Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarja több párt is...

Miért akarja több párt is felszámolni a kétszintű érettségi rendszert?

Figyelt kérdés
Nem értem, mi a gond vele.

2014. jan. 18. 16:33
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Költséges és a felvételi rendszert nem váltja ki ahogy azt tervezték.
2014. jan. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

"felvételi rendszert nem váltja ki"

Én mint diák azt tapasztalom, hogy kiváltja. Ha nem is tökéletesen, de sokkal jobban, mint egy egyszintű érettségi. És sztem költséghatékonyabb is, mint ha úgy oldanák meg, hogy egy érettségi és egy felvételi is létezne egymás mellett.

2014. jan. 18. 21:04
 23/25 anonim ***** válasza:
0%

Aki kicsit is jártas az oktatásban tudja, hogy a középszintű érettségi vicc, a szó klasszikus értelmében nem is lehetne vizsgának nevezni mert tanulás nélkül is elkerülhető a bukás.


Valamint nem is ér semmit az emelt szintű érettségink már valamit súrol, de még mindig gyenge. Igazándiból IB érettségiket adó iskolákba kéne befektetni, mert abban látványosan el vagyunk maradva.


Meg egyes tárgyaknél nincs is nagy különbség a közép,emelt között, amúgy is, semmi presztízse nincs az emeltnek, meg még lehetne sorolni lehet ezért akarják felszámolni.

2014. jan. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
81%

Én komolyan nem értem, hogy miért baj egyeseknek az, hogy komolyabb energiabefektetés nélkül el lehet érni a kettes szintet a középszintű érettséginél. Ők úgysem egyetemre készülnek, tök mindegy nekik. Különben sem az érdemjegy, hanem az elért százalék számít. Úgyhogy aki ilyet mond, hogy könnyű középszinten elérni a négyes-ötös szintet, az valószínűleg egyáltalán nincs képben a jelenlegi felvételi eljárással kapcsolatban. Az ötös 80%-tól van, és nagyon nem mindegy az egyetemi felvételi pontjaid szempontjából, hogy neked 80%-od vagy 95%-od van. Emelt érettségin is hiába 60%-tól van ötösöd, azzal kitörölheted a sejhajodat. Ma már nem arra való az érettségi, mint a múlt század elején. Ma már ez gyakorlatilag az egyetemi felvételi központosított változata.


(Egyébként megnézném azokat, akik itt nagy pofával bizonygatják, hogy ők egy délután alatt bármilyen érettségit megírnának ötösre, hogy mekkorára tátanák a szájukat, ha eléjük raknának egy középszintű biológiát vagy matekot. Szerintem 10 perc után, vörös fejjel adnák be az üres lapot.)

2014. jan. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Előző: Tökéletesen igazad van!
2014. jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!