Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak engem zavar, hogy a...

Csak engem zavar, hogy a fidesz-"kereszténydemokrata" vezetés szélsőségesen üldözi a szegényeket és a betegeket?

Figyelt kérdés

Én teljesen botrányosnak tartom azokat a kegyetlen intézkedéseket, amiket a mostani állítólag keresztény vezetés hoz. Például


- visszamenőlegesen megszüntették a világon egyedülállóan a rokkantnyugdíjakat, és a korábban kapott kis pénzecskéket is elvették a legszegényebb beteg emberektől, vagy nagyban lecsökkentették;

- csökkentették és 4 évig nem emelték (ha maradnak, további 4 évig sem fogják emelni) a segélyeket és a közmunkás bért;

- nem emelték 4 éve és nem is fogják a családi pótlékot;

- büntetik a hajléktalanságot;

- büntetik a kukázást, a lomizást;

- most legújabban a fővárosban nem engedélyezik az utcai ételosztást stb.


Még Jézus idejében is megengedték, hogy a szegények összeszedjék a gazdagok asztaláról lehulló morzsákat. Nálunk ma ez is tilos.


Miért nem tiltakozik ez ellen szinte senki? Sőt, ezen az oldalon is látom, hogy sokaknak imponálnak ezek az intézkedések.



2014. jan. 18. 20:02
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Logikus volt azoknak a válasza is, akik másképp látják mint én, de egy pár ellenvetés felmerült bennem:


1. Az hogy volt anomália a rokkantnyugdíjakkal, még nem indok arra, hogy valóban beteg, nyomorult emberek százreit tönkretegyék.


2. Az tényleg nem túl szerencsés, ha a segélyek és a minimálbér egybecsúsznak, de akkor növeljék a minimálbért. Egy 8 órás közmunkásnak meg igenis, tessék megadni a minimálbért! Most akkor munka a közmunka vagy nem?


3. Az adókedvezmény nem megoldás annak, akinek nincs munkája. És az ilyen gyerekek miért nyomorogjanak még jobban?


4. Tényleg akkora higiéniai katasztrófa, ha valaki a kukába nyúlás után nem mos kezet, hogy e miatt betiltsák az egészet?


5. Azt olvastam, hogy ételosztást pillanatnyilag sehol nem engedélyez a főváros, egy kérelmet sem voltak hajlandók elbírálni. Állítólag azt vizsgálják, hogy hova telepítsék ki az ételosztásokat a belvárosból. De ez megintcsak nem jó, mert a szegényeknek nincs pénzük jegyre, bérletre, és most már a metróra és a legtöbb buszra e nélkül nem lehet felszállni. Nem fognak tudni kiutazni a Rákos mezejére, ha netán Tarlós úr ott nagy kegyesen mégis megengedi majd az ételosztást.

2014. jan. 18. 20:41
 12/17 anonim ***** válasza:
43%

"1. Az hogy volt anomália a rokkantnyugdíjakkal, még nem indok arra, hogy valóban beteg, nyomorult emberek százreit tönkretegyék."

Hány embert tettek eddig tönkre? Hány ember halt eddig bele, hogy felülvizsgálták, hogy valóban jogosult-e? Hogy valakinek van egy pattanás a seggén, nem kell, hogy rokkantnyugdíjat kapjon, akkor sem, ha eddig éveken át kapta. A valóban rászorulók ugyanúgy kapják az ellátást.


"2. Az tényleg nem túl szerencsés, ha a segélyek és a minimálbér egybecsúsznak, de akkor növeljék a minimálbért. Egy 8 órás közmunkásnak meg igenis, tessék megadni a minimálbért! Most akkor munka a közmunka vagy nem? "

A minimálbér emelése valóban jó lenne, mert szükség lenne rá. De a jelenlegi gazdasági helyzetbe erre sajnos nincs lehetőség. Ha azt mondták volna, hogy januártól duplájára nő a minimálbér, a többségében multinacionális cégek összecsomagoltak volna és mentek volna kelet felé, ez hatalmas munkanélküliséget okozott volna. Sajnos itt a kormánynak korlátozott a mozgástere. A közmunka a nevével ellentétben nem munka! A közmunka egy minimális átmeneti segítség, ami a munka világába szoktatja, illetve szoktatja vissza a munkanélkülit.


"3. Az adókedvezmény nem megoldás annak, akinek nincs munkája. És az ilyen gyerekek miért nyomorogjanak még jobban?"

Mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit tisztességgel fel tud nevelni. Az már ne a többségi társadalom problémája legyen, hogy 10. gyerekként megszületett Lakatos Britniszpírsz, mégsem jár több "segíly".


"4. Tényleg akkora higiéniai katasztrófa, ha valaki a kukába nyúlás után nem mos kezet, hogy e miatt betiltsák az egészet?"

