Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az elkövetkező...

Szerintetek az elkövetkező 20-30 évben gyengülni vagy erősödni fog a kereszténység Európában?

Figyelt kérdés

Szerintem erősödni fog, különösen a szigorúbb és hagyományokra erősen épülő katolikus és ortodox egyház fog erősödni, először romantikus, majd spirituális, majd erkölcsi okokból.


Nyugat-Európában erősebben jelen lesz az ortodox egyház, ahogy a szláv és román bevándorlók mesélnek róla a helyieknek, akiknek megtetszik és át fognak rá térni.


A katolikus vallás Észak-Európában pl. Svédországban lesz egy kulturális ellenreakció a túlságosan leegyszerűsített és világi skandináv életstílus ellen.



2014. jan. 27. 19:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Erre bármelyik egyháznak csak akkor van esélye, ha képes alkalmazkodni, és szembenézni vele, hogy vagy kidobja a kukába sok tanítását, vagy kihal.


Vagy szerinted a világban egyre többen bűnnek tartják a házasság előtti szexet...?

2014. jan. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Szerintem éppen hogy gyengülni fog. Jézus járt a vizen , csodákat tett, feltámadt - ezzel legitimálták isteniségét , kizálólagosságát és IGAZSÁGTARTALMÁT a középkorban. De ma már nincs olyan ember aki ezt elhiszi. "


Ne hazudj! Én elhiszem, de ettől még a napistent imádom, nem holmi jézusokat.

2014. jan. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Vagy szerinted a világban egyre többen bűnnek tartják a házasság előtti szexet...?"


Természetesen. Én például az ilyesmiért halálbüntetést rónék ki.

2014. jan. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

"Az ember a vallásosságát pedig nem váltogatja úgy, hogy "szláv és román bevándorlók mesélnek róla a helyieknek, akiknek megtetszik és át fognak rá térni.""


Ezért írtam, hogy először romantikus, aztán spirituális, aztán erkölcsi okokból.


Először azért kezdenek el érdeklődni iránta, mert a Lovagkorra és a számítógépes fantasy játékokra pl. World of Warcraft emlékezteti őket, utána ahogy mélyebben felfedezik a vallás spirituális előnyeit, aztán a végső döntés az erkölcsi oldal megismeréskor születik meg, amikor rájönnek, hogy a vallások nem azért léteznek, mert pár ember idióta.

2014. jan. 28. 00:28
 15/17 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Az én véleményem szerint nőni fog a vallásosság. Amit általában a kereszténységgel azonosítanak. De hogy az valóban az e ,az vita tárgyát képezi.

2014. jan. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerintem enyhen gyengulni fog.

Ezt a "meselnek rola a helyieknek pedig butasag.

2014. jan. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az egyház is csak egy közösségi rendszer, mint bármelyik más világi szervezet. Annyi előnye van a többihez képest, hogy többszáz éve kiépített hálózati rendszere van és már bizonyított azzal, hogy vész idején képes volt közösségét összetartani.


De ilyen közösséget bármely szakszervezet, politikai párt vagy akármi kialakíthat. A mondanivalót az általános normákon kívül, ami az egyházon kívülre is került az elmúlt évezredben, az emberek szerint cáfolgatja a tudomány, ami hellyel közzel, de igaznak mondható, ami nem kedvez egyik világvallásnak nem.


Több hívő ember nem lesz feltehetőleg, hozzácsapódnak más nem spirituális alapokon szerveződő közösségekhez, a maradék is a fene nagy individualizmus és egyéniség propagálása miatt, feltehetőleg nem a nagy történelmi egyházak gyarapodnak leginkább, hanem a kisegyházak, vagy éppen a köznyelv által bizniszegyházakként emelgetett szekták.

2014. jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!