Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan élték meg a szerencsétl...

Hogyan élték meg a szerencsétlen lányok, és asszonyok, valamint a családtagjaik a vörös hadsereg katonái által elkövetett erőszakos cselekedeteket? A későbbiekben során történtek e felelősségre vonások emiatt? Politikailag hogyan kezelték az ügyet?

Figyelt kérdés

2014. febr. 9. 06:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Csak azért nagyobbak az oroszok esetében az arányok,mert maga a hadsereg is nagyobb volt,mint a miénk,vagy a német.
2014. febr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Emberek! Nyugodtan lehet védeni őket! De az én szemembe soha nem lesznek emberek! Nekem mesélt egy 90 éves néni, már nem volt teljesen ép szellemileg, de ahányszor feljött a téma mindig sírva fakadt. Őt nem bántották, de nem lakhattak otthon, pedig orosz tisztek voltak elszállásolva náluk, a tanyájukon. Az állatállományukat kiirtották, a szomszéd házba belőttek, ágyúval, tizen valahányan haltak meg. Ő házuk is találatot kapott, de nem robbant fel a lövedék. Ott volt a falba a nyoma. Ők bunkert építettek, és ott vészelték át. De volt egy ember, aki kiment, vízért. Azonnal agyon is lőtték a hős felszabadítók. A saját halottjaikkal se foglalkoztak. Ott rohadhatott el tőlük mellettük.

Felelősségrevonásról annyit, hogy volt pár magasrangú aki nem tűrte, és ha erőszak vagy valami a fülébe jutott megtorolta. Ezt én is olyantól hallotta aki hallotta amikor mesélték, hogy egy orosz tiszt falhoz vágott egy gyereket, (a gyerek nem halt meg, de eltört a lába ami élete végéig megnyomorította) és épp akkor ment be a felettese. A fiatal kiskatonától elvette a fegyverét, kivitte az udvarra, és szétrúgta a fejét. Szóval voltak ilyenek is, de nem sok. A másik volt, amiről hallottam, hogy pár fiatal gyerek összeszedte a fegyvereket, és elkezdtek lövöldözni, amikor az oroszok rájöttek, azt hitték ellenük szervezkednek. Bevitték őket a parancsnokságra, ahol ahelyett hogy agyonlőtték volna őket, mint ahogy el volt rendelve, csak elverték őket. Erről több variációt is hallottam, nem tudom mi igaz, mi nem. Az biztos, hogy meg nem ölték őket.

2014. febr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

11#

Meg azért, mert a németekhez képest sokkal elmaradottabb emberekbõl állt össze az orosz hadsereg. Talán nagy részük még írni se tudó vad ember volt, minden féle ázsiai néppel együtt.

2014. febr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!