Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Írnátok nekem 3 olyan dolgot...

Írnátok nekem 3 olyan dolgot amit a Fidesz rosszabbul csinált, mint az MSZP anno? Pro és kontrákra vagyok kíváncsi nem pedig csak az egyik oldal hibáira!

Figyelt kérdés
gondolok itt adózás, rezsi, oktatás, betegellátás...
2014. febr. 5. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Amit rosszabbul csinál orbány:

- egy kulcsos adó

- államadósság elszabadulása

- forint árfolyam leszabadulása

- gazdasági visszaesés

- csökkenő számú munkahelyek

- adóemelések

- felsőoktatás leépítés

- trafikmutyi

- paks2 mutyi

- pénztárgép mutyi


amit jobban csinál:

- nyugdíjemelés

- gazdagok terheinek csökkentése

- citromok támogatás

- demokrácia felszámolása

- jobban/többet hazudnak

- uniós pénzek lenyúlása

2014. febr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
jaj most nézem ez nem csak három dolog :o)
2014. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igazából nem ilyen formában várnám a válaszokat...

pl

egykulcsos adó nem jó a fidesznél, mert az mszp xy adózás jobb volt...

ilyen formában.

2014. febr. 5. 14:12
 4/13 A kérdező kommentje:

#1


"- felsőoktatás leépítés "

ezzel nagyon nem értek egyet. A BSc rendszert 2006-ban vezették be Magyarországon. Szerintem ez volt a legnagyobb hiba.

Miért is?

Ma egy építőmérnöknek 8 féléves a képzése. ami azt jelenti, hogy kap egy valamilyen építőmérnök diplomát. Ha ez a diák a tervezést fogja választani akkor ott neki még 2 évet kell tanulnia. Ezután el kell töltenie a szakmában adott területen még x évet, hogy aláírási jogot kapjon.

Ez régen, hogy is ment? 5 év+x év gyakorlat.

A tanárok a 4 év BSc-be belesűrítik az 5 év tananyagát és 6 év tanulás után kapom meg azt a diplomát amivel tervezhetek is majd. Aki ismeri az építőmérnök képzést az tudja, hogy nem 4 év az a 4 év...

És még annyi, hogy élnek virulnak az egyetemek még mindig, úgy is hogy kevesebb pénzt kapnak! Épülnek, felújítják őket stb...

2014. febr. 5. 14:20
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Amit rosszabbul csinál:

- mutyi, korrupció

- trafikok.

- közpénzen pártpropaganda kifejtése

- egyetlen szellemi irányzat támogatása, az összes többi akadályozása

- antidemokratikus lépések

- alkotmány elfogadtatása közmegegyezés nélkül

- paks2

- bankok és multik elűzése

- EU-ellenes hangulat szítása

- munkahelyteremtés elmaradása

- strukturális reformok elmaradása

- pártfinanszírozást nem oldja meg

- közbeszerzéseket nem teszi rendbe

- stadionépítések

- dilettáns vezetők pozícióba emelése (hoffmann rózsa, taplós istván, smitt pál)

- a közoktatás teljes reformja egy csőd

- stadionépítések

- a média teljes lenyúlása

- még a saját pártján belül is minden ellenvélemény elfojtása

- a közalkalmazottak között nem a szakmai alkalmasság, hanem a pártszimpátia a döntő

- járulék és adócsökkentés elmaradása

- bankadó

- mindenféle reform elakadása (leszázalékoltak munkába visszazavarása, nyugdíj csökkentés)

- az imf kipenderítése, és drága hitelek felvállalása

- áfacsalás eltussolása

- fizetős felsőoktatás bevezetése

- ingatlanadó halogatása

- új pártok, új szellemi mozgalmak elnyomása

- marihuána legalizálás elmaradása

- ÉS MINT LEGFONTOSABB, A TÁRSADALMI KIEGYEZÉS ELMARADÁSA


Amit jól csinált:

- 200 fős parlament

- játékautomaták betiltása

- szerencsére hagyta a malévot bedőlni.

2014. febr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Remélem nem baj, hogy nem csak 3 példát hozok.


Adózás: Egykulcsos adó bevezetése, bankadó, mindenféle random különadók (chipsadó, anyámkínja-adó). AZ MSZP-s adózás valamivel átláthatóbb volt. Illetve a Fidesz elmélete, hogy ez a fajta adózás felpörgeti a gazdaságot láthatólag megbukott. Pedig eleinte én is támogattam az egykulcsos adót, de mostanra nyilvánvaló a kudarca. Tessék visszaállítani és elnézést kérni. Ja, hogy az nem illik az imázsukba, így inkább marad a rosszabb rendszer.


oktatás: Az MSZP is rosszul csinálta (Érettségit mindenkinek, diplomát kb minden második embernek), de a Fidesz retardáltsága ezen a téren mindent visz. Felsőoktatási intézmények teljesen logikátlan összevonogatása, egyetemek autonómiájának sárba tiprása, hallgatói szerződés, felsőoktatási rend önkényes felborítása, államilag meghatározott értelmetlen pontszámok, támogatások átszervezése stb. +általános- és középiskolák helyzetének átalakítása sem volt egy túl jó ötlet. Összességében a Fidesz előtt aki jól tanult, az tudta, hogy mire számíthat, most meg káosz van. A kommentedre reagálva pedig, szerintem a BSc-MSc rendszer sokkal rugalmasabb, mint a korábbi. És én nem ismerem az építőmérnök képzést, de az én karomon abszolút normálisan van megoldva a dolog.


cigánypolitika: Az MSZP gyakorlatilag tagadta a probléma létezését így nem tett semmit. A Fidesz kelti az indulatokat, és emellett nem tesz semmit a dolog ellen. Hát szerintem ha már nem csinálnak semmit, akkor legalább ne legyenek ekkora gyökerek.


választási rendszer: Igen, ezt az MSZP békében hagyta, mert azért ennyire nem voltak pofátlanok...


