Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Teljesen pártfüggetlenül! Aki...

Teljesen pártfüggetlenül! Aki az összefogásra akar szavazni, az tényleg elhiszi, hogy képesek lennének vezetni az országot?

Figyelt kérdés
Megértem, ha valaki kormányváltást akar, de akkor már ott az Lmp, vagy a Jobbik, nem? Az összefogásban gyakrolatilag már körbepuccsolták egymást, nem? Komolyan elhiszi valaki, hogy ezek tudnának együtt dolgozni? Tényleg nem a pártszimpátiára vagyok kíváncsi. Csak józan paraszti ész.

2014. febr. 1. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Én mindig hallgatok az eszemre és igen, a baloldal jelenlegi formájában abszolút alkalmatlan bármiféle politikai szerepre, nem hogy kormányzásra.
2014. febr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

Én kormányváltást akarok, de nem fogok rájuk szavazni: Fideszt fogom megjelölni.

Miért?

- Ha most nyernek (Fidesz), akkor 4 év mulva nagyobbat fognak zuhanni.

- Ha most az ellenzék nyerne, akkor minden Fidesz által hozott rossz döntés az ellenzéken csapódna le és a Fidesz jönne a "mi megmondtuk" szövegge 4 év múlva.

- Valóban képtelenek lennének egy országot irányítani. Az, hogy összefogjanak is egy évbe telt...

2014. febr. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Az LMP és a Jobbik rosszabb lenne, mint a Fidesz. Az Összefogásnak is nehéz lenne, a Fidesz bebetonozott emberei és a 2/3-os törvényei miatt. De még mindig jobb, mint a Fidesz.
2014. febr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

"- Ha most nyernek (Fidesz), akkor 4 év mulva nagyobbat fognak zuhanni. "


Na ez butaság, hogy mást ne mondjak. 4 év alatt annyi mindent lehet tenni, hogy az valami hihetetlen, ki tudja mi lenne a vége?

Ha kormányváltást akarsz, akkor értelmesen csak a Jobbikra szavazhatsz (ezt nem azért mondom, mert jobbikos lennék), mert ők az egyetlen olyan párt (a baloldalon kívül) akinek reális esélye van nagy létszámban a parlamentbe kerülni és megakadályozni azt, hogy a fidesz ismét önkényuralmi helyzetbe kerüljön.

2014. febr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
érdekes, elgondolkodtató meglátás, ment a zöld!
2014. febr. 1. 10:24
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Fidesznél még egy hülye is jobban kormányozna. Nehogy már azt mond, hogy te nem tudtál volna 50 adót bevezetni, majd a bevételt elkölteni stadionra, meg haveroknak, meg ilyen látszat intézkedéseket tenni, mint a rezsicsökkentés.


Szerintem egy végzős közgazdásznak több esze van ennél. Persze nem a hülye gazdag közgazdászra gondolok, hanem aki ösztöndíjjal jutott be, és tepert a diplomáért!


Innentől kezdve még az lmp is többet tudna tenni vagy a jobbik.

2014. febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
58%-os, ha jól sejtem, te már többször is tanúbizonyságát tetted hozzáértésednek. Szívesen elolvasnám egy olyan ember javaslatait, aki élből lehülyéz több gazdasági elemzőt, és döntéshozót.
2014. febr. 1. 16:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt konkrétan a fideszesek csinálják. Lehülyézik az EU-t, Amerikát. Jogos vagy sem, lehülyézik.


Én viszont a saját bőrömön érzékelem, hogy nem jó ez így, ahogy a mostani kormány csinálja. És igenis lehülyézem én is, ha már elvileg diplomás értelmiségi miniszterek is ugyanezt csinálják. Ők is akkorát s*arnak mint egy kétkezi munkás.


Fogadjunk, te is egy pesti vagy, aki m1-ből tájékozódik. Az ország háromnegyede létminimumon él. Szerinted ez így jó?


Olvasd el a fizetesek.hu legutóbbi statisztikáit. Az ország bőven többsége 80-100k-t keres nettóba. Na élj meg abból úgy, hogy rakj is félre belőle.


Na? Nincs több kérdésem. Nincs értelme...

2014. febr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát se pesti nem vagyok, se TV-ből nem tájékozódom, úgyhogy ez nem jött össze. Az ország 3/4-e meg ne éljen már létminimum alatt pajtás. Ha már hazudozol, legalább hihető legyen. Amúgy sem hinném, hogy a jelenlegi gazdasági helyzet ebben a 3-4 évben alakult volna ki. A Fidesz állította meg a hanyatlást, ezt akármelyik gazdasági elemzésből ki tudod olvasni. Az államadósság növekedési üteme töredéke a korábbi években tapasztalhatónak. Megszabadultunk az IMF-től, aki nyugdíjcsökkentéseket (bár engem nem érint) várt volna a pénzéért. Kikerültünk a túlzott deficit eljárás alól. A devizahitelesek jelentős részén sikerült segíteni. Sokkal könnyebbé vált a vállalkozás indítás, fejlesztés (ez személyesen tapasztaltam). Rezsicsökkentés (akkor is az, ha a bértrolloknak ez nem tetszik). Tagadhatatlan, hogy született jó pár átgondolatlan, elkapkodott döntés, de ők legalább dolgoztak. Az is vitathatatlan, hogy valamennyivel csökkent az életszínvonal, de oly csekély mértékben, hogy még a feltételezés is vitát generál. A fenti tényekhez képest még igen csak kis árat fizettünk a stabilitástért. Egy baloldali kormánnyal, államcsőddel visszakerültünk volna a kőkorszakba. Ezt így kell nézni. Aki ma 2014-ben azt várja egy magyar kormánytól, hogy jóléti társadalmat építsen, életszínvonalat emeljen, az nem normális.
2014. febr. 3. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!