Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek hogy lehet ebben...

Szerintetek hogy lehet ebben az országban bárhogy is rendet tenni?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, szerintem sehogy.

Annyira pénzcentrikus, aki gazdag a pénzével mindent elér, aki szegény az meg anélkül semmit. Hiába bármilyen változtatás, ha ingyenes a készpénzfelvétel, a bank behajtja azt a pénzt máshol. Hiába a rezsicsökkentés, nincs azt hova csökkenteni, helyette a magasabb fizetés szebben mutatna mindenkinél.

A "kedvencem" pedig azok a milliárdos adócsalók, akik életük során annyi adót nem fizetnek be, mint egy minimálbérből élő.

És akkor még a "híres" (ki tudja még meddig) kisebbség dolgait meg sem említem. Hiába van kivétel, sajnos nincsenek többségben.

Nem lehet tisztességesen élni ebben az országban, és nincs az törvény, ami ezt helyreteheti. Kíváncsi vagyok mások véleményére, de én nem 1 személyt emelnék ki, ami miatt itt vagyunk, hanem ezt az összességet, amit felvázoltam.



2014. jan. 9. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Más országban sokkal nagyobb a bűnözés és sokkal súlyosabb formában zajlik le. NEm beszélve arról, hogy sokkal több pénzt csalnak el, mint itt.


A baj, hogy egyre nagyobb a szegénység és az emberek másokban keresik a hibát. Ha lenne egy általános jólét akkor nem úgy foglalkoznának a csalókkal stb., mert semmi problémája nincs, nagyjából megvan mindene.


örvényi szabályozásokkal van a baj, túl nagy és ellenőrizhetetlen teret adnak egyes emberek kezébe ezzel. Pl nagy vállalkozások, adócsalások lehetősége stb. Szó szerint ellenőrizetlenül létre lehet hozni fiktív cégeket, amelyek sok-sok milliárdot csalnak el évente.

2014. jan. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rákosi a II. világháború után néhány év alatt újjá építtette az országot, felszámolta a bűnözést.
2014. jan. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kb. rend van.
2021. febr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!