Államosítások: az MSZP még úgy is tudja, hogy az állam rossz gazda, hogy egy rohadt kommunista párt leszármazottja, gyerekek! A Fidesznek ezt miért nem sikerült felfognia??? Ők voltak azok, akik a leghangosabban követelték az előző rendszer bukását, most meg...


Jogállamiság: Az MSZP a XXI. századi keretek között működött. Fidesz meg... Tudom, ez nem befolyásolja közvetlenül az emberek életét, de szerintem azért fontos, hogy a jogbiztonság ne legyen közröhej tárgya.


Külpolitika: az MSZP kinyalta az EU seggét. A Fidesz meg az oroszokét. Hááát, én azért még mindig inkább az EU-ra szavazok.


Populizmus: Na ez az a pont, amiért igazából gyűlölöm a Fideszt. A Fideszesek gyakorlatilag abban az elmeállapotban vannak folyamatosan, amiben a bolsevikok voltak annó. Nem tudok elbeszélgetni a szüleimmel, nagyszüleimmel egy döntésről, mert a Viktornak igaza van, a Viktor csinálta, tehát jó. Ha szerinted nem, az azért van, mert egy kommunista vagy. Tudod, milyen mikor a saját (ex MSZMP-párttag) nagyszüleid lekommunistáznak, mert nem értesz egyet az oktatási reformmal? Az MSZP-seknek legalább minimális önkritikájuk van. A Fidesz korlátlan pénzt el tud költeni propagandára, és nagyon hatékonyan csinálja. Persze van, aki szerint ez pozitívum, és csak én vagyok egy kommunista/libsi/hazaáruló/akármi hogy nem így gondolom. Sőt, van kb egymillió ember, aki így gondolja.

2014. febr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves 5. hozzászóló!


kérlek fejtsd ki nekem, azt hogy a bakadó miért volt rossz döntés!


A stadion építésekkel kapcsolatban nekem az a véleményem, hogy aki néz külföldi és magyar sportot egyaránt teljesen el vagyunk maradva egész Európában stadion és sportcsarnokok építésében! Meg lehet nézni, hogy ROMÁNIÁBAN! milyen stadiont építettek, Szerbeknél milyen kézilabda csarnokokban voltak a női kézilabda vb meccsei!

van egy csarnokunk Pesten a Papp László ami max 13000 fő befogadására képes? Van egy stadionunk ami nemzetközi szinten elfogadható (ETO stadion) az is csak 13000 férőhelyes. Romániában a nemzeti aréna 55000 fős! Nekünk a Puskás ami omladozik max 23000 fő!

Ideje volt elkezdeni építkezni úgy érzem. Ezt úgy mondom, hogy szeretem a sportot nézni!

2014. febr. 5. 14:46
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

A bankadó azért rossz, mert egyrészt visszamenőleges, ami demokráciában nem lehetne. Másrészt nem egyeztettek a Bankszövetséggel.( Ahogy más témákban sem egyeztettek).

A stadionépítések pedig azért fölöslegesek, mert nincs rá fedezet. A magyar foci a béka feneke alatt van, a mérkőzéseken még a kis stadionokat sem töltik meg a nézők.

2014. febr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8

"A stadionépítések pedig azért fölöslegesek, mert nincs rá fedezet"

Mégis megépülnek...

Illetve egy hasonlattal élnék!

Te melyik illemhelyre mennél el szívesebben wc-zni?

Egy lepukkadt régi vagy egy új/felújítottba?


sok szurkoló is így van ezzel...

2014. febr. 5. 15:00
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A stadionokat meg sem említettem, pedig kellett volna:)

A probléma az, hogy a mostaniak is üresen konganak, és hogy az újak rettenetesen sok pénzbe kerülnek. Amiből mondjuk a kórházakat, iskolákat, akármi mást lehetne fejleszteni.



A bankadó pedig azért rossz, mert

1) a bankoknak nem árt, ők simán növelik az áraikat és meg van oldva (mondjuk ez szerintem valamilyen szinten előny, így nem lép le az összes bank innen a francba. De annyi biztos, hogy a célját így nem éri el ez az adó (sem))

2) ugyebár ha a bankok növelték az áraikat, azt mi fizetjük meg

3) hatása csak annyi, hogy érezteti a bankokkal a kormány ellenségességét, ami miatt kevésbé fognak ide befektetni, esetleg el is hagyják az országot. Ezek pedig szerintem elég nagy negatívumok.

2014. febr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!