Igen, az. Plusz az előbb leírtam, hogy a kulturáltan bezacskózott szemetet és kihajigálják a kukából túrás közben.


"5. Azt olvastam, hogy ételosztást pillanatnyilag sehol nem engedélyez a főváros, egy kérelmet sem voltak hajlandók elbírálni. Állítólag azt vizsgálják, hogy hova telepítsék ki az ételosztásokat a belvárosból. De ez megintcsak nem jó, mert a szegényeknek nincs pénzük jegyre, bérletre, és most már a metróra és a legtöbb buszra e nélkül nem lehet felszállni. Nem fognak tudni kiutazni a Rákos mezejére, ha netán Tarlós úr ott nagy kegyesen mégis megengedi majd az ételosztást."

A közterületek nem ételosztársa valók. Aki rászorul, az nem dolgozik, elmehet gyalog is az ételosztás helyszínére, idejébe belefér. Vagy minden utcasarkon ételt kellene osztani szerinted?

2014. jan. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb kimerítő, és tetszetős választ (12), DE


- Rengeteget lehet olvasni a neten, hogy igenis tönkretettek embereket pl. azzal, hogy aki eddig kapott mondjuk 90.000 ft rokkantnyugíjat, az most kap fele ennyit rokkantsági ellátásként. Ebből hogy lehet megélni, ha a felét gyógyszerre költi? És van, akitől rákosként is elvették teljes egészében az ellátását. Nem igaz az, hogy aki rászorul, változatlanul kapja tovább. Aki tovább kapja, annak a 90 %-a is kevesebbet kap, mert már nem nyugdíjként, hanem nagyrészt fix, segélyszerű ellátásként adják. És itt nem csak a lumpen, lógós elemekről lehet szó, hanem rólad vagy rólam is. Mert mi is kaphatunk egy infarktust, minket is elüthet egy autó, és akkor furcsa lesz ilyen összegekből megélni!


- Ne mondja azt senki nekem, hogy a magyarországi civilizációs fejlettség mellett havi nettó 200 euró egy reális (minimál)bér! Én ezt nem fognám a multikra, az államnak ebben igenis lenne feladata. (Azt elismerem, hogy a közmunka nem valós munka, csak a propagandában nem szokták elismerni, na meg a statisztikákban is foglakoztatásként számolják el.)


- Egyetértek a felelősebb gyermekvállalással, de ha már egyszer megszületett egy kisgyerek, nem lehet büntetni azért, mert felelőtlenek voltak a szülei.


- Ez meg már megint egy nagyon mondvacsinált dolog, hogy az utca nem ételosztásra való. Miért nem lehet egy minimális kényelmetlenséget elviselni a nyomorgó embertársaink érdekében? A legtöbb nincs is olyan helyzetben, hogy egy tányér levesért órákat gyalogoljon.

2014. jan. 18. 22:03
 14/17 anonim ***** válasza:
23%

De marha jó volt vizit díjat fizetni tb járulék mellett.

De marha jó érzés volt mikor duplájára nőtt a gázár.

De marha jó érzés volt mikor mindenféle magyar céget eladtak.

De marha jó volt látni, hogy micsoda építkezések voltak az országban az előző kormány idején.

De marha jó volt mikor a csőd szélén álltak a kórházak.

de marha jó húzás volt megszüntetni a 13. havi járandóságot.


csak pár dolog ami tényleg nagyon jó intézkedése volt a baloldalnak, csak az a baj, hogy a nép belerokkant!

2014. jan. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 viktorvarga ***** válasza:
34%
maga nagyon buta
2014. jan. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Egyetértek, Kérdező.

Gusztustalan és vérforraló, amit a mostani kormány művel kereszténység címszó alatt. Lassan már a szart is kilopják az egyszerűbb körülmények között élők alól, teljesen ellehetetlenítik az országot. Hányadék. A rezsirizsa sem ért lósz*rt sem, legalábbis én, és akiket megkérdeztem erről, semmi változást nem tapasztaltunk.

Nagyon remélem, hogy megbuknak idén.

2014. jan. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Az eredeti kérdés felvetése jogos. Tapasztaljuk ugyanis, hogy a FIDESZ/KDNP által oly gyakran hangoztatott értékrenddel nem állnak összhangban az intézkedéseik. Ezeket vég nélkül lehetne sorolni. Nincs társadalmi egyetértés ezekben. A kormánykoalició törvénykezési cunamija minden emberi értékrendet, keresztényi értékrendet elsöpört, figyelmen kívül hagyott. Ezen nincs mit csodálkozni, ha visszagondolunk nem is olyan régen, "csuhások térdre imádkozni" üvöltözéssel fogadták a parlamentbe érkező KDNP-s képviselőket a FIDESZ képviselők.A KDNP-re azért volt szüksége a FIDESZ-nek, hogy megszerezze a hatalmat,semmi másra!
2014. máj. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!