Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudja-e az összefogás, hogy...

Tudja-e az összefogás, hogy mire vállalkoznak?

Figyelt kérdés
Szerintem a mostani választáson ha ismét nyer a fidesz akkor félidőben megbukik,mert felélte a jövőjét és evvel nem is nagyon törődik, az összefogás meg ugy játszik bocsánat a kifejezésért ,mintha 19 re lapot kérne. Nem mintha olyan helyzetbe lenne az összefogás,de a alaphelyzete sokkal másabb ,mint 2002-ben volt. Itt szerintem egy nagyon szakértői kormányra lenne szükség legalább 2 cikluson keresztül,mert belepusztulunk a kilátástalanságba.
2014. febr. 2. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Arra vállalkoznak, hogy megpróbálnak eleget hazudni a hatalomra kerüléshez.
2014. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16%
Az "összefogás" (a hatalomért) egy látszat dolog. Nincs itt a szó értelmében vett összefogás csak a hatalom megszerzése érdekében álltak össze. Ez az összefogás semmilyen jót nem hoz az országnak, ha hatalomra kerülnek csak a marakodásukat és hatalmi harcukat nézhetnénk évekig- mert szinte semmiben sem értenek egyet. Mindegyik másfelé húzná az ország szekerét miközben az ország tönkremenne.
2014. febr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerinted. De itt nem a Fidesz térnyeréséről van szó. Ha kiépül egy abszolutista hatalmi rendszer (mert most ez történik, mégpedig már a második félidő zajlik), akkor érdektelen, ki használja. Egy kiépített rendszerbe valaki belekerül, ha rájön az előnyeire, többnyire ugyanúgy használni fogja, hiába ellenezte előzőleg. És ez nem valamiféle csúnya dolog, hanem az előnyök kihasználása. Amíg nem tudod, hogy valami számodra is lehet előnyös, ellenzed, ha belekerülsz, már nem. Ilyen az emberi természet úgy általában. És abból van sokkal kevesebb, aki ilyenkor másképp tesz.

Éppen ezért itt nem az a tét, Fidesz, vagy nem Fidesz. A tét az: találunk e valakiket, akik még hajlandók visszabontani az eddig elkészült hatalmi gépezetet, és visszaállítani az egyensúlyt. Mert ha a gépezet eléggé kiépül, ilyeneket találni egyre nehezebb. Most úgy gondoljuk, talán még visszabontható (nem törvényileg, az könnyedén megy. Akaratilag! Megette a fene, ha valami lehetséges ugyan, csak nincs, aki akarja csinálni.

Az én problémám tehát annyi: Akarja-e az "összefogás" ezt a lebontást. Ha akarja, jó. Ha nem akarja, tök mindegy, ki működteti (lop csal hazudik és nyomorít meg másokat).

2014. febr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3/3 nagyon jó az álláspont, de utána is lesz élet ? Gyakorlatilag aggódom, mert ugyan érzem rajtuk az elszántságot ,de ők maguk a felelősséget igen? Én drukkolok nekik.
2014. febr. 3. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!