer eltörlése

- több kulcsos szja az isten tudja milyen sávokkal és kulcsokkal

Ezek az intézkedések további terheket raknak a lakosságra. Például senki se gondolja, hogy a bankok csökkenteni fogják a díjakat csak azért mert kevesebb adót kell fizetniük. Hiszen most is "veszteségesek".

Ha az emberek életszínvonalát javító intézkedéseket nézem a baloldal programjában, ennyi tartalom nélküli közhelyet már régen láttam.

Ha valaki nem akar a fideszre szavazni azt megértem. De aki a baloldalra akar szavazni azt nem.

2014. jan. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!